Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az értelmetlen szívatáson...

Az értelmetlen szívatáson kívül mi lenne a valós funkciója a sorkatonaságnak?

Figyelt kérdés
Az hogy megnevelje az embereket (kell őket nevelni?), vagy hogy háborúra készítsen fel, vagy hogy valódi közösséggé kovácsoljon embereket (mindenhol az öncélúság megy, ott is)? Vagy tulajdonképpen micsoda?
ma 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Észak-Korea példája talán megadja az egyik lehetséges választ. Egy birodalom oldalán be lehet segíteni idegen szuverén ország földjén.
ma 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Más dolgaihoz mi közünk?
ma 19:39
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Nekem volt, megtanultam inni, cigizni és profin lopni, gázolajat, élelmiszert, élő malacot és még sok mindent.
ma 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

#3

A Parlamentben a helyed.

ma 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Volt. A hidegháború alatt a kölcsönös elrettentéshez aktív hadseregekre volt szükség és az aktív állomány jelentős részét a sorkatonák tették ki.


A '60-as és '70-es években amikor még nem futottunk bele a krónikus pénzhiányba talán még volt haszna( ha nem is az egyének szemponontjából) és jelentőssége, de a technológiai fejlődés a '80-as évekre túlnőtt ezen a shitshown.


A varsói szerződés szempontjából volt értelme, ahogy most is van értelme a katonai szövetség szempontjából, hogy ha már kicsi akkor legalább modern haderőnk legyen.

ma 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 PMC Wagner ***** válasza:
33%
#1 Délkoreában is ugyan úgy sorkatonaság van meg egy csomó országban. Európában is van jó pár.
ma 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És lettek volna olyan valós tervek, hogy a keleti és a nyugati blokk összecsapott volna egymással? Az, hogy kisebb összeütközések, például Korea és Vietnam voltak, de lett volna reális esély ebben a korszakban egy harmadik világégésre? Mert én ilyenről nem hallottam
ma 19:58
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Például az, hogy Orbán Gáspár számára biztosítsák a csicskásokat.
ma 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
A hadseregnek az a célja hogy megtörje az emberek akaratát és egy vakon engedelmeskedő zombivá nevelje őket. Ez pont olyan mint amit azorbán tesz.
ma 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#5

Tudok nem 1-2 egyénről, aki anélkül is emberré vált.

Mellesleg, mehetsz a toborzóirodába, ha annyira kívánatos.

ma 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!