Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi ez a sok III. Világháborús...

Mi ez a sok III. Világháborús kérdés?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Valahol lázadás van, vagy tüntetés, máris mindenki 3. világháborúról, meg az emberiség pusztulásáról beszél.


Sokan attól félnek, hogy atomháború lesz. Bele sem gondolnak, hogy az emberek ennyire azért (tényleg) nem hülyék, mer tudják, hogy egy atomtámadásra a visszavágás számukra (is) halálos.


Nyílik a bicska a zsebemben, amikor a sok kis neveletlen 12-13 vagy akár 18-20 éves gyerekek/fiatalok háborút akarnak, amikor max játékpisztolyt láttak eddig valaha életükbe.

Igaz nem éltem pl Szerbiában, de átéltem azt amikor folyt a délszláv háború. És az ilyen emberek EZT akarják ismét??


Meg hogy "Közép-/Kelet európai frontvonal". Magyarország NATO tagország, ahogy a szomszédaink jó része, senki sem támadna meg minket azért hogy a NATO számára a minket megtámadott ország agresszor legyen, nem kockáztatják meg hogy a NATO ellenük forduljon. (beszélgettem már ilyen emberrel, van a NATO-nál távoli ismerősöm, ő is megmondta, hogy az emberek nem hülyék)


Úgy beszél sok ember, mintha közvetlenül Magyarországot veszélyeztetné szinte minden, amikor semmilyen nagyobb ellenfélnek (pl Oroszország, vagy USA, Irán stb) nem szúrja Magyarország a szemét, vagyis pont hogy nem egy Közép-Európai kis országgal fognak foglalkozni.



Nektek mi a véleményetek? Ne haragudjatok a kirohanásomért, de egyszerűen fel vagyok háborodva, hogy a sok tizenéves suhanc háborút akar, amikor fogalmuk sincs róla hogy milyen is igazából.


(most KÉRLEK hagyjuk azt hogy "de Románia meg Szlovákia megtámad" mondom, nem hülyék hogy a NATO-t meg a többi nemzetet maguk ellen fordítsák...mind2 országnak vannak más haragosai is (pl Szlovák-Cseh/lengyel , Román - Moldáv/Bolgár) stb.....)


Szóval egyszerűen nem értem, hogy miért megy ez a 3. vh.-s hiszti az emberekben...



26/L


(bunkó, sértegető válaszokat nem kérek, köszi)


2012. jan. 3. 16:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
76%

Nem hinném, hogy nagyon háborút akarnak. Hanem gondolom, a "történelem megismétli önmagát" alapon gondolják, mert ha jól emlékezek az I. világháború előzménye is egy gazdasági világválság volt. A II. meg a az I. vh-t lezáró békeszerződések miatt tört ki.


Egy fegyveres világháború kitörése kész lehetetlen és értelmetlen lenne, mert az maga az emberiséget pusztítaná ki, mivel nagyon komoly már a technológia.

2012. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Épp ez az. Azt hiszik sajnos sokan, hogy a sok lázadás majd háborúba torkollik. Holott nem így van. A NATO-s ismerősömmel beszélgettem erről nemrég (már említettem) és ő is mondta hogy ugyan már miért lenne háború??


Egyszerűen nem értem az ilyen embereket. oké hogy nem akarnak háborút (én sem!) de nekem valahogy nem úgy tűnik mintha annyira elleneznék....

2012. jan. 3. 17:24
 3/42 anonim ***** válasza:
66%
Lázadások is simán torkollhatnak háborúba, de nem Világháborúba. Ahhoz sokkal több ok kell és lesznek olyanok akik találnak rá okokat. Nem kell félni lesz III. VH is az biztos, de hogy mikor azt nem lehet tudni.
2012. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
45%
Ami kb arról fog szólni, hogy bevetnek valami jó kis tömegpuszitó fegyvert. Gondolom vagy három nap alatt lerendeződne.
2012. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

De miért lenne már könyörgöm III. vh?

Azért gondolkodj légyszíves racionálisan.

Sokan arra számítottak hogy az arab lázongások miatt fog kitörni. Tessék, nem történt semmi.(hála istennek)


Észak-Koreának is csak a fenyegetőzés és a megfélemlítés miatt kell az atombomba. Bevetni biztos nem fogják, mert a válasz rá eltörölheti egész Észak-koreát.

Mondom nem hülyék ennyire az emberek.

2012. jan. 3. 18:24
 6/42 anonim ***** válasza:
58%
Egy világháború küszöbén, miről írjunk ki kérdést? A húsvéti nyúlról?
2012. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
70%

"Igaz nem éltem pl Szerbiában, de átéltem azt amikor folyt a délszláv háború."


Dehogy élted át! Én ott voltam, megsértettem az ENSZ embargót, csempésztem benzint, támogattam a gyilkolást, de még én sem állítom, hogy átéltem, hiszen nem voltam frontkatona.

2012. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
49%-os gondolom nem véletlenül ennyi a %-od. Milyen világháború küszöbe? Előbb olvass utána légyszives, vagy tologass csattogós lepkét.
2012. jan. 3. 18:47
 9/42 anonim ***** válasza:
79%
Azért lehet simán III. VH mert emberekből vagyunk! Az I. illetve II. VH-ig is több ezer évet kellet várni mégis bekövetkeztek! III. VH is be fog következni egyszer ez biztos. Lehet mi már azt nem fogjuk megérni ezért mondom nem lehet tudni mikor tör ki.
2012. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Jó hát egyszer lehet, de én a közeljövőbe értem. Közeljövőbe n meg racionálisan gondolva nem lesz világméretű háború.
2012. jan. 3. 18:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!