Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az iszlám vallás akadályozza...

Az iszlám vallás akadályozza a fejlődést?

Figyelt kérdés

Az ókorban a Római birodalom keleti fele volt a fejlettebb, műveltebb, civilizáltabb. Az iszlám hódítás után az Arab kalifátus átvette a kelet-római civilizáció eredményeit, egy ideig ennek eredményeképp felvirágzott a muszlim kultura, de aztán ez lassan egyre inkább kikopott, és az iszlám népek lesüllyedtek az elmaradott népek közé.

Ennek a muszim vallás lehetett az oka?



2021. dec. 4. 23:02
 121/175 anonim ***** válasza:

Kovács Miklós Achmed, te vagy az???


😁😁😁

2021. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/175 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként (másik válaszoló vagyok) hol írja a Korán azt, hogy a hitehagyottak életben maradhatnak?"


Itt írja például:


5/ 54Ti hívők! Aki eltántorodik közületek a vallásától, az az ő dolga.



És sok olyan Korán vers van ami a vallásszabadságról szól:


2/ 256 Nincs kényszer a vallásban!


109 Mondd: "Ti hitetlenek! Nem szolgálom azt, akit ti szolgáltok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. És én sem szolgálom azt, akit ti szolgáltatok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. A vallásotok a tiétek, és nekem az enyém."


50/ 45 Te nem kényszerítheted őket. Intsd csak a Koránnal azt, aki féli a fenyegetésemet!


13/40 a te feladatod csupán az igehirdetés. A mi feladatunk a számonkérés.



"Az gyakori tévhit, miszerint a Korán vallásszabadságot hirdetne, ilyenről szó sincs. A Korán csak annyit ír, hogy erőszakkal nem téríthető senki sem meg az iszlámra (elvégre fizethet helyette méregdrága fejadókat is)."


A fenti versekből kiderül hogy ez egy hazugság. A méregdrága fejadó szintén hazugság. Az igaz hogy létezett olyan adó amit csak keresztények fizettek de olyan is létezett amit csak muszlimok fizettek. Ez a "méregdrága" adó kb 5% körül volt. Csak összehasonlításképpen mondom hogy ma Magyarországon kb 50% az adó.



"A mai napig is számos muszlim országban végeznek ki embereket, amiért azok elhagyják az iszlámot. Szokszor elég ha csak egy Bibliát találnak nála."


Ez szintén egy keresztény hazugság. Alapból kevés olyan ország van ahol ezt tényleg büntetik és akkor sem halálbüntetéssel.

2021. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/175 anonim ***** válasza:
91%

Muszlimok ti szembe szoktatok valaha is nézni az iszlám nevében muszlimok által elkövetett bűnökkel?


Én keresztény vagyok, es szegyenlem magam azért mert keresztény emberek bűnöket követtek el. Imadkozom érte hogy ne történjék többet ilyen.


Ti szoktatok igy tenni, vagy valóban igaz, hogy szerintetek nem történt semmi ilyesmi?

2021. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/175 anonim ***** válasza:
0%

"Mint mondtam a magyar rabszolgák számát a szultáni kincstár nyilvántartásaiból lehet kiszámolni, nem a krónikakból. Onnan pontosan vissza lehet számolni, mert a 20%-os adót pontosan megkövetelte a szultán."


És te átnéztél 300 évnyi nyilvántartást és kiszámoltad hogy a törökök közel 2 millió magyart vittek el rabaszolgának :) Idióta :) Ahogy mondtam, még a 10%-a is valólatlan lenne ennek a számnak. Ebből is látszik hogy az iszlámellenes propaganda nincs jó hatással a hülyékre. Alapból aki ilyen számokkal dobálózik az értelmi fogyatékos.



"A krónikakat csak azert hoztam hogy lásd, a sajat fajtád is elismeri a magyarok rabszolgaságba hurcolását. De te még őket is meghazuttolod."


Nem azt mondtam hogy nem volt rabszolgaság , hanem azt hogy ezek a számok amiket bedobáltál nevetségsek. Meg azt mondom hogy a rabszolgtartás a keresztény világban sokkal nagyobb és jellemzőbb volt.



