Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságban a tisztek...

A sorkatonaságban a tisztek tényleg szinte mindig kiabálva kommunikáltak a katonákkal?

Figyelt kérdés
Tehát kiképzéskor, meg úgy általában, ha közölni akartak valamit. Mert hallani ilyesmit.

tegnapelőtt 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Voltak idegbetegek, igen.
tegnapelőtt 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sose értettem, hogy miért gondolják, hogy valakiből attól lesz jó katona, hogy kiabálnak meg kutya stílusban beszélnek vele.
tegnapelőtt 22:50
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az csak a prezentáció része, hogy mindenki lássa mekkora tökük van. Egyébként fogadni mernék rá, hogy a hollywoodi filmekből vették át.
tegnap 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Alakulatfüggő volt a jelenség.

Hiába írom ide le, hogy ahol például én szolgáltam, ott egyetlen egyszer nem ordítottak velünk indulatból, - mert a sorkatonaság intézményének esküdt ellenségei jobban fogják tudni nálam, hiszen ők élték meg ott a szolgálatot, ahol szolgáltam, - de ez akkor is úgy volt, ahogyan leírtam. Az ordítás akkor volt jellemző, ha nagy volt a létszáma a felsorakozott állománynak ahhoz, hogy kommunikációban megszokott hangerővel eljusson mindenkihez az információ és nem volt telepítve a helyszínen mikrofon erősítővel. Volt szerencsém leszerelést követő rövid időn belül megfordulni azonban egy Dunaújvárosban diszlokált büntető alakulatnál is, ahol a büntiben lévő unokatestvéremet látogattam meg és a buta tiszt azt hitte - talán a rövid hajam miatt, - hogy akivel sikoltozik, az egy civil ruhás sorkatona. Lehet, hogy nem kapott otthon előző este p vitamint az asszonytól - vagy a fene tudja, hogy kinek, mit akart bizonyítani, - de szemközt röhögtem és a sorsára hagytam.

tegnap 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4: Ilyet már nem először olvasok, hogy egy laktanyában egy látogatóról azt hitték, hogy katona, és rakiabáltak, amikor visszaszólt, büntetéssel fenyegették, meg ilyenek. Ilyen tényleg megesett? Ha igen, akkor gondolom, csak a rendszerváltás után, mert ha jól tudom, csak akkortól engedélyezték a sorkatonáknak a civil ruha viselését induláskor és érkezéskor.
tegnap 08:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem voltam már katona, mint írtam, - frissen leszerelt férfiként már civil voltam, de jól is esett látni a tiszt buta ábrázatát. :DDD
tegnap 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

A kiképzés során ez a világ minden országában természetes - emelt hangon beszél a kiképző, mert meg be kell törni a katonát a parancskövetésre. Egyébként sem gyógypedagógiai táborban vannak, ahol simogatják a kis érzékeny lelkecskéjét, hanem kiképzésen ahol a parancskövetést kell belenevelni az egyénbe.

Szolgálatteljesítés során már csak akkor üvölt a feljebbvaló ha annak oka van - értetlen a katona, s nyomatékot kell adni a szavaknak. Az emelt hang feladatteljesítésnél sokszor meg természetes, mert erős a háttérzaj. Ugyebár csatatéren sem sokat ér ha suttogsz.

tegnap 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6: Az világos, hogy te már nem voltál az. De akkor már lehetett civil ruhát viselni laktanyán belül, hogy azt hitte rád, hogy katona vagy?
tegnap 16:51
 9/9 PMC Wagner ***** válasza:
A sorkatonáknál az volt, nem csoda mivel az egy kötelező szolgálat volt nem pedig önkéntes
ma 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!