Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyiek! Ti Magyarországgal...

Erdélyiek! Ti Magyarországgal szeretnétek egyesülni, vagy önálló országot szeretnétek, és miért?

Figyelt kérdés
Ha önálló országot szeretnétek, annak mit akarnátok államformának, fővárosnak, zászlónak, címernek, himnusznak, illetve be akarnátok-e lépni az EU-ba?
2010. okt. 24. 20:45
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
45%
Erdélyieknek szólt a kérdés nem tudom minek akarsz helyettük válaszolni de mindegy. Nyilvánvalóan a Magyarországgal való egyesülést akarják sok híve van még az önálló Székelyföldnek is de az lehetetlen az oláh kutyák soha sem engednék. A Kárpát-medence egy földrajzi egység a kárpátok koszorúja tökéletesen körbe veszi, számtalan történelmi emlékünk tanúskodik ősi jussunkról.
2010. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

50%


Te az az 50%-os vagy aki szinte minden témát Trianon felé terel?

Még az USÁ-val foglalkozót is? :(


Szerintem lépj ki ebből a mesevilágból minnél előbb, mert csak magadat alázod meg itt a turbómagyarkodásoddal, és ezzel a külföldi magyaroknál se fogsz jó pontokat szerezni, mert elárulom, hogy ők se mind szélsőjobberekből állnak.

2010. okt. 24. 21:37
 13/44 anonim ***** válasza:
15%

Kamu válasza :

Ez a kérdés úgy ahogy van baromság.

Baromságnak mondom, mert a kérdező nem veszi figyelembe a mai valóságot.Manapság Erdélyben a románok vannak többségben, akkor ők nem szavazhatnának ? És még ott vannak az erdélyi szászok,svábok.Ők sem biztos hogy csatlakoznának M.-országhoz.A történelem folyamán többször is bebizonyították,legutóbb 1918-ban, amikor arra szavaztak hogy Romániához akarnak tartozni,és nem Magyarországhoz.

Az erélyi magyarok kevesen vannak ehhez.A kulturális autonómia talán, de ahhoz nagyon egységeseknek kellene lenniök, dehát tudjuk hogy nem azok...

2010. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
79%
Honnan veszed, hogy Románia fejlettebb, mint Magyarország? Könyörgöm...
2010. okt. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
58%
Önállót, melynek neve Erdélyország, fővárosa Kolozsvár... Zászlaja már van, himnuszról még nem gondolkodtam.
2010. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
80%

21:02 Basszus, miről beszéltek, ti nem tanultatok történelmet, nem láttátok még NAGYMAGYARORSZÁG térképét? Erdély nem csak Székelyföld, Nagyvárad is Erdélyben van például és határváros. Szánalmas az emberek tudatlansága.

Amúgy, a kérdésre válaszolva, eggyesülést Magyarországgal semmiképp sem szeretnék, az önálló állatm talán jó lenne, mert nem húznának le minket az oltyánok, de annak is csak akkor lenne értelme, ha az erdélyi románok is beleegyeznének, másképp csak ellentétek, gyűlölködés lenne, ami senkinek se lenne jó. Ha azt vesszük, most elég jó a helyzet románok és erdélyi magyarok közt, én román egyetemre járok, rendgeteg román barátom van, sose volt gond belőle, hogy én magyar vagyok, sőt sokan szertnének és próbálnak tanulni tőlem magyarul. Kár lenne a békét kockára tenni, mert az fontosabb a zászlónál és a hivatalos himnusznál. Romániában, békében élve a románokkal is lehetünk igazi magyarok, senki se gátol meg ebben minket.

2010. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
13%
Nagyvárad épphogy nem Erdély része, na ennyit rólad és kiokító stílusodról.
2010. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
49%

azoknak, akik még nem láttak iylet és nem tudják hol van Erdély...

[link]

2010. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
53%
Ezt honnan veszed? Akkor 25 éves koromig rosszúl tudtam, hogy erdélyi vagyok? Akkor szerinted mégis hova tartozik, ha nem Erdélyhez?
2010. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
58%
Nagyvarad Parcium egyik varosa, es nem Erdelye...
2010. okt. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!