Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok a franciaországi...

Mit szóltok a franciaországi roma telepek felszámolásához, és a romák erőszakos kitelepítéséhez?

Figyelt kérdés

Mert én totálisan egyetértek vele.Egyesek hőzöngenek,hogy a franciák mennyire rasszisták,meg hogy a kitelepítésről készített videóban egy terhes cigány asszony húznak a földön.(Szerintem csak egyszerűen nem mutatták az előzményét,és nem láthattuk,hallhattuk a asszony ocsmány,undorító szavait,amivel úgy egyébként mindenkit illetni szokott ok nélkül is..stb)

Szóval szerintem az a lényeg,hogy példaként kéne, hogy szolgáljon a franciák viselkedése a többi országnak is,akik hagyják magukat elnyomni a romák által,és hagyják őket élősködni is.

Szerintem nagyon bölcsen,és hatékonyan cselekedtek Fro.-ban,mi a ti véleményetek?


2010. aug. 26. 11:15
1 2 3 4
 11/31 bumbi02 ***** válasza:
41%

Hitler nem volt buta ember, most a rezeseket is be kéne vágni egy kis kamrába



hitler tényleg nem volt buta ember, mert azért egy birodalom vezetéséig eljutott.. viszont te eléggé buta vagy hogy szépen fogalmazzam..mit szólnál eccer téged azér lönének le, vinnének el egy táborba mert magyar vagy? nalátod...

2010. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

15:25


Ne,ne maradjon a 10,de még az 5% se,mert azok egy éven belül újabb olyan cigányokat termelnének ki,akik "nem rendesek".


A Hitleres elmélet jó amúgy,de én a Madagaszkárra való telepítés ötletével is maximális egyetértek.(Nem is tudom,melyik államfő dobta be ezt..de szimpatikus)

Azt is mondta még egyébként,hogy elzárnák a külvilágtól őket teljesen,szóval gyakorlatilag nekik lenne ajándékozva egy sziget,amivel ők rendelkeznének,és ott alapíthatnak külön társadalmat...bár,már ott tartanánk..

2010. aug. 26. 19:28
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Helyeslem, amit a franciák tettek. Mert ők legalább megtehették! Nekünk nem szabad...
2010. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 bumbi02 ***** válasza:
19%

Ne,ne maradjon a 10,de még az 5% se,mert azok egy éven belül újabb olyan cigányokat termelnének ki,akik "nem rendesek".


nem igaz.. a gyerek szocializálódása a családtól függ.. tehát tök mind1 roma vagy nem roma.. hogyha rossz családbna születik akár magyar akár roma ugyanugy rosz lesz ö is.. rendes cigányok rendesen nevelik a gyerekük...

2010. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Ne haragudj,de nagyon felmérgesítesz.Én sem nőttem fel fényes családi körülmények között,(nem részletezném,úgyis sok ilyesmit hallani/olvasni máshol)mégsem lettem vandál,gyilkos,tolvaj..stb.

Sőt,úgy érzem,a sok rossz,amit kaptam,csak nemesített rajtam,sokkal empatikusabb vagyok azoknál,akik burokban nőttek fel,és az iskolában is rendszeres látogató voltam,noha a szüleimnek nagyon alacsony végzettségük van,aminek (szerinted)modellül kellett volna szolgálnia számomra.

Mondom,védd csak a romákat,egészségedre,egyébként,kezdem azt hinni,hogy vagy te is az vagy,vagy valami újságíró,aki "anyagot" gyűjt valamihez,mert ilyen hülye és vak nem lehetsz.

2010. aug. 26. 23:00
 16/31 anonim válasza:
84%
Egyetértek a kitelepítésekkel és szerintem minimálisan Magyarországon is javult a helyzet, gondoljunk arra, hogy évekkel ezelőtt a cigány szó is tabu volt, ma viszont már a vajda is felemeli a hangját a cigányputrik ellen. Persze még hatalmas változásokra van szükség, de talán valami már elindult.
2010. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Igen,a "cigány" szót illetően javult a helyzet,de szerintem,ha a bűnözést nézzük,ott csak rosszabbodott.Persze,ezt lehet,hogy csak én látom így,mert sok súlyos bántalmazásról,meg betörésekről olvasok,amiknek roma emberek az elkövetőik.

2010. aug. 27. 15:42
 18/31 bumbi02 ***** válasza:
0%

felmérgesitelek?? mivel azzal hogy nem utálom az összes cigányt? csak azt ameik meg is érdemli?? bocsánat hogy nem töltöm a napom nagyrészét gyülölködéssel....


amugy meg.. ha egy gyerek otthon azt látja hogy lopnak, sokkal nagyobb eséllyel fog ö is lopni mer elfogadottnak tartja.. nem 100%osan, de nagyobb eséllyel.. a legnagyobb befolyásoló az életben a család.. ha rossz családba születik vki két verzió van...hogyha az ember olyn családba él ahol tudatosul benne hogy az rossz. akkor még szerencsés.. de hogyha olyanba ahol nem tudatosul benne hogy rossz a családja na akkor van baj...mert azt hiszi hogy ezt lehet csinálni...


és nem nem vagyok cigány.. de ne menjünk át a személyeskedésbe..

2010. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Tényleg?És ahhoz mit szólsz,hogy ismerek néhány olyan roma embert,akit még gyerekkorukban magyar nevelőszülőkhöz adtak örökbe,és a gyerek ugyanúgy lopott,és rosszul viselkedett,mintha roma szülei lettek volna.Pedig nem láthatták otthon (és most nem állítom,hogy a magyar ember egyáltalán nem lop,mert ez nem igaz),mert ismertem a szülőket.

Gyűlölködéssel én sem töltöm időm nagy részét,de vitával sem,ahogyan te,s őszintén szólva,már most elegem is van ebből.

De mondom,azt csinálsz,és olyan érzéseket táplálsz a romákkal szemben,amilyet akarsz,remélem,egyszer majd bántják a te gyerekedet is,vagy majd kirabolnak,ha nem vagy otthon,és hidd el,akkor majd nem fogsz különbséget tenni ilyen és olyan roma között.

2010. aug. 29. 08:46
 20/31 anonim ***** válasza:
Nagyon is egyetértek a francia politikával ebből a szempontból, ezekkel máshogy nem lehet boldogulni. És érdekesmód nem zengte kórusban az itt tobzódó neoliberális csürhe hogy csúnyarossz rasszista náci trappista franciák (csak hogy szemléltessem, a liberók mennyire állnak ki teljes mellszélességgel a nemes eszméik mellett).
2016. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!