Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Pz-IV, T-34, M4 Sherman,...

Pz-IV, T-34, M4 Sherman, Comet-I A34. Melyik volt a legjobb ezek közül?

Figyelt kérdés

2012. febr. 8. 21:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Szerintem a T-34. Jobb volt a páncélzata és a sebessége, mint a Panzer IV-nek. Viszont a Panzernek sokkal jobb volt a fegyverzete. Másik kettőt nem vágom.
2012. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Pro Patria ***** válasza:
69%

A Comet-et vegyük ki a sorból, mert az éles harcba nem került. (A brit harckocsigyártás nem volt túl magas szinten, nem véletlen, hogy '42-től őnekik is az Sherman volt az elsőszámú harckocsijuk.)


A többi tanknál pedig kérdés, hogy pontosan melyik típusára is gondolsz. Ugyanis a Pz.IV-esnek, a T-34-esnek, és az M4 Sherman-nak is több különböző változata volt. Melyiket vegyük? A legelterjedebb típusváltozatot? A legerősebbet?


Én most itt - utólagos engedelmeddel - a legerősebbeket hasonlítom össze (sok esetben ez volt egyben a legnagyobb példányszámban gyártott is).


- Pz.IV G/H/J harckocsi (ezek nem sokban különböztek egymástól).


Max páncélzat: 80 mm (viszont alig használnak rajta döntött lemezeket, így nem "csúsztatja" le magáról a beérkező találatokat.)

Max átütőerő, 30 fokban megdöntött páncéllemeznél, 1000 méterről: 80-90 mm


- M4A4 Sherman harckocsi (erősebb volt a Sherman Firefly, de az külön tanknak számít).


Max páncélzat: 76 mm (ennek viszont már döntöttek a lemezei, ám a toronynál nem, elég magas a felépítése, és nem is túl karcsú a körvonala)

Max átütőerő, 30 fokban megdöntött páncéllemeznél, 1000 méterről: 70-90 mm


- T-34/85 harckocsi

Max páncélzat: 90 mm (ennek már nagyon jól kidolgozott páncélteste és karcsú tornya van)

Max átütőerő, 30 fokban megdöntött páncéllemeznél, 1000 méterről: 90-147 mm


Szóval a három közül talán ez utóbbi a legjobb.

De sok múlik a hatótávolságon, sebességen, mozgékonyságon, szállítható lőszermennyiségen is. És a megfelelő irányításon.

Például statisztikailag egy Tigris kilövésére 5 Sherman, vagy 7 T-34-es elvesztése jutott, mivel az oroszok nemigen taktikáztak, nem voltak nagyon jól kiképezve sem.


Tehát a gyakorlat sokszor felülírja a papírformát.

2012. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Sztem a Cometet se kéne kivenni a sorból csak az adatai alapján is érdemes összehasonlítani. Amúgy a legerősebb típusokra gondoltam. Mondjuk az optikát és rádiós felszereltséget se hanyagoljuk el szerintem.
2012. febr. 9. 15:42
 4/31 anonim ***** válasza:
21%
T34 , ahogy a t72 és a t90 is a legjobb tankok.
2012. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Pro Patria ***** válasza:
65%
A T-72 és T-90 "kicsit" későbbi.
2012. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Igazából más nemzetek ilyen kategóriájú tankjai is jöhetnek azok is amik csak tervrajzokon vagy prototípusként léteztek pl: 43M Turán
2012. febr. 10. 09:15
 7/31 Pro Patria ***** válasza:
54%
A 43M Turán nagyjából a Pz.IV-essel képviselt volna egy harcértéket. A páncéltest kidolgozottsága, vastagsága hasonló (80 mm), kötényezéssel is ellátták, mint a német kollégáját, az ágyú pedig hosszúcsövű 75 mm-es volt, de teljesítményét (mivel csak két kísérleti darab készült el) nem tudjuk.
2012. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Szerintem a t-34.Gyors,erős döntött páncélzat,egyszerű kezelhetőség ,stb.
2012. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 ThorgilsX ***** válasza:
100%

Ha a rádiót ,optikát és hasonló dolgokat is belevesszük akkor a Pz IV.


Az M4-es gúny neve tommy kukta volt,tök mindegy hol (kb tök mindegy) találták el, a lőszer mindig begyulladt és lerobbantotta a tornyot.


A T-34 egy jó konstrukció,ám rádiót csak a parancsnoki kocsiban helyeztek el és a célzó optikája is elavult volt. Továbbá a parancsnoknak a töltő szerepét is be kellett tölteni, mert csak 4 személyes volt.


Szóval a voksom a Pz IV-esre megy.


A Comet se rossz, de tény hogy a háborúban tankok ellen már nem tudott szerepelni.

2012. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a Comet kisebb csatákban részt vett legalábbis ezt olvastam.
2012. júl. 21. 09:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!