Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi ez a sok III. Világháborús...

Mi ez a sok III. Világháborús kérdés?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Valahol lázadás van, vagy tüntetés, máris mindenki 3. világháborúról, meg az emberiség pusztulásáról beszél.


Sokan attól félnek, hogy atomháború lesz. Bele sem gondolnak, hogy az emberek ennyire azért (tényleg) nem hülyék, mer tudják, hogy egy atomtámadásra a visszavágás számukra (is) halálos.


Nyílik a bicska a zsebemben, amikor a sok kis neveletlen 12-13 vagy akár 18-20 éves gyerekek/fiatalok háborút akarnak, amikor max játékpisztolyt láttak eddig valaha életükbe.

Igaz nem éltem pl Szerbiában, de átéltem azt amikor folyt a délszláv háború. És az ilyen emberek EZT akarják ismét??


Meg hogy "Közép-/Kelet európai frontvonal". Magyarország NATO tagország, ahogy a szomszédaink jó része, senki sem támadna meg minket azért hogy a NATO számára a minket megtámadott ország agresszor legyen, nem kockáztatják meg hogy a NATO ellenük forduljon. (beszélgettem már ilyen emberrel, van a NATO-nál távoli ismerősöm, ő is megmondta, hogy az emberek nem hülyék)


Úgy beszél sok ember, mintha közvetlenül Magyarországot veszélyeztetné szinte minden, amikor semmilyen nagyobb ellenfélnek (pl Oroszország, vagy USA, Irán stb) nem szúrja Magyarország a szemét, vagyis pont hogy nem egy Közép-Európai kis országgal fognak foglalkozni.



Nektek mi a véleményetek? Ne haragudjatok a kirohanásomért, de egyszerűen fel vagyok háborodva, hogy a sok tizenéves suhanc háborút akar, amikor fogalmuk sincs róla hogy milyen is igazából.


(most KÉRLEK hagyjuk azt hogy "de Románia meg Szlovákia megtámad" mondom, nem hülyék hogy a NATO-t meg a többi nemzetet maguk ellen fordítsák...mind2 országnak vannak más haragosai is (pl Szlovák-Cseh/lengyel , Román - Moldáv/Bolgár) stb.....)


Szóval egyszerűen nem értem, hogy miért megy ez a 3. vh.-s hiszti az emberekben...



26/L


(bunkó, sértegető válaszokat nem kérek, köszi)


2012. jan. 3. 16:51
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
ha nincs olaj nincs szállítás, ha ez nincs akkor termelés sincs-> élelemhiány. nem tudnak fűtőanyagot szállítani a hőerőművekbe nem lesz elég áram. ha nincs áram nem müködnek a szivattyúk a városokban nem lesz vezetékes víz. Ha nincs élelem, víz, áram akkor beindul a fosztogatás és a rombolás
2012. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Jó, akkor tételezzük fel hogy lesz háború.


Magyarországot ez mennyire érinti? (Attól függetlenül hogy NATO tag)

2012. jan. 3. 20:51
 23/42 A kérdező kommentje:

Amúgy az a link amit valaki küldött. Néhányhoz oda is írta pár ember kommentbe hogy ügyes propaganda félelemkeltés...amúgy nem tudom.


Mert nem nagyon hiteles. Októberben kiadtak egy cikket hogy Izrael 2 héten belül megtámadja Iránt. Eddig nem tette meg.....

2012. jan. 3. 20:58
 24/42 anonim ***** válasza:
Ezért mondom elgondolkodtató csak mert a csapatmozgások valóban igazak tudomásom szerint. Az, hogy ebből ezek ezt vonják le még egyáltalán nem biztos, hogy igaz.
2012. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Igen izrael nem tette meg de helyette a bérence teszi meg amerika olvastad amikor Irán hadgyakorlatot tartott akkor amerika oda küldte a flottáját. Jah és küldömben arról se olvastattok hogy amerika meg akarja támadni Oroszországot és kellenek amerikának golyó fogók így Lengyelország, Románi, Szlovákia és Magyarországról katonákat adnak amerikának hogy harcoljanak az ő érdekükért természetesen amerikai felség jelzésben.
2012. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Én arra értem hogy pl Magyarország átlag polgárait ez hogy érintené. pl minket, titeket stb.

Vagyis hogy ugye nem lesz itt Mo.-n vérengzés meg effélék?


Vagyis értem én arra hogy nem fognak Mo.-n harcok zajlani? (remélem nem....Amúgy Mo. oké h NATO tag, de Oroszo.gal is jóban van, tudom)

2012. jan. 3. 21:39
 27/42 anonim ***** válasza:
Az kérdéses. Ha errefelé lenne esetleg konfliktus sztem biztos nem maradnánk ki belőle. Ha mondjuk a Közel-Keleten vagy Ázsibán talán megúsznánk annyival, hogy katonákat kéne odaküldeni és azzal rendben van. Ha persze nem növekedne meg az ottani háború annyira, hogy ide is elérjen.
2012. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Jah. Akkor itt sme kell félni pl hogy bombázzák Mo.-t, vagy hogy minden hadkötelest (aki betöltötte a 18-at) elvisznek meghalni...vagyis csak aki hivatalos katona meg tartalékos.


Én azért nem gondolom hogy itt lenne komolyabb konfliktus mert 1. nem épült meg a légvédelmi rakétarendszer Lengyelo.-ban, 2. jelentéktelen kis ország vagyunk 3. Senkinek sem érdeke megtámadni Mo.-t

2012. jan. 3. 21:55
 29/42 anonim ***** válasza:

Aha de ha Izraellel lesz gond akkor a NATO beavatkozik.

ÉS a NATO több országa is határos a a komcsikkal...

Amúgy meg a ruszkik. Küldenek egy robotot Mo ellen aztán végünk.

2012. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

1. A NATO-s ismerősöd se tudhat semmit mert a nagyhatalmi

vezetők a játékosok.

2. Te se tudhatsz semmit mer annyira nagyon jól

a médiával és a sajtóval.

3. A nagyhatalmak között egyre jobban kiéleződnek az

ellentétek.

4. Képzeld el hogy simán ledobnának atomot.

5. Háború mindíg is volt a földön, most is van és mindíg

is lessz. Akármikor kitörhet egy világháború.

Szerinted az 1. és 2. világháborúba tudták a lakosok

hogy mi fog történni másnap? Pillanatok kérdése az

egész.

6. Nem akarok háborút. Nem jósoltam meg semmit, csupán

tényeket irtam le.

2012. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!