Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hiszik sokan azt hogy...

Miért hiszik sokan azt hogy ha egy idegen fajnak kedve támadna háborúzni velünk akkor csak az ima maradna? Többi lent.

Figyelt kérdés

Úgye tudjuk hogy az emberi faj a kegyetlenségéről,brutalitásárol,agresszivitásárol híres.

Ezért a technológiai fejlődés 90-95%-a a fegyverekbe megy.

Na most,ha egy civilizáció galaxisok közt akar utazni,akkor félre kell tennie a fegyvereket.És erősen "gyúrni" az űrutazásra.És a fegyvereik nem lesznek olyan fejlettek.De nekünk viszont mint említettem,ezzel ellentétben a fegyverekre "gyúrúnk".


2013. máj. 23. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

De ezek a dolgok kicsit egymásra épülnek. Ha valaki képes galaxisok között utazni könnyedén (szal annyira, hogy egy inváziót is tud csinálni más bolygókra), akkor kitalálni valami technológiát, vagy csinálni egy stratégiát az ember ellen már gyerekjáték volna.


Szal ez kb olyan mintha, lenne egy faj, aminek a zene a specializációja. Pl az énekesmadarak. Azt gondolhatnánk a logikád alapján, hogy egy faj, ami háborúkkal meg technológiával foglalkozott, nem lenne képes olyan szép, meg bonyolult, vagy gyors zenét csinálni, mint amit ők csinálnak. Pedig az ember képes rá... gyorsabbat, összetettebbet, hangosabbat, mint bármelyik madár. Persze a szépség relatív, és sokszor az egyszerű a szép, de érted...


Sőt, technológiával gyorsabbak vagyunk a földön mint egy gepárd, gyorsabbak vagyunk a levegőben, és magasabbra repülünk, mint egy bármilyen madár. Nem számít, hogy a madarak hány éve tökéletesítik a repülés művészetét, ha az ember technológiailag sokkal fejlettebb náluk.

2013. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

jameg, mégvalami, hogyha egy faj pl, csak épp arra képes, hogy eljusson hozzánk. szal kb 300 éve volt az első holdraszállásuk vagy ilyesmi, és mostanra jutottak el oda, hogy megtalálták a földet hogy hmm, ez érdekes bolygó, indítsuk oda első (vagy második, harmadik) csillagközi expedíciónkat.


szal ennek meg nagyon kicsi az esélye. Van egy olyan elmélet hogy, lehet azért nem találkoztunk még értelmes csillagközi életformákkal, mert kipusztítják magukat, mire eljutnának oda. De ha egy faj már csillagok között, vagy ahogy írtad, galaxisok között tud utazni, akkor onnantól már örökéletűek lesznek kb, szal onnantól egyszerűen nem pusztíthatják el egymást, mert az űr annyira nagy, hogy az tuti hogy elég mindenkinek. Tehát matematikailag nagyon kicsi az esélye hogy két leendő intergalaktikus faj, épp akkor találkozzon egymással, amikor mind2en a szárnyaikat próbálgatják, szal mind2en kb egy szinten vannak. Ezt feltételezni kb olyan, mintha azt feltételezném, hogy te (kérdező) és én, egy napon születtünk. Nincs értelme ilyet feltételeznem.

2013. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Marhaságokat beszélsz, ki mondta, hogy a technológiai fejlődés 95%-a a fegyverekbe megy? Ha még mérhető is lenne egy ilyen elvont fogalom, akkor is totál baromság lenne. Szerinted a maradék 5-ből jutottunk el a sárkunyhóktól a 800m magas felhőkarcolókig, az ökörszekerektől a Concordeig, a vadászó-gyűjtögető életmódtól a fél Magyarország méretű gigafarmokig?


