Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyiek, örülnétek, ha...

Erdélyiek, örülnétek, ha Erdély egyszer újra Magyarországhoz tartozna, vagy így jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
A többi elcsatolt területen élőket is szívesen meghallgatom.

2022. márc. 1. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Semmivel sem lenne jobb ha újból Magyarországhoz tartoznánk ezért azt mondom hogy maradjon minden így. A béke a legfontosabb nem szeretnék román magyar háborút.
2022. márc. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Úgy érti a kérdező, ha háború nélkül, a ti döntésetek alapján ez lehetséges lenne.Inkább tartod magad magyarnak vagy románnak?Ez a kérdés (válasszatok:).
2022. márc. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Embernek tartom magam. Háború nélkül területi kérdést sosem oldottak még meg az emberek. Nem is fognak.
2022. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Ez egy feltételes kérdés volt.Mivel feltételes válaszolhatsz.Magyarok vagy románok vagytok?Ennyi a kérdés.
2022. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Válaszoltam a kérdésre. Nincs olyan hogy valaki román vagy magyar. Te sem vagy magyar teljesen sőt. Lehet más népből több felmenőd van mint magyarból. Ha csináltatnál egy DNS tesztet kiderülne hogy mennyire kevert vagy te magad is.
2022. márc. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
5 A magyarság vagy a románság nem genetikai kérdés, hanem a nemzeti öntudat kérdése.Egy néger is érezheti magát olasznak, ha az ő kultúrájukba születik bele és ott éli az életét.Szerintem nem tettem fel bonyolult kérdést, de úgy sejtem nem véletlen, hogy nem válaszolsz.
2022. márc. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Harmadszor válaszolok. Ember vagyok. Ebben szerintem minden benne van. Nem tartom magam sem magyarnak sem pedig románnak. Nekem mindkét nép egy, ugyanúgy a világ többi országában élők is.
2022. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

"Háború nélkül területi kérdést sosem oldottak még meg az emberek. Nem is fognak."


Pénzért már többször vettek területet például az amerikiak nem mástól, mint az oroszoktól.

Szóval ha minden így megy tovább még 15 év Orbán uralom és a dübörgő gazdaságnak köszönhetően lazán összedurrantunk annyi pénzt, hogy kiseftelünk benneteket az enyves román kezekből. (most előttem van ahogy orbán odamegy egy bocskoros cigóhoz, beleköp a tenyerébe és rávágja az utolsó ajánlatot annál fölébb már nem megy)

2022. márc. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
7 Elsőre is értettem, csak biztosra akartam menni.😉
2022. márc. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8-as


Nyilván volt néhány ilyen eset de ott olyan helyeken történtek ahol nem igazán alakult ki nemzeti öntudat. Amúgy is 1920 óta feszült a helyzet a magyarok és a románok között...

2022. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!