Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az angolok nem jártak volna...

Az angolok nem jártak volna jobban, ha békén hagyják Hitlert?

Figyelt kérdés

A második világháború következményeként a Szovjetunió és az USA megerősödött, közben Anglia elgyengült mellettük, egy jelentéktelen, gyenke, kis országgá vált. Közben a Brit Birodalom is széthullott. Többé nem tudtak már az USA árnyékából kikerülni.


Hitler nem akart Angliával háborúzni, a sokkal gyengébb hadiflotta miatt eleve nem lett volna esélye egy partraszállásra a szigetországban.



júl. 6. 01:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 kürasszír ***** válasza:

# 50


A Scharnhorst 2 db felszínt pasztázó radarral volt felszerelve, ezek közül csak egyet rongált meg a brit cirkálók ágyútüze.


Ellenben a másik, működő radar nem észlelte át HMS Duke of York-ot.

júl. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 kürasszír ***** válasza:

# 50


A japán repülőgép-hordozók extrém kisméretű parancsnoki híddal rendelkeztek, három kivétellel.


A midwaynél bevetett 4 db japán hordozó szintén extrém kis méretű parancsnoki híddal bírt. Ez korlátozta a radar beépítési lehetőségét és használhatóságát.


A japán csatahajók ellenben hatalmas parancsnoki toronyhíddal rendelkeztek, amely nagy magassága miatt is kiváló platform volt a radar számára.


Az Isze ugyanakkor egy lassú, régi csatahajó volt, amelyet kis sebessége miatt nem lehetett volna beosztani a gyors hordozók mellé.

júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
Azt nem, de ha teszem azt a Harunára teszik föl a kísérleti radart. Elbizakodottságukban? nem ismerték fel a kérdés fontosságát. Melyik volt a három kivételes hordozó? Nem négy volt az: a Shokaku, a Zuikaku, a Taiho, és a legnagyobb, a Shinano? Mert ebből, az 1., 3., 4. számúnak biztos, hogy volt lokátora. (Kivéve a Korall.tengeren és a Kelet-Salamon szigeteknél vívott ütközetet.)
júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
Ahogy é tudom a német S. cstahajó egyik vízfellszín-kutató radarja előre figyelt +-90 fokban? kitérve, a másik hátra, hasonló kitéréssel. Utóbbi azért nem észlelte-követte a Duke of Yorkot, mivel az a szögtartományán kívül közeledett. Ne gondoljuk már, hogy a német radar nem látott el mondjuk 15 km-re. (A brit csatahajó ha jól olvastam, 11 km-ről nyitott váratlanul tüzet.)
júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 kürasszír ***** válasza:

# 54


A Scharnhorst első radarja előre és a haj jobb és bal oldalára látott, a hátsó radar pedig hátulra és a hajó két oldalára. Tehát a hátsó radarnak mindenképpen érzékelni kellett volna az HMS Duke of Yorkot.


Mellesleg a csatahajók nem szemből harcolnak, hanem oldalról, mert így tudnak maximális tűzerőt leadni, teljes "oldalsortüzet" lőni.


A német radar nem közelítette meg a brit hatékonyságát 1943-ban. A brit rádiólokátoros tűzvezetés messze megelőzte a németet.


A brit csatahajók rádiólokátoros tűzvezetése gyilkos hatékonyságú volt mind a Matapan-foknál, mind a Scharnhorst ellen. A gyakorlatban bizonyított.

júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 kürasszír ***** válasza:

# 53


IDÉZLEK: "Azt nem, de ha teszem azt a Harunára teszik föl a kísérleti radart. Elbizakodottságukban? nem ismerték fel a kérdés fontosságát. Melyik volt a három kivételes hordozó? Nem négy volt az: a Shokaku, a Zuikaku, a Taiho, és a legnagyobb, a Shinano? Mert ebből, az 1., 3., 4. számúnak biztos, hogy volt lokátora. (Kivéve a Korall.tengeren és a Kelet-Salamon szigeteknél vívott ütközetet.)"


NÉZZÜK:


A Shinano sosem állt hadrenbe, nem volt aktív repülőgép-hordozó, még azelőtt elsüllyedt.


A Shokaku és a Zuikaku is igen apró és alacsony parancsnoki híddal rendelkezett, ez gátolta a hatékony radar beépítését.


Nagyméretű, modern híddal a japán repülőgép-hordozók közül a Junyo, a Hiyo és a Taiho rendelkezett.

júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:

"Mellesleg a csatahajók nem szemből harcolnak, hanem oldalról, mert így tudnak maximális tűzerőt leadni, teljes "oldalsortüzet" lőni."


T-kereszteződésről még nem hallottál volna?

júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 kürasszír ***** válasza:

# 57


A T-áthúzás lényege, hogy a győztes pozíció ekkor teljes oldalsortüzet lő, még a vesztes, amely oszlopban halad, csak korlátozottan, elülső lövegei egy részével tud tüzelni.


A "T áthúzásnál" az győz, aki oldalról áll fel, és azt lövik szanaszét, aki szemből.

júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 kürasszír ***** válasza:

# 57


A "T áthúzás" éppenséggel azt igazolja, hogy a csatahajók oldalról felállva képezik a legerősebb formációt, még szemből felállva a leggyengébbet.

júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

Ennyit arról, hogy a hátsó radar miért nem észlelte a Yorki Dukátust-miven mint már írtam, az olyan szögtartományban közeledett, ahol csak a tönkrement mellső radarkészülék észlelte vóna. Ez nem a németek (sokszor csak képzelt) műszaki lemaradásán múlt.

[link]


Matapannál a lokátorok az olasz hajók megtalálásában és megközelítésében segtettek a sötétben, de a célzésban a (váratlan) fényszóros megvilágítás volt a döntő.


Az egyik általam olvasott -nem kommunista szakcikk szerint- North Cape-nél kifejezetten gyenge volt a brit hajók találati aránya. Csak rengeteg lövést adtak le.


Bármit mondasz, az a tény, hogy 1942 szeptemberében, a japán hordozók közül elsőként, a Shokaku egy aránylag kisméretű, kísérleti légtérfigyelő rádiólokátort kapott és azt az októberi ütközetben eredményesen alkalmazta.

júl. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!