Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyébként ha az oroszokat nem...

Egyébként ha az oroszokat nem szeretjük meg elítéljük(ami jogos) akkor az ukránokkal miért van ez másképp?

Figyelt kérdés
Mindig ez az '56 van felhozva, ahol Szovjetúnió volt ami nem csak oroszt jelent, hanem ukránt is. Mellesleg az ukrán vezetés évek óta "ostorozta" a kint élő magyarokat, és különféle törvényekkel nehezítette az életüket. Értem én hogy mindkét oldal rossz, de akkor legalább nem lehetne mindkettőt utálni, ha már egyformán bűnösök velünk kapcsán? Persze tudom egy háború borzamas meg ártatlan nők, gyerekek, emberek en bloc. De számomra mindkét oldal körülbelül ugyanaz, akkor meg mire ez a nagy felszentelés most? Amikor minket támadtak, és felénk jött az invázió miért nem sajnált senki, és miért nem segített? Főleg, hogy a "szegény áldozatok" is a megszállók között volt, akkor meg miről beszélünk?

2022. okt. 7. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
0%

#18

8. komment

2022. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

Szóval akkor összeszedtem itt az okosságokat, azért sajnáljam bűneik ellenére, amit honfitársaim/aink nem tudom ti kit gondoltok annak (Tisztelet a kivételnek) követtek el mert:


-Őket támadták meg

-Empátia

-Meg akik '56-ban itt voltak már meghaltak.


Elég nyomós indokok azért hozzáteszem :D

2022. okt. 7. 21:15
 23/64 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essen a kárpátaljai magyarokat sajnálom tényleg, és nem szeretném hogy őket besorozzák/nekik bajuk essen a többit nem igazán tudom.
2022. okt. 7. 21:16
 24/64 anonim ***** válasza:
72%
Utálhatod mindkettőt, ettől még a tény az tény,az oroszok támadtak meg egy szomszédos országot és nem fordítva.
2022. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező az oroszok gyerekkorházakat rakétáznak le.

6114 civil meghalt, közülük

390 gyerek. 9132 civil megsérült. Ők kiknek ártottak, hogy ezt érdemelték?

2022. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
70%

Esküszöm nem értem, hogy miért fontos a honfitársaim jelentős részének évszázadok óta, hogy mindig a történelem nem csak vesztes, de erkölcsileg is nulla oldalán kössünk ki.


Ezek az empátiamentes kommentek íródhattak volna Dunába lőtt zsidókról, kitelepített németekről, elüldözött tudósokról és kétségem sincs afelől, hogy például 44-ben ugyanezzel a mentalitással hol álltál volna. Elkeserítő.

2022. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 Jeffrey Spender ***** válasza:
82%

Ukrán az 1917 előtt nem létezett, mint politikai nemzet, és sok értelme nincs is, mert az Ukrán és Orosz nyelvek nagy fokban azonosak, közös tőről sarjadnak, csomó Ukrán városban Oroszul beszélnek, sok városnál Oroszos / Szovjet nevet használunk, és végül Ukrajna az nem jelent mást, mint határföld.


A Rusz határföldje.


Kijevben a lakosság 52 %-a Oroszul beszél, 23 %-a Ukránul, és 24 % az a kettő keverékét.


Kijev az Kijev, és nem fogom politikai korrektségből Kijivnek hívni, mert az a Magyar nyelv megerőszakolása.



Mikolajivban:


As of 2017, 63% of the population spoke Russian at home, 7% Ukrainian, and 28% spoke both Ukrainian and Russian equally.[40]

2022. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
79%

25.

Kamu,ukranok voltak

2022. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
35%
@27 Ez egész egyszerűen egy rossz érv. A nemzettudatnak vajmi kevés köze van a nyelvek különbözőségéhez, sok kínai dialektus között nagyobb különbség van, mint a norvég és a dán, a maláj és az indonéz, a holland és a német vagy a portugál és a spanyol között. A beszélt nyelv sem érv, Kazahsztánban rengetegen nem beszélnek már kazakul, ettől még egyértelműen kazakként és nem oroszként határozzák meg magukat. Attól van ukrán identitás, hogy van és kész, teljesen mindegy, hogy ez mennyi ideje létezik, arról nem is beszélve, hogy tökmindegy ebben a kérdésben, ha nem is fogadnánk el legitimnek, akkor sem szokás szuverén országok lerohanásához tapsikolni.
2022. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 Jeffrey Spender ***** válasza:
82%

Az átlagembernek pont annyi beleszólása van az Ukrán és Orosz politikába, mint az Indiai gettófalva lakójáénak az ő kormányukéba. Vagy még annyi sem. Szomorú ez, mert pont ugyanúgy áldozat az Ukrán / Orosz átlagember is.


Nem Ukrajna magyarellenes, hanem az Ukrán politikusok. És nem Oroszország támadta meg Ukrajnát, hanem az Orosz politikusok.


Ezt a háborút meg nem a szántó - vető / sorkatona / gyári munkás / tanító találta ki, hanem a politikusok, mindkét oldalon ennek isszák a levét.


Mind Putyin, mind az Ukrán politikusok játsszák le egymás között, ne pedig a népet nyúzzák.

2022. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!