"Megkérdeztem sajnálod-e ezeket az embereket, de nem írtál semmit. Meg csak nem is sajnálod őket. Gondolom szerited ez igy jól. Meg vagytok róla győződve hogy muszlimoknak a gyaúrokkal bármit meg lehet csinálni. Persze a gyaúrok előtt ezt mindezt tagadjátok, és a gyaurokat vádoljátok hazugsággal."


Ez szintén hazugság. Nem mondtam sosem ilyet. Ez is bizonyítja hogy a keresztények gátlástalanul hazudoznak. A Közel-Keleten ma is 15-20 millió őslakos kerestzény él. Kelet-Európa 4-500 évig volt a muszlimoké és mégis nagy többségében keresztény maradt. Az ibériai félsziget 6-700 évig volt a muszlimoké mégis keresztény mardt. Erre behazudod hogy a muszlimok bármit megtehetnek a keresztényekkel. És mi történt mikor ezek a területek visszakerültek a keresztényekhez? A kersztények Nyugat-Európából teljesen kirtották a muszlimokat, Kelet-Európában pedig csak egy kis töredéke maradt. Az utolsó Európai népirtást is keresztények követték el muszlimok ellen 1995-ben Szrebrenicában.



Megmutatom azt hogy háború esetén hogyan kell viselkedniük a muszlimoknak:


„Ne csonkítsátok meg az ellenség holttestét, ne öljétek meg a gyermekeket, sem az időseket, sem a nőket! Ne vágjátok ki és ne égessétek fel a pálmafákat, s egyetlen gyümölcsfát sem! Ne öljétek le a jószágot - teheneket, tevéket, birkákat -, csak annyit amennyi élelmezésetekhez szükséges! Ha olyan embereket találtok, akik kolostorok mélyén imádkoznak, hagyjátok békében őket!”


Szóval a muszlimok még egy fát sem vághatnak ki az ellenség területén.


Most megmutatom azt mit ír a Biblia:


Mózes5 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr


Mózes 4 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Szóval a Biblia népirtásra szólít fel, és engedi a rabszolgatartást. Még külön fel is szólít arra hogy a nőket és a gyerekeket is le kell gyilkolni. Na ezt a felfogást képviselitek ti.

2021. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/175 anonim ***** válasza:
0%

"Ti szoktatok igy tenni, vagy valóban igaz, hogy szerintetek nem történt semmi ilyesmi?"


Senki nem állítja hogy muszlimok nem tettek rosszat a történelem folyamán. Amit állítok az az hogy a keresztények rémtettei egyrészt fényévekkel több a muszlimok által elkövetetteknpél.



"Én keresztény vagyok, es szegyenlem magam azért mert keresztény emberek bűnöket követtek el. Imadkozom érte hogy ne történjék többet ilyen."


Ez dicséretes de van egy nagy bökkenő. A te Bibliád konkréten előírja hogy le kell gyilkolni a más vallásúakat, sőt, még a saját gyeremeked is meg kell ölnöd ha más vallást akart követni. Ezzel szemben a Korán vallásszabadságot hirdet és csak önvédelemre ad jogot,háború esetén pedig nem bánthatod a civileket.

2021. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/175 anonim ***** válasza:
91%

"A te Bibliád konkréten előírja hogy le kell gyilkolni a más vallásúakat, sőt, még a saját gyeremeked is meg kell ölnöd ha más vallást akart követni. Ezzel szemben a Korán vallásszabadságot hirdet és csak önvédelemre ad jogot,háború esetén pedig nem bánthatod a civileket."


Akkor ezt fordítsd le légyszíves arra a sokszáz milló eurónyi segélyre, ellátásra, támogatásra, amit a menekültek kapnak világszerte nem muszlimoktól, meg a muszlim terrorizmusra ugyanezekben az országokban. Egyszerűen nem áll össze a kép, világosítsd már meg az elmémet légyszíves :O

Tudom, nagy utat kell még bejárni, míg végre itt is le lehet majd dobálni a homoszexuálisokat a tetőről, meg a tevehúgyivásig, 6 éves feleségig, pedofil tömeggyilkos prófétád lerajzolásáért járó felrobbantásig, lelövésig, leszúrásig és lefejezésig, de gyertek csak be még többen, majdcsak eljutunk oda is, aztán panaszkodhattok, milyen hátrányos megkülönböztetés ér itt lépten-nyomon.

