Miért hiszik sokan azt hogy ha egy idegen fajnak kedve támadna háborúzni velünk akkor csak az ima maradna? Többi lent.
Úgye tudjuk hogy az emberi faj a kegyetlenségéről,brutalitásárol,agresszivitásárol híres.
Ezért a technológiai fejlődés 90-95%-a a fegyverekbe megy.
Na most,ha egy civilizáció galaxisok közt akar utazni,akkor félre kell tennie a fegyvereket.És erősen "gyúrni" az űrutazásra.És a fegyvereik nem lesznek olyan fejlettek.De nekünk viszont mint említettem,ezzel ellentétben a fegyverekre "gyúrúnk".
Szerintem nem sok esélyünk lenne a győzelemre, esetleg egy számunka nagyon nagy veszteségekkel járó döntetlent tudnánk kiharcolni.
Ha tudnak a világok között utazni, akkor a fegyvereik is biztos, hogy fejlettebbek, nem rúgnánk labdába ellenük. Meg ők akkor jönnek ide, amikor akarnak, mi nem tudnánk inváziót indítani ellenük (rombolni a hátországukat).
Stephen Hawkings vezette ezt le szépen: Ahhoz, hogy intergalaktikus űrutakra építs hajót, kell a motiváció. Egy motivált több ilyen motiváltat tud maga mellé állítani, akik forrásokkal rendelkeznek. Mivel a források nem korlátlanok, ezeknek a befektetett forrásoknak meg kell térülnie. Ahol van motiváció, ott vannak kevésbé motiváltak is. Aki(k) olyan fizetőeszközzel rendelkeznek, ami másokat motiválhat, meg tudják építeni azt a hajót.
Tehát ha valaki el akar jönni hozzánk át az űrön, technikailag nagyon sok befektetéssel kell számolnia, aminek MINDENKÉPPEN meg kell térülnie. Márpedig mi nem adnánk csak úgy a mi forrásainkat, ergo háború. Vagy rövid csata, de mindenképpen ellenségek lennénk.
Ő azt mondta, van okunk félni.
Az hogysok forrás kell hozá relativ . Nekünk nem lene elég forásunk rá mert nem tartunk ot nincs elég ismeretunk. De régen az első elektrónikus számitógéek idején egy 1000müvelt per másodpercre képes számitógép nagyonsokba kerűlt hatalmas energia igénye volt és sok képzet ember kellet a mükődetésére. Most 100-120 ezer Ft ért 12millárd müvelet per másodpercre képes számitógépet vehet magának akár mejik ember.
Igaz hogy a közlekedés lasan fejlődik de a 20. század elején a 100km/h sebeség nagyanak számitót versenypályán most ere bármejik kocsi képes de még a teher járművek is.
A kőltségeket csak az határóza meg menyivel fejletebek nálunk. Ha tőbb tizezer éve épitenek ojan hajókat emik képesek csilag kőzi utazásra akor nem biztos hogy a kőltségek olyan hatalmasak lenének hogy megviselje a társadalmukat. prsze egy ijen faj elen 0 esélyonk lene
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!