Nem túlzás ez a nagy felhajtás az angolok részéről a királynő halálával kapcsolatosan?
Kedves kérdező!
A pénzek esetében a következő változás varható:
ÉRMÉK:
Az érmék előoldalára Károly portréja kerül, azonban a II. Erzsébet portrés érmék is forgalomban maradnak. Uralkodóváltás esetén ugyanis egyáltalán nem szokás bevonni az előző uralkodó érméit.
Ugye II. Erzsébet portréja van az összes brit, kanadai, ausztrál , új-zélandi, gibraltári, mani Jersey-i, Guernsey-i, falklandi, Szent Ilona-i, belizei, bermudai, kajmán-szigeteki, kelet-karibi valutaközösségi, salamon-szigeteki es pár kisebb terület pénzérméin.
Például 1860 és 1970 között azonos méretszabványú brit érmék voltak forgalomban, ez azt jelentette, hogy mondjuk az 1 pennys esetében 1970-ig napi készpénzforgalomban maradtak az egymást váltó brit uralkodók azonos méretszabványú 1 pennysei, így Viktória, VII. Edward, V. György, VI. György és II. Erzsébet pénzérméi.
1971-től új, kisebb méretű 1 pennyst vezettek be, a régi, nagyobb méretű, 1860-tól különböző brit uralkodók kemépmasával kiadott 1 pennys érmeket csak ekkor vonták ki.
BANKJEGYEK:
II. Erzsébet jelenleg az alábbi bankjegyeken szerepel:
Angol font: 5, 10, 20, 50 fontos
Jersey-i font: 1, 5, 10, 20, 50, 100 fontos
Guernsey-i font: 5, 10, 20, 50 font
Man-szigeti font: 5, 10, 20 fontos
Gibraltári font: 5, 10, 20, 50, 100 fontos
Szent Ilona-i font: 5, 10, 20 fontos
Falklandi font: 5, 10, 20, 50 fontos
Bermudai dollár: 2, 5,10, 20, 50, 100 dolláros
Kajmán-szigeteki dollár: 1, 5, 10, 25, 50, 100 dolláros
Kelet-karibi valutaközösségi dollár: 5, 10, 20, 50, 100 dolláros
Belizei dollár: 2, 5, 10, 20, 50, 100 dolláros
Bahamai dollár: 1/2, 3 dolláros
Kanadai dollár: 20 dolláros
Ausztrál dollár: 5 dolláros
Új-zelandi dollár: 20 dolláros
A bankjegyek esetén a korszerű típusoknál valószínűleg csak újabb, Károly portrés változatot adnak ki, és párhuzamosan marad forgalomban a korábbi Erzsébet portrés és az újabb Károly portrés változat.
Az Erzsébetes bankjegyek kivonására ott kerülhet sor, ahol biztonsági szempontból elavultnak tekinthető típus van forgalomban.
FONTOS!
Azokban az országokban, ahol Erzsébet bankjegyek szerepel, a bankjegyeket csak a napi készpénzforgalomból vonják ki, de ezután a kibocsátó jegybank KORLÁTLAN IDEIG beváltja / kicseréli azokat új cimletekre.
Ugye Magyarországon a jegybank a napi készpénzforgalomból történt kivonás után csak 20 évig váltja be a régi címleteket, 20 év után DEMONETIZÁLJA, érvénytelennek nyilvánítja.
De az Erzsébetes bankjegyek esetében nincs demonetizálás, azok a napi készpénzforgalomból való kivonás után KORLÁTLAN IDEIG becserélhetőek új címletekre a kibocsátó jegybanknál.
# 20
Az a gond, hogy Matolcsy aláírása a régi típusú, azóta a forgalomból kivont forint bankjegyekre is rákerült.
Tehát nem azért vonták ki őket, mert nem volt rajtuk Matolcsy aláírása, hiszen ott volt.
Hanem azért vonták ki őket, mert elavultak.
Már hogy énekelhetnek azt hogy God Save the King mikor királyNŐ uralkodott 70 évig :DD én kikértem volna magamnak
Erzsébet amúgy egyáltalán nem tűnt egy gonosz nőnek… pedig én nem vagyok kis hulye rajongó
Szerintem egy kedves nő lehetett hatalmas nyomás alatt, persze azért nem kell sajnálni amilyen luxusban élt…
# 24
EZT ÍRTAD: "Kicsit mély iróniával kezelem mert nem kevés bűntényben érintett erzsébet például a testvéreit intézetbe záratta,és egy hírhedt pedofilt is lovaggá ütött akit csak a 2000 es években tudtak elitélni."
BOCS, DE KONKRÉTAN MINDEN TÉVES ABBAN, AMIT ÁLLÍTOTTÁL.
UGYANIS:
II. Erzsébetnek csak egyetlen testvére volt, Margit hercegnő, aki senki nem záratott be sehová, nagyvilági nőként élte, eléggé botrányosan, alkoholistaként és szabadon az életét.
II. Erzsébet a brit kormány javaslatára és kérésére valóban lovaggá ütötte
Jimmy Savile-t (1926-2011). Csakhogy Jimmy Savile-ről csak a halála után derült ki, hogy pedofil volt, életében nemhogy a bíróság nem ítélte el, mint állítottad, de még rendőrségi vizsgálat sem indult ellene.
Diana halála pedig sima autóbaleset volt, a francia hatóságok vizsgálták ki, akiknek nem állt volna érdekében eltussolni egy brit titkosszolgálat által elkövetett gyilkosságot. Diana halálával kapcsolatban azóta sem került elő semmi bizonyíték, ami arra utalna, hogy gyilkosság volt. A sofőr eszelős tempóban vezetett egy zsúfolt nagyvárosban, és lett, ami lett.
"Már hogy énekelhetnek azt hogy God Save the King mikor királyNŐ uralkodott 70 évig :DD én kikértem volna magamnak"
Tudtommal a King a hivatalos formai megnevezés az uralkodóra az angolban, függetlenül attól, hogy királynő ül-e a trónon. Történelmi regényekben, sorozatokban is lehet ezzel találkozni, hogy ha valamilyen távoli uralkodóról beszélnek, ahol nem azon van a hangsúly, hogy ki a személye, akkor king-ként hivatkoznak rá.
# 27
ROSSZUL TUDOD.
A női uralkodó hivatalos elnevezése: Her Majesty the Queen (Őfelsége a királynő)
A férfi uralkodó: His Majesty the King (Őfelsége a király)
Női angol, vagy brit uralkodót sosem neveztek angolul királynak, csakis királynőnek.
Angolul a 'Queen" elnevezést, latinul (a pénzérméken hagyományosan latin felirat van a briteknél és a kanadaiaknál) pedig a Regina elnevezést használják, mind a Queen, mind a Regina csakis királynőt jelent.
A király angolul King, latinul Rex, de csak férfi uralkodóra használatos.
""Már hogy énekelhetnek azt hogy God Save the King"
úgy hogy már Károly az új király neki fütyköse van, fiú
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!