Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik most 20-30 évesek azok...

Akik most 20-30 évesek azok közül sokan miért nem tanultak idegen nyelveket?

Figyelt kérdés

Ma már elvárás a legtöbb munkahelyen a nyelvtudás. A karrierhez elengedhetetlen. 1 nyelv megtanulása azért nem egy nagy feladat. legalább a középfokú nyelvvizsga.

Magyarország elég rossz helyen áll az alapján, hogy a lakosság mekkora aránya beszél idegen nyelvet.


2010. dec. 6. 18:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok, én már óvodában tanultam angolt, bár munkában még nem kellett használnom. Nekünk általános iskolában 3. osztálytól volt kötelező nyelvet tanulni, nem tudom, mikortól vezették be, és nem tudom, volt-e olyan iskola, ahol nem kellett.

Rajtam egyetlen nyelv fogott ki eddig, a német.

Amúgy nemrég voltam egy interjún, ahol "tesztelték a nyelvtudást", éppenséggel az interjúztatón látszott, hogy begyakorolt mondatokat kérdez, és véletlenül pont egy másik jelölttel interjúztam együtt, figyeltem, mikor vele befejezték a sablon kérdéseket, azért még egy dolgot megkérdezett az interjúztató magyarul, bár elég triviális, és nagyon egyszerű lett volna feltenni a kérdést angolul, de ez már nem volt benne a szokásos sablon kérdésekben...

2010. dec. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%

1. sok embernek ideje nincs nyelvet tanulni. Miért? Mert keményen dolgozik napi 12-16 órákat és mire hazaér a családjához azt hiszed az az első,hogy irány a nyelvtanulás?

2.miért nekünk magyaroknak kell folyton a külföldiek seggét nyalni? odaadták magyarjainkat földjeinkkel együtt más országoknak (Trianon) Nyaltuk az oroszok seggét évtizedeken át,most meg Amerika seggét nyaljuk.

3. Csak Budapesten azt tapasztalom,hogy sok itt a külföldi,akik a saját nyelvükön brekegnek,de a legtöbbje LUSTA volt megtanulni pár szót magyarul,hogy tudjon kérdezni stb,de mi Magyarok a saját hazánkban kutya kötelességünk egy külföldit az ő nyelvén megszólítani ha hozzánk szól. NA ezt már nem! Hány bőrt húznak még le rólunk magyarokról?

2010. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Csak Budapesten azt tapasztalom,hogy sok itt a külföldi,akik a saját nyelvükön brekegnek,de a legtöbbje LUSTA volt megtanulni pár szót magyarul,hogy tudjon kérdezni stb,de mi Magyarok a saját hazánkban kutya kötelességünk egy külföldit az ő nyelvén megszólítani ha hozzánk szól. NA ezt már nem! Hány bőrt húznak még le rólunk magyarokról"

Jaj, de ha elmész például a svédekhez és megkérdezel valamit angolul akkor nagy az esély, hogy válaszolni fognak. És mégse ez az anyanyelvük. Mit vársz? Ha majd eljön valaki ide az megérti majd a magyart? Erre találták ki az angolt. Ha valahova mész biztos, hogy valaki beszél angolul. Elmész Kínába és ott elkezdenek kínaiul válaszolni akkor majd megérted?

Meg ez, hogy más seggét nyaljuk azzal, hogy ha valaki eljön ide annak tudjunk segíteni egy világnyelv által.

Ha elmész valahova felteszem nem magyarul akarsz kérdezni, hanem angolul. Az utóbbit nagy eséllyel megértik.

2010. dec. 7. 17:32
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:04


Két állításodban magadat cáfoltad meg. Először elmondtad, hogy minek nyelvet tanulni, de azt meg elvárod, hogy a külföldiek megtanuljanak pár szót magyarul. Gondolom egy mondatot tanulsz meg mindenképpen, külföldre: "Két sört meg egy felest!"

Nem mellesleg baromi nagy elégtételt veszel te Trianonért azzal, hogy bosszúból nem tanulsz meg egy nyelvet.

