Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki sorkatona volt, az mitől...

Aki sorkatona volt, az mitől olyan büszke erre a dologra? Mi különleges emberfeletti teljesítmény van emögött?

Figyelt kérdés

Írják itt páran, hogy például megtanultak BTR-80 csapatszállítót vezetni, abba beszállni, kiképezték őket AK meg AMD65 gépkarabély használatára, úgymint szétszedni, megtisztítani, kibiztosítani, lőni, de ez őszintén tényleg akkora kivételesen nagy dolog? Már aki egyáltalán hallott ezekről, mert volt aki ilyesmikkel sem találkozott, maximum fókával meg krumplipucolással.

Aki nem használja a gyakorlatban annak ez nem jelent semmit, el is lehet felejteni, meg semmi jel nem utal arra, hogy ezeket a képességeket valamikor tényleg alkalmazni kéne az életben. Aki most is hivatásszerűen ezzel foglalkozik, azoknak biztosan élmény is, de hogy mindenkinek az lett volna...


júl. 4. 14:23
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Semmit 10-es, de attól még a többieknek sem kéne pattogniuk emiatt, semmivel sem különbek, mint akik nem voltak azok, mégis vannak köztük ilyenek akik erről vannak meggyőződve. Jó, te is megcsináltad mert meg kellett. És te úgy érzed hogy adott neked bármi pluszt az életben ez az amúgy értelmetlen felesleges bohóckodás?
júl. 4. 15:47
 12/37 anonim ***** válasza:
94%
#11: Hogy adott-e valami pluszt? Nem is tudom, nemigen gondolkodtam még rajta. Abban a másfél évben ha belegondolok mit csináltam volna, ha nem vonulok be? Messze nem voltak olyan lehetőségek egy fiatal előtt, mint most, melózhattam volna és kész. Így meg olyan helyeken jártam és olyan dolgokat csináltam amiket se azelőtt, se azóta soha. Nem mondom, voltak köztük rosszak is, de jók is. Szóval nem, egyáltalán nem bántam meg, de visszatérve az eredeti kérdésedre nem büszkeség.
júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
70%

Semmi büszkeségre nem ad okot hogy kényszersorozott emberek voltak akik kényszerből bevonultak.


Menj be egy kocsmába, kérj egy sört és kezd el mondani egy baromság volt a sorkatonaság, minden sarokból felugrik egy raklap 60 éves alkoholista aki előadja a legszebb dolog a világon és aki nem volt az nem ember.


Menj be egy színházba, kérj egy kávét és kezd el mondani a sorkatonaság egy baromság volt, felkel pár 60 as úr megkér rá ez egy színház nem idiótaságok hallgatásáért jöttek, amint abbahagyod a fele rábólint igazad van de nem kultur téma.


Ugye érzed a különbséget?

júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Értem a különbséget 13-as, de ettől még a sok alkesz Józsinak sincs rá oka arra, hogy arra verje a nyálát, hogy bezzegőaztánkatonavót....

Tényleg csak ilyen alkesz primitív tagok szoktak vele felvágni, az értelmesebbje rég elfelejtette azt a borzalmat

júl. 4. 16:10
 15/37 anonim ***** válasza:
79%
Hát hallod, 20 éves körül eltűrni, hogy egy nagyszájú ellenszenves köcsög ugráltasson éveken át ötvenedmagaddal ahogy csak a kedve tartja, az azért nem semmi. Én két nap után vagy megvertem volna, vagy megszökök onnan, vagy mindkettő.
júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
15-ös minek várni vele két napot? Vagy adsz neki egy esélyt hátha mégis normális a sörmester csak épp rossz napja volt vagy megártott neki a sok nyakolaj?
júl. 4. 16:26
 17/37 A kérdező kommentje:
Tényleg, micsoda ipari méretű szeszfogyasztás ment ott bent... Mindenki tök delíriumosan, nagy ritkán megjelent ott X vezérőrnagy elvtárs természetesen saturészegen, őt is nagyban támogatni kellett, kérdés, hogy a támogatók mennyire voltak józanok, mikor ebben a közegben nagyjából senki nem volt az
júl. 4. 16:29
 18/37 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg nem volt önbizalmuk, hogy kibírják és heterok maradnak. Ha így nézzük érthető, számomra.
júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

"15-ös minek várni vele két napot?"

Vendegsegben sem illik az elso ot percben a hazigazdara boritani az asztalt, akarmennyire ellenszenves is :)

júl. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
71%
Bocs kérdező, de te ugyanolyan korlátolt vagy mint azok akik "bezzeg a mai fiatalok mind pávák, mert nem voltak sorkatonák" nótát fújják. Öregek és fiatalok között egyaránt vannak mihasznák, s normális emberek egyaránt akik helyén tudják kezelni a dolgokat.
júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!