Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik miben jobb az Ak47...

Melyik miben jobb az Ak47 vagy az Ak63?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Az AK 63-ból pontosan melyik mert ha jól tudom 3-szor frissítették a modellt.
2013. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem a 63-asnak jobb a válltámasza. Be lehet hajlítani, így rövidebb Szerintem modernebb fegyver. Ráadásul gyártották Magyarországon. De lehet, hogy érdemesebb lenne egy katonát megkérdezni, mert már nem igazán sok a civil fegyverismerő.
2013. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:

"Én úgy emlékszem a 63-asnak jobb a válltámasza. Be lehet hajlítani, így rövidebb"


A magyar AK47-et az AMSZSZ 74-et is behajtható válltámasszal gyártották. Persze ott más modifikáció is volt, egy hajszállal messzebbre vitt.

2013. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyártották műanyag válltámasszal is, fa is volt, akkor a fém behajtható (aláhajtható) és az újabb pedig már betolható. (M4 válltámasz)
2013. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salamon Bálint ***** válasza:
100%

Fa, és behajtható válltámasszal is gyártották az AK63-t, utóbbi az AK-63D (deszant) nevet kapta.

Nem szerettem a behajthatósat, mert használatkor mindig ki kellett nyitni, és rendszeresen visszahajolt a váll része amit újból ki kellett hajtani.

Természetesen az AK63 jobb volt, lévén nem forgácsolással készült a tokja.

2013. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az AK-63 gépkarabélyt nem az AK-47-ről,hanem az AK-47 utódjáról,az AKM-ről mintázták.

Az AKM 2 dologban tért el a 47-től: tus formája,és a csőszájfék.

Az AK-63-nak is van több fajtája.

Pl. Az AK-63F,mint Fa tus,és az AK-63D,mint deszant.

Mára 4200db AK-63-ast modernizáltak,aminek a neve AK-63MF lett.

2013. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az első válaszolónak mondanám hogy az AK 47-ben is van olyan váltámaszos változat amit be lehet hajtani!hülyeséget beszélsz!nem abban különbözik a 63 a 47-től! :)
2015. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!