Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA <-> Közel keleti országok?...

USA <-> Közel keleti országok?! (kérdés lent)

Figyelt kérdés
Nos, én nem konspirációs teóriákat akarok gyártani, mert mint tudjak, abból van elég. Szerintetek miért folynak a harcak valójában az USA közelkeleti országokban vívott harca (Irak, Afganisztán, Líbia ...) és mivel leplezik? Mik az úgynevezett "ürügyek" ?
2011. nov. 27. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Olaj.
2011. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért mert a közel kelet egy "front" Amerika számára az Eurázsiai kontinensen.
2011. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már megválaszolták: olaj. Világ legkeresettebb terméke. Ebből van nemcsak az üzemanyag, de a műanyag is! Nézz körül egy kicsit, a monitor, amit éppen nézel, vagy a telefonod, sőt szinte minden tartalmaz műanyagot, amit kőolajból nyertek ki. És akkor az a sok kocsi, ami megy az utakon, a hajók, a dízel vonatok, a repülők, mind kőolajjal mennek. És az aszfalt is kőolajból van. Hát ezért akkora üzlet, hogy megérje háborúzni érte.
2011. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 asmosys ***** válasza:
100%

Szomorú hogy sokan csak annyit látnak, hogy olaj. Tény, hogy egyszerűbb ennyit megjegyezni, mint valóban gondolkodni.


Irak sem ezért volt, de áll rá az elmélet.

Afganisztánban van amerikai, de nincs olaj.

Líbiában van olaj, de nincs amerikai.


Eddig az elmélet 33%-ban életképes. :)

2011. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az iraki olajkitermelés többsége éppenséggel nem amerikai, hanem orosz, európai és délkelet ázsiai cégek kezében van.


Mellesleg mit csinálnának a közel-keleti országuk az olajukkal, ha nem volna rá vevő? Meggyújtanák a kutakat és gyönyörködnének benne, hogy milyen klasszul ég? :)

2011. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Az olaj korrekt. Irakban jelenleg 50 centet kap az állam a kitermelő amerikai cégtől, miközben a kitermelési költség (hordónként) 2 $. Emellett a kitermelt olaj 90%-a a kitermelőé, 10% az iraki államé. A háború előtt Venezuelától kapott ajánlatot 50-50%-ra. Egyes vélemények szerint 1000x nagyobb értéket hordtak el a háború alatt a múzeumokból, mint, ami olajban Irak alatt fekszik. Geopolitikailag pedig mindkét állam kontroll a Közel-Keleten (valamely eszkalálódás során helyben vannak a kiépített támaszpontok, ill. a legénység/kiképzés is jól hozzá idomult a környezethez).


Afganisztán a világ első számú ópiummák-termesztője (a világtermelés 40%-át adja évente). Márpedig az összes ópiát alapvető nyersanyaga, a gyógyszergyáraknak létfontosságú a léte. Ahogy már írta is itt valaki, a keményvonalas iszlám megtiltotta - többek között - a máktermesztést és ópium-fogyasztást. Mindeközben az amerikai állam a legnagyobb kartell, amíg az alsó rétegbeliek (főként négerek és spanyolok) hajlandóak a segélyükből kábítószert venni, addig politikai cselekvésre (lázadásra, például) képtelenek, mi több, tulajdonképpen burkolt adó formájában vissza is szedi a kifizetett tetemes összegeket - a "nép" örül, a gazdaság nem roppan bele a terhekbe. Nem véletlenül nem képes fölszámolni a drogtermelői rendszert - nem is érdeke. Nem véletlenül adottak a rendszer által újragenerált korrupt elemek. Az egyes drogbárók elleni razziák a maffia rész fölügyeletének számít (ahogy Putyin is bezáratott egy-kettő fajsúlyosabb személyt, lám-lám a maffia rögtön tudta, hogy tejelni kell - az orosz gazdaság el is kezdett fejlődni), az elszemtelenedő részeket kiiktatják, újat raknak a helyébe, akik tudja, mi a dolga. A helyzet ugyanaz, mint a fegyver-kereskedelemmel (ennek pontos ábrázolása volt a Fegyvernepper c. film), csak a fegyver helyén drog van.

2011. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Előző: az Afganisztáni ópiumtermelésről annyi ellentétes adat van, hogy én nem állítanám olyan biztosan, azt amit te.
2011. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Wikipédia szerint is a világ dobogósai között van, ami sacc/kb megfelel az állításnak, főleg, hogy a másik kettő (Mianmar és Laosz) nem igazán tartozik a nyugati-globalizmus befolyási övezetébe.
2011. nov. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!