A turisták nagy része viszont igenis megtanul pár szót magyarul és virul a fejük (ahogy a magyaroknak is külföldön), ha kitudnak mondani egy mondatot és meg is értik az emberek. De nyilván nem magyarul fogja megkérdezni, hogy merre van a Parlament, mert akkor magyarul mondják meg neki.

2010. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező és a 21:18-s válaszadó buta és csak sajnálni tudom őket. Hát hajrá fojtsátok bele magatokat a saját hülyeségetekbe! Én nem alacsonyodom le a ti értelmi szintetekre. Ilyenekkel mint ti még vitatkozni is időpocsékolás! Csak a magatok butaságából indultok ki! Szegények!
2010. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

2 nyelvet is tanultam, középiskolában szerencsém volt így egy jó meg egy rossz nyelvtanárhoz. Szóval, nem állítanám, hogy a nyelvoktatás 100%-ban színvonaltalan, mert nekem 50%-ban bejött, nyelvvizsgáztam. Mondjuk ez még mindig csak a vagy bejön, vagy nem kategória, de azért nálunk a nyelvvizsgázottak aránya is 40-50% körül volt a 3 párhuzamos osztályban, 1996-ban. Én ebből tudok kiindulni, remélem, azóta csak javult a helyzet.

Az tűnt fel, hogy pl. buszmegállókban hallom, ahogy tinédzser lányok-fiúk angolul beszélgetnek, egész jó kiejtéssel - szóval, annyira nem reménytelen a helyzet.

2010. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Az tűnt fel, hogy pl. buszmegállókban hallom, ahogy tinédzser lányok-fiúk angolul beszélgetnek, egész jó kiejtéssel - szóval, annyira nem reménytelen a helyzet."

Nem lehet, hogy nem magyarok voltak?

2010. dec. 8. 13:47
 18/20 anonim ***** válasza:

13:39 - Lehet, hogy te jártál szerencsés suliba, de nálunk 2003-ra, érettségire csak én szereztem középfokú nyelvvizsgát, és azt is úgy, hogy suli mellett nyelvtanfolyamra jártam. Általános iskolában minden évben (tehát 3. osztálytól volt nyelvoktatás, ez 6 évet jelent) más tanárunk volt, 6 év alatt 6 különböző tanár (inkább elmentek nyelviskolákba jobb fizetés reményében). Nekem nem vált hátrányomra, de sokakat megzavart.

Az angolul beszélők amúgy tényleg lehetnek külföldiek is, bár néha szórakoznak ezzel magyar tinik is, de akkor érzékelhető is, hogy nem külföldiek.

2010. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

13:39-es vagyok. Az esetek többségében azért kiderült, hogy szórakozó tinikről van szó, mert amikor elfáradtak, megunták, akkor váltottak magyarra. Volt olyan, hogy felszálltunk a buszra, leültek és onnantól magyarul folytatták :D Ennyit azért már meg bírok különböztetni, remélem, 14 év nyelvhasználat után.

Hát, lehet, hogy szerencsés voltam, pedig ez egy kelet-magyarországi, nem is jó hírű gimi volt. Mondjuk, az angol tanár csapnivaló volt (többek között emiatt is nyúlt hosszúra az angoltanulásom), az orosz-német szakos viszont a megyében szerintem az egyik legjobb volt. Ki is hajtotta belőlünk a nyelvvizsgát.

2010. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
10:52 - A helyszín lehet ok, mivel valószínűleg felétek kevesebb a nyelviskola, mint egy nagyvárosban vagy akár Budapesten. Én Budapesten élek (itt születtem), itt nagyobb esélye van egy nyelvtanárnak nyelviskolában elhelyezkedni (ahol jobb fizetésre is számíthat), és meg is teszik sokan. Valószínűleg ez lehet az oka a közoktatásbeli nyelvoktatás szintkülönbségének. Ahol nincs akkora verseny, ott abból hozzák ki a legtöbbet, amire "egyedül" lehetőség van.
2010. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!