Ha egy faj annyira előrébb lenne az űrkutatás terén, hogy komplett űrhajóik képesek lennének az intergalaktikus utazásra és azokon az űrhajókon megfelelő számú fajtársuk tudna utazni (sok ezren), akkor a technológiai előnyük akkora, hogy elképzelhetetlen, hogy kizárólag az űrkutatás terén legyenek felsőbbrendűek. A mechanika és fizika törvényei ugyanúgy működnek egy fegyvernél, egy tvnél és egy hajtóműnél is, ha az egyiket tovább bírják fejleszteni egy új felfedezéssel, fognak találni módot, hogy a többin is javítsanak.

2013. máj. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy idegen faj képes az intergalaktikus utazásra, akkor egy földhöz hasonló "primitív" bolygó elpusztítása már gyerekjáték neki.
2013. máj. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Na most,ha egy civilizáció galaxisok közt akar utazni,akkor félre kell tennie a fegyvereket.És erősen "gyúrni" az űrutazásra."


Ez rohadtul nem így működik. Nem talent-pointokat rakosgatnak az idegenek egyik meg másik statjukra... Minden fejlődik egyszerre, ráadásul exponenciálisan gyorsuló ütemben. Az 50 évvel ezelőtti világot bármelyik mai nagyhatalom meghódíthatná.


Ráadásul az idegeneknek bőven van idejük még külön-külön is rágyúrni a fegyvereikre és az űrutazásra is.


Ráadásul nem biztos az, hogy az emberiség világviszonylatban olyan kirívóan vérszomjas és agresszív.


Ráadásul hiába lennénk esetleg erősebbek, az idegenek akkor küldenek utánpótlást, amikor akarnak.

2013. máj. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Itt tisztázni kéne pár dolgot :

1. Már találkoztunk nem is egy földönkívüli civilizációval sőt az intelligens embert ők teremtették .

2. Nem fognak minket megtámadni, mert a Föld egy kísérleti telep .

2013. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy jelenlegi atom tengeralatjáró akár 100-150 várost eltud pusztitani. Ha csak egyetlen évezredre visza küldenénk és Kopány vezérnek adnánk akor nem kellet volna behodolnunk a kereszténységnek hanem a német római birodlmat egy délután allat porig romboljuk azal az egyetlen hajóval. De még hitlernek is jol jőt volna 80 éve.

a technológák egymást huzák rádió radar radarvezérlésü levegő levegő rakéta . Távkapcsoló infrarakéta.

elektromoság részecske fizika atombomba hidrogénbomba.

A főldet a jelenlegi kb 20ezer nukreális robanófejel el lehetne pusztitani amik ugy 1MT allat vanak átlag. A legerőseb 50-59 MT tona volta amit felrobantotunk fél évszátada és eredetileg 2szer erősebre terveztek. Vagyis eből ezer is elég lene megfelelő hejeken.

tehát nemis kéne sokal erőseb fegyvereiknek leniük ha ide jőnek (persze azok lenének ) csak ezer ojan bombát kéne ide jutatniuk amik nekünk is vanak ami valjuk be nem ojan nagy dolog ha ide tudnak jőni egy seregel és sok bolygó erőforásait birtokolják ( erőforás Hely vas szén titánim uránium stb )

2013. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és még valami a főldőn 4 millárd éve van éllet a világegyetem 12 millárd éves szóval elvileg 8 miilárd ével fejlet civilizáviók is lehetnek nálunk ahoz képest az emberiség telje s fejlődése a majomtol mostig egyetlen másodperc se az orához képest.
2013. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt viszont ne feledjük, hogy a magas tömegszámú atomok, amikre mellesleg a civilizációnk fejlődése közben elég nagy szükség volt, a mi Földünkön is szupernóva-robbanásokból származnak, tehát szükséges hozzájuk egy csillagnyi életkor.
2013. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Régen jovak tőb oriás csilag volt amiknek az életük csak pár százmilló év mert gyorsaban használják el a hidrogént az erőseb gravitáciúk miat.
2013. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!