2021. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/175 anonim ***** válasza:
6%

"Akkor ezt fordítsd le légyszíves arra a sokszáz milló eurónyi segélyre, ellátásra, támogatásra, amit a menekültek kapnak világszerte nem muszlimoktól, meg a muszlim terrorizmusra ugyanezekben az országokban. Egyszerűen nem áll össze a kép, világosítsd már meg az elmémet légyszíves"


Nagyon szívesen megvilágosítom a kis fejecskédet.

Amit muszlim terrorizmusnak nevezel, nem létezett az 1990-es évekig. Ezt keresztények találták ki és hozták létre. Tálibok, alKaida ISIS és hasonlókat az USA hozta létre és támogatja. Előtte meg keresztények hozták létre Szaud-Arábiát ami a vahabizmus nevű hamis iszlám irányzatot hirdeti. Az USA pedig ezekre az általa létrehozott terrorszervezeteker hivatkozva támadja meg a muszlim országokat plusz globálisan folytat iszlámellenes propagandát. Ezekben a háborúkban az USA minimum 2-3 millió muszlim vesztette életét és több ország romokban hever. Az a pár száz millió semmi az okozott kárhoz viszonyítva és azt is csak azért adják mert ez is a forgatókönyv része.



"Tudom, nagy utat kell még bejárni, míg végre itt is le lehet majd dobálni a homoszexuálisokat a tetőről, meg a tevehúgyivásig, 6 éves feleségig, pedofil tömeggyilkos prófétád lerajzolásáért járó felrobbantásig, lelövésig, leszúrásig és lefejezésig, de gyertek csak be még többen, majdcsak eljutunk oda is, aztán panaszkodhattok, milyen hátrányos megkülönböztetés ér itt lépten-nyomon."


Ezeket amiket felsoroltál a keresztények által létehozott ISIS teszi és társai.

2021. dec. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/175 anonim ***** válasza:
100%

#127


Ez orbitális hazugság.


Mind az ISIS-t, mind szinte az összes terrorista szervezetet beleértve a szaúdiakat is a zsidók hozták létre és a zsidók által pénzelt amerikai és brit uralkodók.

Undorító sémi hazudozás azt állítani, hogy a keresztények hozták létre. De ez tipikus zsidó tulajdonság (benne van a Bibliában is) hogy a saját mocskukat a keresztényekre és a gójokra kenik. Így a sok egyibites agymosott muzulmán azért kések halálra ártatlan keresztényeket templomokban, mert a elhiszi a zsidóknak, azt hogy a zsidók által létrehozott terrorista szervezeteket keresztények hozták létre. Holott tudjuk, hogy zsidók.


Így jutunk el oda, hogy a két erőszakos vallás, az iszlám és a kereszténység kizárólag arra jó, hogy a gój nemzeteket egymásnak uszítsa miközben azok egymást robbantják és késelik aaddig az ezeket a vallásokat kitaláló zsidók meg jókat röhögnek a markukba.

2021. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/175 anonim ***** válasza:
91%

Ez a baj a muszlimokkal. Semmi bűntudat nincs bennük, olyanok mint ha pszichopaták lennének. Amit ők csinálnak az mind szép es jó, amit mások az mind gonosz es rossz.

Pedig a javulás első foka az ha beismerjük a bűnöket es szembenézzünk velük - ezt a muzulmán nem teszi meg, ezert nem is javul semmit - most is azon a szinten tartanak ahol a prófetájuk a 600-as evekben. Semmit sem fejlődtek.


Lassan mindennapi eset hogy Allahu Akbart üvölözve szurkálják, robbantják, lövik, gázolják az embereket.

Mikor láttal olyat, hogy egy keresztény "Dicsértessék a Jézus Krisztus"-t kiáltva levágta valakinek a fejet az utcán...???

2021. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/175 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ugy gondolkodnak mint a pszichopaták - a válaszadón is látszik, ők soha semmiben nem hibásak, de mindenki mást hibaztatnak.
2021. dec. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!