Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehetséges, hogy a...

Hogy lehetséges, hogy a transznemű nők egyes országokban versenyezhetnek a biológiai nők mezőnyében? Ráadásul nem mondjuk dartsban, hanem a legkeményebb, nyers erőn alapuló kontaktsportokban.

Figyelt kérdés

Egy ismerős mesélt a transznemű sportolókról, hogy egyes országokban a transznemű nők a biológiai nők között is versenyezhetnek. Ez hogy lehetséges? Jelentős fölénnyel rendelkeznek a férfiak a nőkhöz képest. Ez ellen nem tudnak a feminista női jogvédők azokban az országokban fellépni? Ráadásul ezek a sportolók nem gyerekkorukban alakultak nővé, hanem sokkal később, tehát egy kemény szteroid kúrán estek át serdülőkorukban, amin a nők nem. Sokkal keményebb csontozatuk is van.

Néhány példa:

[link]

Még egy nagyon durva példa:

[link]

Itt egy kis angol tudással olvashatjuk, hogy bármilyen orvosi átalakulás nélkül(!!!! Ez hogyan???) nyeri a versenyző férfiként a női mezőnyben a versenyeket.

Ezt, hogy a bánatba engedik meg?



2021. febr. 24. 01:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
Attól hogy egy nő átoperáltatja magát, nem lesz rajta több izom, mert azt nem lehet műtéttel befolyásolni. Úgyhogy nyugodtan versenyezhet a nőnek kinéző nők között.
2021. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező! Én vagyok az a 17-es, akinek írtál korábban.


A kérdésedről pont azt írtam, hogy érdekes a felvetett probléma.


Előhozza a szokásos kérdéseket, ami már az általános iskolában is fontos volt: versenyezhet-e két különböző évfolyam? Nyilván nem, mert a felsősök előrébb állnak a fejlettségben, több idejük volt gyakorolni, stb. Nem csak a sportra vonatkozik, hanem a matek versenyekre is.


Felnőtteknél ez a különbségtétel megszűnik. De matek versenyen vagy sakkon egy kategóriában indulhatnak a nők és a férfiak? A tornászlányok közt indulhat fiú?


A felosztások morbiditásáról azért írtam, mert tényleg az aktuális kultúra dönti el, milyen szeparációk vannak és ki indulhat egyáltalán egy versenyen. Nagy eséllyel ez örök vita lesz.


Nem gondolom, hogy a kérdésed lenne kihegyezve az emberek kritizálására. Sajnálom, ha félreérthetően fogalmaztam. Ugyanakkor voltak olyan válaszok, amik közvetlen vagy közvetve igenis abba az irányba tendáltak:

#2: "ha kérdezel, rasszista náci vagy"

#5: "az elmebaj kicsúcsosodása"

#6: "nőnek érzed magad és onnantól érinthetetlen vagy", "a transzlobbi kész eltörölni"

#10 (igen, ezt te írtad): "itt tart az agymosás nyugaton. Hogy üvöltjük, hogy a kő az már pedig felfelé esik, egy férfi pedig nő, mert azt mondtam"


Azt írod: "Kösz, nem találok ki jobbat. Nekem megfelel a férfi-nő felállás, mint azt néhány ezer éve megszoktuk."


Rákerestem, nem zárom ki hogy tévednék, de nagyon úgy tűnik, hogy az a néhány ezer év inkább csak 120 év lesz: [link]


Nem értetted, miért írom, mennyire megterhelő a nemváltás egy embernek, aztán jössz azzal, hogy a versenysport külön történet. Biztos vagyok benne, hogy tudod, milyen komoly munka és teljes embert kívánó erőfeszítés (fizikai és mentális szinten is) van van a versenysportban. Azt hittem, ebből egyértelmű, hogy mit jelent ha valaki emellett vág bele a nemváltás folyamatába.


Az erőt igénylő versenysportokban jellemzően a sportolóban működő hormonok dominálnak a felkészülési időszakban elérhető fejlődésben. Nem kell valaki transznemű legyen, ha nőként tesztoszteront szed hosszú éveken keresztül, akkor az az izomfejlődésében (is) nyomot hagy.


Mint a korai NSZK híres-hírhedt sportolónői. Zárd ki őket a sportéletből. Vagy kizártuk már őket? Zárjuk ki azokat a transznemű nőket is, akiknek a teste korábban tesztoszteronnal fejlődött? Zárjuk ki azokat, akik valamilyen betegség vagy genetikai adottságból kifolyólag átlagon felüli teljesítményt nyújtanak (Michael Phelps úszott)? A paralimpiával egyetértesz, vagy ott szeparálnád azokat, akik fogyatékkal születtek és akik csak később vesztették el valamelyik végtagjukat?


A kérdéseim nem bántó szándékúak, nem gúnyos odamondogatások, hanem komolyak. Olvasd el őket nyugodt hangnemben elképzelve őket, ha van hozzá türelmed, gondold végig komolyan, milyen választ adnál rájuk, amit mások is el tudnának fogadni.

2021. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
48%

Attól mert valaki úgy gondolja, hogy igazából ellenkező nemű attól még nem lesz azonos a testi- és izomereje az adott nemmel. Szóval az ilyen nemzetközi versenyeken csak születési nemmel kéne csoportosítani. Kerületi, városi stb versenyeken meg kit érdekel, hogy ki ki ellen játszik.


És ezt mint Transznő mondom szóval félreértés ne essék, nem a transzok ellen vagyok csak az olimpia mégis egy nemzetközi verseny. Ahol el kéne fogadni, hogy biológiai nemekre oszlanak az versenyzők (jogosan).

2021. júl. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!