Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek melyik tank volt...

Szerintetek melyik tank volt jobb, a PzKpfw V Panther vagy a PzKpfw VI Tiger illetve VI B Tiger2?

Figyelt kérdés
Szerintem a Panther, mert könnyebb, gyorsabb, remek felfüggesztése volt és döntött páncélzata.

2013. okt. 27. 20:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy már száz ilyen kérdés volt, meg, hogy biztos hülye tíz éves vagyok.

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert én úgy láttam, hogy mindenki olyankérdéseket tesz fel, ahol 2 nezet tankjait mérlegeli, ezért akartam ugyanannak a nemzetnek 2 tankját mérlegelni.

2013. okt. 27. 20:16
 2/12 anonim ***** válasza:

Panther.

Jó volt a páncélja,lövege és a taktikai haszna is.


A Tigrisek könnyen meghibásodtak és zabálták a benzint.

2013. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Panther. Tiger kb csak arról szólt, hogy "ilyen nagyot is tudunk ám gyártani",továbbá eléggé megbízhatatlan is volt (több lerobbant).
2013. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan a Panther volt a fejlettebb tank. Viszont: MÁR EZEREGY ILYEN KÉRDÉS VOLT amiben ezt a két (három) tankot hasonlítják össze! Kb naponta tesznek fel 5 ilyet. Keress vissza szépen.
2013. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szántóvető ***** válasza:
1-1 ellen a királytigris nyert volna.viszont az időhiány miatt konstrukciós hibákkal küzdött és keveset is gyártottak belőle tehát a párduc használhatóbb volt.
2013. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Sorrendben :


Tiger 2


Tiger


Panther


Jó, hogy a párduc későbbi de semmivel se volt jobb, mint a Tiger széria, csak kispórólták belőle az anyagot, mert több tank kellett a frontra, mert az oroszok annyian voltak mint az oroszok

2013. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a Panthert 88-as löveggel szerelték volna fel akkor egyértelműen jobb lenne. Tűzerő meg védelem alapján jobbak a tigrisek, de viszont a Panther sokkal kevesebbet hibásodott meg.
2013. okt. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szemből a Párduc védettsége még jobb is volt mint a Tigris I-esé mert a 80mm-es döntött frontpáncélzata 140mm-enek felelt meg míg a Tigris merőleges lemeze 100mm volt. Valamint a Párduc 75mm-es lövege legalább olyan jó volt(páncélátütése meg valamivel jobb is)mint a 88mm-es KwK 36-os. A Tigris II-es védettségben és tűzerőben a legjobb ez nem kérdés, de a bonyolult gyártás és a mechanikai problémái miatt sok gond volt vele. A Párduc kiváló harckocsi volt és kétségtelenül a németek legjobb harckocsija. A Tigrisek voltak a legerősebbek, de sajna ez önmagában kevés. Párduc megbízható volt erős löveggel és jó páncélzattal és ideális mozgékonysággal valamint gyártása sem volt olyan bonyolult mint a Tigriseké. Sokan a világ első MBT tankjának tartják és nem, hogy a németek, de sok szakértő szerint a háború legjobb harckocsija is volt. Mondom ezt úgy, hogy a Tigris I-es a kedvenc harckocsim! :)
2013. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

panter


a tiris tigris2 csak felesleges fejlesztési és gyártási időpocsékolás volt

tigrisek 3 dologról voltak híresek

1 betojt tőlük az ellenség

2 lerobbantak

3 nem győzték üzemanyaggal etetni


egy harckocsinak 3 fő kritériumnak kell megfelelni

tűzerő

védettség

mozgékonyság


arról nem is beszélve hogy a párduc programot olyanok támogatták mint Rommel, Guderian

a tigrist meg hitler

vajon melyik volt a tábornok? és melyik a megalomán?

2013. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk alapból ha összevetjük, a párduc kb egy mai közepes tanknak felel meg, 45 tonnás, mozgékony, nagy tűzerejű, és viszonylag megbízható tank volt. Amit nem "kispóroltak" hanem átgondolt tervezés és fejlesztés alatt jött létre.


A Tigris II meg tulajdonképpen a Párduc nagytestvére, rengeteg alkatrészük is egyezett a gyártás megkönnyítése miatt. Legnagyobb gondja az hogy komolyabb tesztek nélkül került ki a csapatokhoz, és rengeteg betegséggel küzdött, főként ugye a már fentebb említett alul motorizáltság volt a gond.

2013. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!