Afrikában miért nincs egyetlen egy fejlett ország sem?
Oké meg az arab országok del-afrika és egy-egy ország meg áll egy kb Moldova szinten de szegény fejletlen az egész kontinens.
Népesség van, szóval munkaerő lenne, asvanykincs van bőven, művelhető terület korlátozott de van valamennyi.
Nyilván az is rontja a helyzeten h polgárháború és diktatúra van sok országban na de ezekhez képest még a kelet ázsiai országok is fejlettek.
Az 5legszegenyebb ország mind afrikai....
Guinea, Mauritius, Seychelles elég fejlettek, Dél-Afrika pont nem annyira az :)
Amúgy nagyjából felsoroltad az okokat, a legtöbb országban sajnos nincs nyugodt politkai-gazdasági környezet egyelőre hozzá, plusz a gyarmatosítás a modernkori történelem legrosszabb szakaszában érte őket, és még ma is tart bizonyos mértékben.
Mert eleinte gyarmati sorba taszították őket, elvitték sokukat rabszolgának vagy helyben bántak velük a gyarmattartók rabszolgaként. A lényeg hogy a nyersanyagaikat elvették tőlük, a tudást pedig nem engedték át nekik. Ahol később fejlődni kezdtek, azt hamar szét kellett rombolni egy kis belső konfliktussal, mint Egyiptomban vagy éppen polgárháborúval, fordított apartheiddel, mint Dél-Afrikai Köztársaságban.
A nyugati országok segítsége (nem az embereé, hanem a hatalomé) eddig annyi volt, hogy hiteleket adtak nekik amin fegyvereket vehettek tőlük (így a pénz visszajött és még kamatot is adnak rá) vagy felépítettek valami nagy beruházást, amit utána nem tudtak fizetni. Függőségbe kerültek és az újabb hitelekért cserébe nem azt tették az országukkal ami az ott lakókat segítette volna, hanem ami a hitelezőknek volt jó.
Ahogy a mondás is tartja: nem halat kell nekik adni, hanem hálót - vagyis az oktatást kell oda vinni és a tőlük ide tanulni jötteket nem itt kell tartani, hanem haza kell küldeni, hogy otthon építsék, fejlesszék a saját országukat.
Ha majd ott is lesz pár nyugodt évtizedük amikor senki nem akarja kiírtani vagy kifosztani őket, akkor majd ott is lesz fejlődés. Addig nem.
Fogalmam sincs, de mint ha járt ott volna pár európai hatalom az elmúlt évszázadban, kérdezzük meg őket!
(Tárcsáz)
...
(Kicsöng a telefon a belga király rezidenciáján):
-Halló, itt Belgium uralkodója, tessék.
-Jó napot Monsieur belga király, úgy tudom Önökhöz tartozott legutóbb Kongó, a világ legelmaradottabb országa, nincs valami ötletük, hogy miért lehetnek még mindig olyan szegények?
-Sajnos nincs, de ez az elefántcsont-kagyló nagyon hideg, úgyhogy ha nincs több kérdése leteszem, viszont hallásra!
Hát itt nem jártunk sikerrel, kérdezzük meg II. Erzsébetet - ő nagyon öreg, biztos emlékszik még valamire!
(...)
(A Buckingham Palace lakája felveszi a telefont, majd továbbítja a hívást II. Erzsébetnek):
-Halló, itt II. Erzsébet, a britek uralkodója, miben segíthetek?
-Csókolom Bözsi néni, nem tetszik esetleg tudni, hogy mitől olyan nyomorúságos a volt brit afrikai gyarmatok sora?
-Fiacskám én aztat honnan tudjam, nem mi találtuk fel a koncentrációs táborokat.
Jajj, hát ha II. Erzsébet a britek uralkodója sem emlékszik akkor tényleg igazi rejtély ez a dolog. De van még egy ötletem - a franciák állítólag tájékozottak és naprakészek a kérdésben, őket még érdemes lehet telefonvégre kapni!
(...)
(Kicsöng a telefon a francia Idegen Légió afrikai parancsnokságán):
-Itt az Idegen Légió afrikai parancsnoksága, delta-alfa-bravó, bökje ki mit akar!
-Csak azt akarjuk megtudni, hogy miért lehet még most is annyi diktatúra és háború Afrikában, nincs valami tippjük?
-Nincs és most nem is érünk rá, épp fegyvereket szállítunk Kadhaf...izé szóval csak nem érünk rá, na!
Hát mivel a legnagyobb európai országok sincsenek tisztában a dologgal azt hiszem ez még a tudomány egyik megoldatlan kérdése. Talán genetikailag alávalóak az afrikaiak vagy a mocsarak és sivatagok klímája nem alkalmas fejlett gazdaságok kiépítésére? Sok kutatást igényelhet még ez a dolog!
Először arra kéne a választ megtalálni, hogy ugyanannyi idő alatt, amíg a világ más részein olyan szintre jutottak a TÁRSADALMAK, hogy gyarmatosítani voltak képesek afrikai területeket, az afrikai területek lakosai MIÉRT NEM jutottak el tovább csak a törzsi szervezetekig. Hiszen még kedvezőbb körülmények között is voltak, nem kellett a telet túlélniük, kb. egyforma körülményeik vannak egész évben. A gyarmatosítások előtt fejlődhettek volna, senki nem gátolta őket, lehettek volna ugyanolyan fejlettek, mint akik gyarmatosítani akarták őket, és ellenkezhettek volna, védhették volna magukat.
A másik az, hogy hazugság, hogy a " gyarmatosítók taszították őket" rabszolgaságba, hiszen a rabszolgaság az ő helyi sajátosságuk volt hagyományosan, egymást rabszolgásították saját maguk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!