Kína minek csapott ekkora felhajtást Pelosi tajvani útja körül, ha soha nem gondolta komolyan a fenyegetéseit?
Többnyire Kína fenyegető nyilatkozatai és a kínai kormány élén érdeklődése miatt irányult ilyen brutális méretű médiafigyelem Pelosi útjára. Ha a kínai kormány nem élezi ki ennyire a helyzetet, akkor jóval kevesebbet lett volna a hírekben és a világ nagy részén valószínűleg soha nem is hallottak volna a látogatásról.
Kína minek fenyegetőzött ennyit és helyezte a reflektorfénybe ezt az egész utazást, ha soha nem akarta beváltani a fenyegetéseit? Hiszen így csupán röhejessé tette magát és azt jelezte, hogy még mindig tart az USA-tól, aki továbbra is azt csinálhat, amihez éppen csak kedve van.
(saját vélemény)
Kína anno nagyon gyenge volt (lemaradt a világtól, nem volt iparosodott stb.). Az utolsó császárok idején a nyugat (angolok, franciák stb.) e miatt "megalázták" őket. Volt pár kisebb háború, ahol vesztettek a kínaiak, ennek folyományaként előnytelen kereskedelmi szerződéseket kényszerítettek rájuk stb.
Legalább is az ő szemszögükből így tűnt és így emlékszenek rá a mai napig.
Utána meg a japánok dúltak Kínában... szintén megalázva őket.
Hiába más ma a kormányzat, hiába papíron kommunisták, az érzelmi sérelmek, a beidegződések megmaradtak.
Patologikus mértékben félnek bármilyen további megalázástól, attól, hogy megint lemaradnak vagy gyengeséget mutatnak.
Tajvan valódi jelentősége számukra szerintem jóval kisebb, mint bárki (beleértve őket magukat is, a Kommunista Pártot is) gondolja. A "be tudják zárni Kínát" meg ilyesmik igazak, de jóval kisebb a súlyuk racionálisan végiggondolva.
Ha végérvényesen elvesztik Tajvant az sem nagyobb veszteség, mint az, amit egy háborúval elvesztenének...
Egyszerűen csak az van, hogy most már túl nagy arcvesztés lenne elengedni a témát. Az gyengeségnek látszana és a fentebb taglalt patológus beidegződések miatt nem engedhetik meg maguknak, sőt eszükbe sem jut.
(Plusz ugye a Kommunista Párt diktatórikus is, a diktatúrák eleve sehol sem szeretik beismerni, hogy tévedtek, hibáztak, nem sikerült valami.)
Pedig, ha direkt lemondanának Tajvanról, akkor lenne esélyük valami olyan megoldást (nemzetközi szerződések, együttműködés) kimunkálni, hogy a valós biztonsági érdekeik ne sérüljenek (jelentősen).
Mivel az tajvaniak is kínaiak etnikai értelemben, még függetlenség esetén sem veszne el a kapocs a nagy Kínával (soha).
-
Megjegyzem hasonló dolog zajlik az orosz-ukrán konfliktusban is.
Hibás beidegződések miatt az oroszok magukkal is kitoltak.
A helyzet békés rendezését jobban tudták volna uralni és a maguk érdekét is érvényre juttatni.
Egy dolog erőt mutatni, a gyengéken valóban átgázolnak előbb-utóbb. Ilyen szempontból érthető Kína és Oroszország stratégiája is. De a rossz beidegződések miatt túltolják és fejjel a falnak mennek.
Arra gondolsz hogy kína fizette le pl a magyar médiát is hogy írjon pelosi útjáról?
Tajwan nem létezik,tehát pelosi nem utazhatott volna oda diplomáciai látogatás keretében.a hadgyakorlatok most is tartanak a sziget körül, bármikor támadhatnának ha akarnának.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!