Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi ez a sok III. Világháborús...

Mi ez a sok III. Világháborús kérdés?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Valahol lázadás van, vagy tüntetés, máris mindenki 3. világháborúról, meg az emberiség pusztulásáról beszél.


Sokan attól félnek, hogy atomháború lesz. Bele sem gondolnak, hogy az emberek ennyire azért (tényleg) nem hülyék, mer tudják, hogy egy atomtámadásra a visszavágás számukra (is) halálos.


Nyílik a bicska a zsebemben, amikor a sok kis neveletlen 12-13 vagy akár 18-20 éves gyerekek/fiatalok háborút akarnak, amikor max játékpisztolyt láttak eddig valaha életükbe.

Igaz nem éltem pl Szerbiában, de átéltem azt amikor folyt a délszláv háború. És az ilyen emberek EZT akarják ismét??


Meg hogy "Közép-/Kelet európai frontvonal". Magyarország NATO tagország, ahogy a szomszédaink jó része, senki sem támadna meg minket azért hogy a NATO számára a minket megtámadott ország agresszor legyen, nem kockáztatják meg hogy a NATO ellenük forduljon. (beszélgettem már ilyen emberrel, van a NATO-nál távoli ismerősöm, ő is megmondta, hogy az emberek nem hülyék)


Úgy beszél sok ember, mintha közvetlenül Magyarországot veszélyeztetné szinte minden, amikor semmilyen nagyobb ellenfélnek (pl Oroszország, vagy USA, Irán stb) nem szúrja Magyarország a szemét, vagyis pont hogy nem egy Közép-Európai kis országgal fognak foglalkozni.



Nektek mi a véleményetek? Ne haragudjatok a kirohanásomért, de egyszerűen fel vagyok háborodva, hogy a sok tizenéves suhanc háborút akar, amikor fogalmuk sincs róla hogy milyen is igazából.


(most KÉRLEK hagyjuk azt hogy "de Románia meg Szlovákia megtámad" mondom, nem hülyék hogy a NATO-t meg a többi nemzetet maguk ellen fordítsák...mind2 országnak vannak más haragosai is (pl Szlovák-Cseh/lengyel , Román - Moldáv/Bolgár) stb.....)


Szóval egyszerűen nem értem, hogy miért megy ez a 3. vh.-s hiszti az emberekben...



26/L


(bunkó, sértegető válaszokat nem kérek, köszi)


2012. jan. 3. 16:51
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Hoppá a 2es pontomban kifelejtettem, hogy nagyon jól manipulálják az embereket a sajtóval és médiával :-)
2012. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Jó, én csak arra vagyok kíváncsi hogy ez mennyiben érintené Magyarországot.

Ha nem lesznek (és erre van a legnagyobb esély) itt az országban csaták akkor meg nem sorozzák be a fél lakosságot, hanem a hivatásos katonákat vagy nem? Vagy aki önként bevonul.


Én csak arra vagyok kíváncsi hogy pl az átlag magyar embert ez hogy érintené...mondjuk egy kisvárosban

2012. jan. 3. 22:01
 33/42 anonim ***** válasza:
Szerintem itt most jöhetnek a találgatások hogy egytől egyig mindenkit besoroznának vagy csak azokat akik részesültek kiképzésben. Én szerintem kiszámíthatatlan mert már ne ma régi rendszerben élünk sokminden megváltozott, háborúban nincsennek szabályok. Mellesleg ojan sok embert el fel kéne fegyverezni, eltartani, stb... DE KI TUDJA, akármi megtörténhet :)
2012. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Csak azért mondom mert van egy 18 éves öcsém, én szeretem őt nem bírnám ki és anyám se ha besoroznák pl....nem harcra született és nem is akarom hogy ott haljon meg !!!!


Amúgy mondjuk egy kisvárost Mo.-n mennyire érintene? pl a Szlovén határ közelében.

2012. jan. 3. 22:16
 35/42 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy HA! valami lessz, már pedig előbb utóbb lessz, és tegyük fel behívják öcsédet, ha nincs valamilyen betegsége pl: cukorbetegség, akkor menni kell nincs mese, ha megtagadja valószínüleg SÚLYOS büntetésben részesülne, de azt se lehet tudni milyen büntetés (most okoskodhatnak a hozzászólók hogy lelövik meg börtönbe zárják, de k*rvára nem lehet előre tudni). Azt se tudom mi lessz a kisvároskákkal az már csak az ellenséges feleken múlik ha úgy döntenek hogy kinyalják a városlakók seggét akkor kinyalják ha úgy döntenek hogy porrá bombázzák akkor porrá bombázzák. akármi megtörténhet.
2012. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

kösz-.-

Mind1. De pl ha a legközelebbi fron a Kakázusba van (Örményország vs. Azerbajdzsán) akkor ahhoz Mo.-nak mi köze?

Az orosz-grúz háború idején sem hívták be Mo.-n a hadra fogható embereket.

2012. jan. 4. 06:22
 37/42 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha már csak annyit veszünk alapul, hogy Irán azt üzente Izraelnek, hogy ha tovább szórakozik, akkor 4 db atombombával földig rombolja (viszonylag kis területű ország révén elvileg lehetséges), és az a 4 atomtöltet a birtokában is lehet (állítólag a Szovjetunió felbomlásakor Ukrajnától vásároltak) (forrás: origo), akkor egyből látszik, hogy a helyzet elég puskaporszagú!


És ha már világbékét jósolsz, ne feledd, hogy 1936-ban még a világ nagy része úgy gondolta, hogy az I. vh. véget vetett minden további komolyabb háborúnak...

2012. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Ha háború lesz behívnak mindenkit 18-40 éves korig!

ÉS Magyarországhoz nagyon közel vannak a komcsik... Itt van Ukrajna, Szerbia! Viszonylag határország vagyunk a NATO-ban!

Ha háború lesz, és az oroszok az ellenségünket támogatná Isten óvjon meg minket!

Úgy behívnak mindenkit katonának mint a huzat!

És akkor van esélyünk ha segít a teljes NATO nyugati fele!

A ruszkik hadereje hatalmas! Több, mint 2 Magyarország!

2012. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ha így lenne összefosnám magam rögtön. Oroszország nem kispályás az egész NATO-t szétkapkodná mint a huzat. Nem mennék velük szembe az tuti. Úgy meg főleg hogy nem vagyok kiképzeve.
2012. jan. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Dezertőrnek fognak állítani, és bebörtönöznek, vagy kivégeznek!
2012. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!