Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik most 20-30 évesek azok...

Akik most 20-30 évesek azok közül sokan miért nem tanultak idegen nyelveket?

Figyelt kérdés

Ma már elvárás a legtöbb munkahelyen a nyelvtudás. A karrierhez elengedhetetlen. 1 nyelv megtanulása azért nem egy nagy feladat. legalább a középfokú nyelvvizsga.

Magyarország elég rossz helyen áll az alapján, hogy a lakosság mekkora aránya beszél idegen nyelvet.


2010. dec. 6. 18:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%

Az iskolákban akkor is ,most is nagyon gyatra a nyelvoktatás. Akkor még nem is volt annyi külön nyelviskola.

Igaz,hogy akinek középfokú nyelvvizsgája van,az nem tud az adott nyelven kommunikálni.

2010. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Talán mert lusta vagyok a könyv melett seggelni. Biztos van neked is olyan dolog az életedbe, ami nem igazán érdekel. Ha meg megtanulom, mi a túrót csináljak vele?

Nyaraláshoz nincs pénzem, külföldre nem akarok menni dolgozni, a munkámhoz sem kell. Pár év és szinte semmie sem fogok emlékezni.

2010. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

... előre szeretném bocsátani, hogy a magyaron kívül három olyan nyelv van, amiből bármikor bevállalnék mondjuk egy bme-féle felsőfokút, meg van még pár, amit csak gyatrán motyogok, vagy csak passzívan megértek.


Ennek fényében cseppet sem mondható, hogy kifogáskeresés lenne az alábbi véleményem:


Magyarként _összehasonlíthatatlanul_ nehezebb európai idegen nyelveket tanulni, mint mondjuk hollandként, németként, spanyolként, satöbbiként. Mert a mi nyelvünk logikája annyira brutálisan különbözik a többitől.

Különösen igaz ez azokra, akiknek nincs különösebb adottságuk a nyelvekhez, és nem is érzik magukat különösebben motiválva, hogy valóban megtanulják.


Ha hitetlenkedsz, javaslom, hogy ülj be mondjuk egy spanyolkurzusra Spanyolországban, két olasszal, két franciával, egy portugállal, két norvéggal, egy némettel és egy törökkel. Nekik kb. egy csomó mindent el sem kell magyarázni, vagy ha igen, akkor is elég egyszer elmondani, meg odanyomni esetleg a rendhagyó példákat, hogy nesze ezt még gyorsan magold be - és már használják is. A töröknek és neked ez nem fog ilyen gyorsan menni, ha összepisiled magad, akkor sem. A germánok sem lesznek annyira pofátlanul gyorsak, de még mindig gyorsabbak lesznek, mint te. Ha csak nem vagy különleges nyelvzseni.


Bezzeg ha elmész Japánba és elkezdesz japánul tanulni!!!


Azért így hozom a példákat, mert amikor külföldön vagy és ugyanazt a kurzust csinálod más anyanyelvűekkel együtt, akkor a látványos különbség oka nem lehet az oktatási módszerek közti különbség.


Szóval szerintem nem kéne itt össze-vissza szidni magunkat, ha hendikeppel indulunk, akkor jó hogy le vagyunk maradva az ilyen statisztikákban.

2010. dec. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tanultam annó, de nagyon rossz, mert én sem ugrálhatok egyik helyről a másikra. 2 éve elkezdtem az angolt 3 hónapot bírtam fizetni. Aztán egy éve folytattam. 3 hónapot akkor is tudtam fizetni. Összesen 130 ezer forintomba van és még nem tudok elhelyezkedni ezzel a tudással. Nem tudok többet szánni erre a családi kasszából. Marad annyi tudásom, hogy el nem adnak sehol.
2010. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Mert nem szeretnének elkorcsosulni."

Azért ez már az értelem szintjét is mutatja. Ha valaki beszél más nyelven az máris korcs.

Ezután az jön, hogy ha tudom, hogy merre vannak külföldön pár város akkor már az is baj.

2010. dec. 6. 19:18
 6/20 A kérdező kommentje:

"Én nem tanultam annó, de nagyon rossz, mert én sem ugrálhatok egyik helyről a másikra. 2 éve elkezdtem az angolt 3 hónapot bírtam fizetni. Aztán egy éve folytattam. 3 hónapot akkor is tudtam fizetni. Összesen 130 ezer forintomba van és még nem tudok elhelyezkedni ezzel a tudással. Nem tudok többet szánni erre a családi kasszából. Marad annyi tudásom, hogy el nem adnak sehol."

Ajánlott azért a nyelvvizsgát is megcsinálni. Nem kell ehhez oktató helyekre menni. Könyvek is vannak.

2010. dec. 6. 19:23
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Mert sajnos nem olyan tökéletes zseni mindenki mint TE kedves (?) kérdező és így sokan nem tudnak perfektül megtanulni egy nyelvet bármi nemű segítség nélkül, kizárólag egy könyvet használva.


De gratulálok a te nyelvi készségeidhez, te biztos beszélsz vagy 10 nyelven.:)


A nyelvoktatás pedig egyenlő a nullával az iskolákban. Ezt tapasztalatból mondom hisz még mindig ott tanulok.

2010. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell lehurrogni a kérdezőt? Tanár nélkül, egy CD mellékletes könyvvel és SZORGALOMMAL meg lehet tanulni külföldiül.

A probléma az, hogy tényleg van egy kis hendikepünk. De ez még le is küzdhető. A másik, hogy sokan nyűgnek tartják a nyelvtanulást. Középiskolában színvonaltalan az oktatás, sokakkal már akkor megutáltatják az egészet. Ezután meg bemesélik maguknak az emberek, hogy úgysem tudnak megtanulni és szentül tartják magukat ehhez és hirdetik, hogy bizony nem lehet mindenki nyelvzseni, van aki nem tud megtanulni más nyelvet.

2010. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:59

szerintem ennek nincs sok valóságalapja de mindegy! Nagyon eltérő a magyar nyelv? na és? a kínainál kevés bonyolultabb nyelv van mégis egészen jól meg tudnak tanulni nyelveket!

2010. dec. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
mi rendelkezünk majdnem(vagy már) a legrosszabb mutatókkal az EU-ban,míg itt a fiatalok többsége sem tud helyesen egy idegen nyelvet,addig hollandiában egy 70 éves könyvtáros néni meg egy utcaseprő is elmagyarázza neked angolul mi merre van,ott jól működik a nyelvoktatás,óvodás koruk óta tanulják a nyelvet,leginkább most az angolról beszélek,persze ez így van a skandináv országokban is,de lassan már romániában is lehagynak minket,ne csodálkozzunk rajta
2010. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!