Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi ez a sok III. Világháborús...

Mi ez a sok III. Világháborús kérdés?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Valahol lázadás van, vagy tüntetés, máris mindenki 3. világháborúról, meg az emberiség pusztulásáról beszél.


Sokan attól félnek, hogy atomháború lesz. Bele sem gondolnak, hogy az emberek ennyire azért (tényleg) nem hülyék, mer tudják, hogy egy atomtámadásra a visszavágás számukra (is) halálos.


Nyílik a bicska a zsebemben, amikor a sok kis neveletlen 12-13 vagy akár 18-20 éves gyerekek/fiatalok háborút akarnak, amikor max játékpisztolyt láttak eddig valaha életükbe.

Igaz nem éltem pl Szerbiában, de átéltem azt amikor folyt a délszláv háború. És az ilyen emberek EZT akarják ismét??


Meg hogy "Közép-/Kelet európai frontvonal". Magyarország NATO tagország, ahogy a szomszédaink jó része, senki sem támadna meg minket azért hogy a NATO számára a minket megtámadott ország agresszor legyen, nem kockáztatják meg hogy a NATO ellenük forduljon. (beszélgettem már ilyen emberrel, van a NATO-nál távoli ismerősöm, ő is megmondta, hogy az emberek nem hülyék)


Úgy beszél sok ember, mintha közvetlenül Magyarországot veszélyeztetné szinte minden, amikor semmilyen nagyobb ellenfélnek (pl Oroszország, vagy USA, Irán stb) nem szúrja Magyarország a szemét, vagyis pont hogy nem egy Közép-Európai kis országgal fognak foglalkozni.



Nektek mi a véleményetek? Ne haragudjatok a kirohanásomért, de egyszerűen fel vagyok háborodva, hogy a sok tizenéves suhanc háborút akar, amikor fogalmuk sincs róla hogy milyen is igazából.


(most KÉRLEK hagyjuk azt hogy "de Románia meg Szlovákia megtámad" mondom, nem hülyék hogy a NATO-t meg a többi nemzetet maguk ellen fordítsák...mind2 országnak vannak más haragosai is (pl Szlovák-Cseh/lengyel , Román - Moldáv/Bolgár) stb.....)


Szóval egyszerűen nem értem, hogy miért megy ez a 3. vh.-s hiszti az emberekben...



26/L


(bunkó, sértegető válaszokat nem kérek, köszi)


2012. jan. 3. 16:51
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
Azt se vehetjük 100%-osan biztosra. Mindenesetre most még én sem gondolom, hogy világméretű konfliktus lenne, de ugye "sose lehet tudni mit hoz a holnap"
2012. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
70%

Első: Kicsit rosszul tudod. A II. világháborút előzte meg gazdasági válság, és valóban a békeszerződések is szerepet játszottak benne, de Hitler kifejezetten a válságnak köszönhette, hogy hatalomra jutott.

Az I. világháború előzményei kicsit bonyolultabbak, de röviden a németek feltörekvő gazdaságához szükség lett volna gyarmatokra, így a gyarmati rendszerek feszültek egymásnak, de ekkor semmi érdemi gazdasági visszaesés nem volt, az csak a háború miatt következett be.

2012. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
70%

20 év múlva biztosan lesz Világháború...

Mégpedig az olaj miatt...

Ekkor hová kell menni? A Mississippi alföldre, vagy olyan helyeire a világnak ahol rengeteg az olaj, mert oda nem lesz atombomba dobva! Azt féltik...

Amikor elfogy az olaj csak néhány ország tudja fenntartani a hadseregét, akinek a saját területein is olaj...

Ez az egyik variáns... Meg aztán az ivóvíz... Ily szempontból is védve vagyunk, mivel ide sem fognak atombombát dobni, mert itt van a világon a legtöbb édesvíz...

Az más hogy a világ összes országa Magyarország területeit akarja, de az mellékes...


Továbbá nem tudom te észre vetted-e, hogy mennyire mozgolódik a Közel-Kelet... Sőt Magyarország is (újra számba veszik azoknak az embereknek a nevét, akiket be tudnak sorozni katonának), +a csomó próbariadó, stb.


És mire föl Oroszországnak az a kijelentése, hogy "Aki megtámad minket, annak atommal válaszolunk!!!" mitől félnek?

Meg miért tartanak 22.000.000 fős hadsereget ha nem lenne háború? És miért fordítja az USA az adók 70%-át a hadsereg fejlesztésére (ha jól tudom a számot)?


Hidd el nekem, lesz háború... Itt volt a válság... Elég lesz egy hadüzenet!

Nézd vissza: Az I. Világháborúban is csak egy hadüzenet volt, amit Szerbiának küldtünk, amikor volt a Szarajevói merénylet...

Itt is elég ha mondjuk valaki megtámadja Oroszországot, vagy tovább fajulnak holmi kikötős lövöldözéseken túl a Koreai dolgok... Vagy Kína összekap Indiával...

Vagy Izraelt támadják meg a szomszédai (ez a legvalószínűbb, mivel ugye ők a zsidók, és itt nem csupán politikai, hanem vallási ellentétek is vannak!), de ugye az USA meg a NATO támogatja Izraelt... Akkor már háború van a fele Közel-Kelettel... És szerinted nem fognak beszállni akárkinek az oldalán a komcsik, meg Kína? dehogynem!


