Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdogan szerintetek is diktátor?

Erdogan szerintetek is diktátor?

Figyelt kérdés
Szerintem dettó olyan, mint Putyin aki nem tetszik neki az eltűnik, öngyilkos lesz, baleset éri vagy megy sitre

2019. aug. 5. 20:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
21%
Attól még hogy egy országban nincs svájci demokrácia, még nem jelenti azt hogy diktatúra. Ha mindenkit Svájccal hasonlítasz össze és ez a mérce nálad akkor minden ország diktatúra. Egyébként olyan újságírókat csuknak le akik bűncselekményt követtek el, nem azért mert nem tetszett Erdogannak az irományuk.
2019. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Bűncselekményt? Hirtelen sorozat gyilkosok lettek vagy mi? Valamint gondolom ezek még véletlenül sem kormány kritikus újságírók voltak. Milyen véletlen egybe esés. De jó legyen igazad. Norvégiában sem sem zárnak be embereket a sitre a a véleményük miatt.
2019. aug. 6. 10:19
 13/38 anonim ***** válasza:
11%
Terrorszervezet tagjai, legalább is ezzel vádolják azokat akiket lecsuktak. Tekintve hogy a Gülen féle szervezet valóban beépült mindenhova, simán elképzelhető hogy valóban így van. Ellenzéki politikusok és újságírók napi szinten ostorozzák Erdogant mégsem csukja le őket. Tehát az állításod nagyon sántít. Van még valami amit fel tudsz mutatni vagy ennyi?
2019. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Simán elképzelhető? Mint a középkorban a boszorkányperek. Ott is voltak elképzelések és bizonyíték nélküli marhaságokat. Bár a kecske ba.. oknál ez biztos belefér. Egy normális egészséges demokrácia kérlek nem úgy működik, hogy talán bűnös vagy nem de egyből sitt.
2019. aug. 6. 14:02
 15/38 anonim ***** válasza:
11%
Nem konkrét esetről beszélünk hanem általánosságban, ezért írtam hogy elképzelhető. Egy létező terrorszervezetről beszélünk, nem kamu Sorosozás mint itthon. Egy normális demokráciában is bevisznek a rendőrök aztán vádat emelnek ellened és jön a bírósági tárgyalás. Az értelmi szinted a béka feneke alatt van, így nem látom értelmét a veled való beszélgetésnek.
2019. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%

Ez a 65 %-os valószínűleg a török nagykövetségről írogatja a blődségeit. Gülen-féle terrorszervezet, az ám... Persze pár évvel ezelőtt, mikor még jóban volt Erdogannal, akkor még király csávónak számított. Ugyanaz, mint Magyarországon a Soros-kampány, csak itt még egyelőre nem csuknak le tízezerszámra ellenzékieket. A többi válaszadón pedig meg vagyok rökönyödve. Miféle országban élünk? Erdogan bizony kemény és ráadásul korrupt diktátor, aki egy ezerszobás palotában lakik, még Putyinnál is rosszabb.

Ami meg Isztambulban történt... Hát igen, hiba csúszott a gépezetbe, azért kellett megismételni a választást, mert a kormányzat képtelen volt elviselni, hogy bukták a polgármesterséget. Mikor pedig másodszor is bukták, nem merték tovább feszegetni a pofonládát.

2019. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
11%

Semmi közöm a török nagykövetséghez de szívesen kioktatlak Törökországból mert ahogy írtam sokszor jártam ott és követem az eseményeket. Abban igazad van hogy pár éve valóban jóban volt Gülen és Erdogan. Röviden úgy néz ki a dolog hogy az USA juttatta hatalomra Erdogant a kétezres évek elején és sokáig jól is ment minden. Erdogan kiszolgálta az USA-t, cserébe a Nyugati sajtó ódákat zengett Erdoganról és török gazdasági csodáról beszéltek. Az USA Gülen szervezetét használta arra hogy ellenőrizze Erdogant. Szó szerint beépültek mindenhova, az állami szervektől a fegyveres erőkön át az igazságszolgáltatásig, de még a szórakoztató iparba is. A híres török focista Hakan Sükür is Gülen szervezetének tagja. Néhány éve viszont megromlott a viszony. Erdogan elég erősnek érezte magát ahhoz hogy lerázza a pórázt, amit Gülenék megtudtak és ekkor jött a puccskísérlet ami elbukott. A szervezet tagjait körözték és lecsukták, aki tudott elmenekült az USA-ba. Azóta Erdogan már nem példás vezető a Nyugati sajtóban hanem diktátor, Törökország pedig nem gazdasági csoda hanem gazdasági csőd. Ennyit számít hogy jóban vagy-e az USA-val vagy sem.


61%-os, ha kérdésed van szívesen segítek. Biztos úgy gondolod a fotelből jobban látod mint én, de szerintem kicsit nagyobb a rálátásom :)

2019. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
11%
Ja igen. Áruld már el hogy ha Erdogan olyan nagy diktátort, hogy nem tudta elintézni hogy a három legnagyobb városban megnyerje a választást? :) Ezt még a legbénább diktátor is elintézi általában olyan 90%-os szavazati aránnyal nyernek.
2019. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
16:14: azt hittem, a paranoid skizofrénia ma már jól kezelhető, de hát ha a páciensnek nincs betegségbelátása, akkor nincs mit tenni. Azért a helyedben én mégis felkeresnék egy jó pszichiátert, mielőtt az ágyad alatt is gülenistákat (:)))) ) fedeznél fel.
2019. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
55%

"Ennyi erővel Sztálin sem volt diktátor elvégre nem volt liberális meg Mao Cetung"

Szövegértés egyes. Nem írtam olyat, hogy senki sem diktátor, aki nem libsi. Viszont attól, hogy nem libsi, még nem biztos, hogy diktátor.

2019. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!