Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki sorkatona volt, az mitől...

Aki sorkatona volt, az mitől olyan büszke erre a dologra? Mi különleges emberfeletti teljesítmény van emögött?

Figyelt kérdés

Írják itt páran, hogy például megtanultak BTR-80 csapatszállítót vezetni, abba beszállni, kiképezték őket AK meg AMD65 gépkarabély használatára, úgymint szétszedni, megtisztítani, kibiztosítani, lőni, de ez őszintén tényleg akkora kivételesen nagy dolog? Már aki egyáltalán hallott ezekről, mert volt aki ilyesmikkel sem találkozott, maximum fókával meg krumplipucolással.

Aki nem használja a gyakorlatban annak ez nem jelent semmit, el is lehet felejteni, meg semmi jel nem utal arra, hogy ezeket a képességeket valamikor tényleg alkalmazni kéne az életben. Aki most is hivatásszerűen ezzel foglalkozik, azoknak biztosan élmény is, de hogy mindenkinek az lett volna...


júl. 4. 14:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
94%
Másfél évig voltam katona, fél év Kalocsa, egy év Lenti. Akkor nem volt választás, kötelező volt. Nem kell erre büszkének lenni, én sem vagyok rá büszke. Az a másfél év valóban teljesen felesleges volt. Ma már csak nevetve gondolok vissza, hogy mennyi bunkó, idióta, barom katonatiszt volt akkor. Volt jó néhány kritikus helyzet, de ma már ezeken is csak nevetni lehet.
júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Alex Fly ***** válasza:
94%
Voltam és rohadtul nme vagyok rá büszke. Miért lennék?
júl. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
20-as és miből jutottál erre a következtetésre? Nyilván csak az tud rá büszke lenni aki volt sorkatona, de azok egy része annyira szereti ezt hangoztatni, mintha oly nagy hőstettet hajtottak volna végre, hogy azt mindenképpen meg kell süvegelni. Miért? Ez kb. olyan dolog, minthogy én elmegyek a boltba, s onnan vissza. Amit ők csináltak, azt BÁRKI nevetve meg tudja csinálni, nincs mögötte különösebb teljesítmény. Szóval nem tudom mi ebben a korlátoltság, hogy ezt én szóvá teszem. Most itt írták egy páran, hogy ők voltak és nem büszkék rá. Oké. De aki igen, annak mi oka van rá? Ilyen alapon a pék is megsüti a kenyeret, legyen rá büszke? Vagy a kamionos is elviszi a szállítmányt ahol azt várják, ő is legyen rá büszke? Mi abban olyan óriási nagy dolog, hogy valaki tankot vezet meg hogy szétszed-összerak egy fegyvert?
júl. 5. 08:09
 24/37 A kérdező kommentje:
Másrészt meg az a kevesebbje aki látott fegyvert, vagy használta is, mert ott bent többnyire csak alibiztek, itták a szeszkót meg szétlopták a laktanyát. Ennek így semmi értelme nem volt. Ez is korlátoltság, hogy elmondjuk hogy valójában így volt?
júl. 5. 08:14
 25/37 anonim ***** válasza:
96%
Engem olyan képességgel ruháztak fel a sorkatonai szolgálat letöltése alatt, amelyből a mai napig megélek. Ez nem büszkeség, hanem tény!
júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
25-ös akkor te ezeket az ismereteket most is kamatoztatod. Viszont aki erről pampog azok többsége ül a kricsmiben a Borsodija mellett és semmi nem látszik abból, hogy ragadt is volna rá valami, amilyen tudást ő ott bent elsajátított, már ha volt ilyen. De azért csak löki a süketelést.
júl. 5. 09:15
 27/37 anonim ***** válasza:
Nekem meg egy ember sem dicsekedett azzal hogy sorkatona volt. Olyan volt hogy 1-2 tortenetet elmeseltek a katonasagbol de a legtobb nem beszel rola ha nem kerdezed
júl. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
4%
Semmi, csak nincs elkényeztetve, mint a mai fiatalok. Nem tudják, mi az alázat és egy életképtelen értéktelen selejt generáció tagjai lesznek azok, akik nem voltak katonák. Tisztelet a kivételnek, mert normális neveléssel ezt meg lehet tanítani. De a katonaság arra is jó volt, hogy ha ezt nem sikerült otthon beleverni az emberbe, a katonaságban megtették.
júl. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
73%

#28

Na erròl beszéltünk. Ugye egy hatalmas csődtömeg vagy, aki kb semmire se vitte és ha neki szar volt, akkor a gyerekének, unokájának is legyen az.

Anyádék nem tudtak tisztességre nevelni? Egy 20 éves embernek ugyan mit tanított a katonaság? Hogy hogyan kell sumákolni, hazudozni, feladatok alól kihúzni magad, ellopni a gázolajat? Mert ezt mond megtanította a sereg.

júl. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
28-as neked nehéz lehet azzal a tudattal élned hogy ekkora barom vagy
júl. 12. 15:13
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!