Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek a hidegháborúban...

Szerintetek a hidegháborúban a szovjetek vagy az amcsik gyártottak jobb fegyvereket?

Figyelt kérdés
Szerintem a szovjetek gyártottak jobbakat,ezt gondolom nem is kell firtatnom, hogy miért, de kíváncsi vagyok más véleményére is.
2013. okt. 28. 14:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. okt. 29. 13:58
 12/15 anonim ***** válasza:
8-as, ha már a strapabíró gépekről van szó, egy izraeli F-15-ös fél szárnnyal szált le egyszer, ez is bizonyítja, hogy milyen strapabíróak az amerikai gépek, ezen kívül remek az elektronikájuk, amit az oroszokról nem mondhatunk el, de mondjuk a Su-27 manőverezésben verhetetlen, tehát mindkét oldal jó valamiben.
2013. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag megtörtént eset:

Amikor a NASA elkezdett asztronautákat küldeni az űrbe,

hamarosan rájöttek, hogy a golyóstoll nem működik gravitáció nélkül.

Hogy megküzdjenek ezzel a súlyos problémával, a NASA-kutatók kifejlesztettek egy olyan tollat, ami ír gravitáció nélkül, fejjel lefelé, víz alatt, és majdnem minden felületen, mint pl. üvegen, valamint fagypont és 300°C között bármilyen hőmérsékleten.

Mindez egy évtizedbe és 12 milliárd dollárba került.

...

Az oroszok ceruzát használtak!

2013. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez a tollas csak mese. Egyrészt eleinte mindkét fél ceruzát használt, másrészt a normál golyóstoll is működik az űrben.

De itt a sztori:

[link]


Amúgy ja, az F-15-ös sztori eléggé jól mutatja a típus túlélő képességét. :)

2013. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A NASA és a Snopes.com szerint a kezdeti időkben a szovjetek és az amerikaiak egyaránt ceruzát használtak az űrben. A szabadon lebegő törött ceruzahegy, az űrkabinban könnyen lángra kapó ceruzafa és a gyúlékony grafit azonban többszörös veszélyt jelentett az űrhajósokra.


A ceruzák hátrányait felismerő Paul C. Fisher 1965-ben – több mint egymillió dollárt áldozva a projektre – kifejlesztett egy űrbiztos tollat, amelyet tesztelésre elküldött Robert Gilruth-nak, a houstoni űrközpont igazgatójának. A Snopes és a NASA honlapján olvasható információk szerint Fisher az íróeszközt nem az ő rendelésükre készítette, kutatásait maga finanszírozta (egy saját maga által terjesztett legenda szerint a toll fejlesztésének ötletét álmában visszatérő, halott apja súgta meg neki).


A tollak végül kétéves tesztelést követően az Apollo 7 1968-as útján mutatkoztak be élesben. És hamarosan a szovjetek is kértek belőle: első rendelésük – 100 tollra és 1000 tintapatronra – 1969-ben futott be a céghez. Az íróeszközt civilek is megvásárolhatják, akár az interneten keresztül is.

2014. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!