Ebben a helyzetben elég egyetlen egy háború...És mint én már több kérdésben írtam ez nem atomháború lesz! Senki nem olyan hülye!

És azt is hidd el, hogy az országok vezetői tudnak a dolgokról, csak nem beszélnek...


Mivel nőből vagy ezt nem lehet neked megmagyarázni!

Most pedig kötekedni fogok: feltettél egy kérdést, mégis minden válaszra általában negatívan visszaválaszoltál!

Te a mi véleményünket kérted! Ne szólj bele! Nagy valószínűséggel te gondolod rosszul a dolgokat!


Ezt is magyarázd meg, mint a többiekét!

Csak ne keress hivatalos oldalakon 3. VH-val kapcsolatos dolgokat, mert nem fogsz találni, mert az USA és társai mindent lecenzúráznak már!

2012. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
78%

Jah és még annyit, hogy az oroszok valószínűleg a Közel-Keletet támogatnák márcsak az olaj végett!


És hát szerinted az oroszok, közel-keletiek, a kínaiak, és az ázsiaiak nagy részével szemben az európai államok, és az USA mit tehetne? semmit!

Úgy el leszünk tiporva, mint a huzat!


Az USA-nak is csak a szája nagy!


Egy esetleges háború beköszöntével simán nyernének az oroszok, ami valószínűleg be is fog következni az elkövetkező ~10 évben!

2012. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

49%-os, túldramatizálod az egészet. Már bocsi, de hasonló túlferdített információkat pont a kurucinfón láttam. (nem szoktam olvasni, fröcsög a gyűlölködéstől)


Sok olajban gazdag arab ország tervezi azt, hogy turisztikai bevételekből fogja pótolni az olaj miatt kiesett pénzeket ha elfogy az olaj. Lásd : Egyesült Arab Emírségek.

Az olaj nem fog egyhamar elfogyni, de tény, hogy ha elfogy, akkor sem lesz nagy hűhó, mert egyre jobban hajtanak a geotermikus energiára, valamit olvastam hogy számos más helyen is még van olaj lelőhely.



Oroszország biztos hogy nem fenyegetőzik így. Egyáltalán (USA kivételével) ki lenne aki megtámadná őket? Senki.


Az USA azért fejleszt hadseregre, mert még mindíg ott vannak Afganisztánban, valamint egyéb-ügyek.


Oroszországban is nemrég voltak hatalmas tüntetések Putyin miatt, az ottani emberek se hülyék.

2012. jan. 3. 20:25
 16/42 anonim ***** válasza:
75%

Én 4 iskolában tanultam eddig.

Mind a 4 iskolában azt mondta a biosz tanár, hogy kb 2020-25-re kifogyunk az olajból.


kuruc infót nem olvasom. túlságosan jobbikos.


az olaj el fog fogyni. Oroszország meg ezt mondta!

(nem tudom neked megmondani, hogy hol, de még itt GYIK-en is láttam!

2012. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

"Vagy Izraelt támadják meg a szomszédai..."

Ilyen már többször előfordult, még sem lett belőle vh.


" Vagy Kína összekap Indiával.."

Ugyan min, mond már meg ha annyira okos vagy ! Kína és India tökéletesen letojja egymást, az érdekeik nem ütköznek.


"Ha valaki megtámadja Oroszországot..."

Ki támadja meg? Az USA se hülye...viták mindíg is voltak és lesznek.


Az első vh. azért komplikáltabb volt, Franciaország vissza akart vágni Németországnak, gyarmati ellentétek stb....

2012. jan. 3. 20:32
 18/42 A kérdező kommentje:
De most miét baj ha kifogy az olaj? Rengeteg helyen olvastam hogy egyre jobban átállnak a gáz használatára vagy másra.
2012. jan. 3. 20:37
 19/42 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a cikket: [link]

Lehet hinni neki vagy nem attól még elgondolkodtató. Amúgy egy másik kérdésnél olvastam egy nagyon jó hozzászólást ami ide is passzol: "mindenki azt gondol amit akar, az a lényeg hogy mi nem láthatunk be a "kulisszák" mögé mi miért történik, mivel mindenki hisz a médiának ezért azzal lehet elgkönyebben manipulálni, ha azt mondanák hogy xy beleugrott a kútba valószínüleg mindenki elhinné, holott nemigaz. háború most is van! mindíg is lessz! egy háború kitörhet akár a következő pillanatban is csak arra lennél figyelmes hirtelen hogy lerohanták az országot. papolhattok itt összevissza, meg játtszhatjátok a nagyokost de közületek senki nem tud semmit (beleértve engemis) hogy milessz 1 év mulva vagy 10 év mulva, bármi megtörténhet! ennyi! elkell fogadni!"

2012. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne vita Kína és India között?

Nézzél bele egy atlaszba aztán kuksold meg a dél-nyugati határt!


Amúgy meg nem hiszem, hogy egy 22milliós hadsereget fel tudnak szerelni nem olajjal működő rendszerrel...

2012. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!