Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki sorkatona volt, az mitől...

Aki sorkatona volt, az mitől olyan büszke erre a dologra? Mi különleges emberfeletti teljesítmény van emögött?

Figyelt kérdés

Írják itt páran, hogy például megtanultak BTR-80 csapatszállítót vezetni, abba beszállni, kiképezték őket AK meg AMD65 gépkarabély használatára, úgymint szétszedni, megtisztítani, kibiztosítani, lőni, de ez őszintén tényleg akkora kivételesen nagy dolog? Már aki egyáltalán hallott ezekről, mert volt aki ilyesmikkel sem találkozott, maximum fókával meg krumplipucolással.

Aki nem használja a gyakorlatban annak ez nem jelent semmit, el is lehet felejteni, meg semmi jel nem utal arra, hogy ezeket a képességeket valamikor tényleg alkalmazni kéne az életben. Aki most is hivatásszerűen ezzel foglalkozik, azoknak biztosan élmény is, de hogy mindenkinek az lett volna...


júl. 4. 14:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
72%
Mert az az egyetlen dolog, amire büszkék lehetnek.
júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
50%
Azt se tudod milyen volt sorkatonának lenni, akkor miért szólód le? Nyilván arra büszke amit el is mondott neked. Ha most téged bedobnának ugyanabba a helyzetbe valószínűleg utána te is büszke lennél rá, hogy elvégezted.
júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
30%
Mert emberré vált.
júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy hatalmas igazság van abban amit az #1 ír.

Tényleg szinte az összes diplomás, dolgos ismerősöm gyűlölte annak idején a sereget. A léhűtők meg mind imádták!

Hogy a fenébe lehet ez!? 😂

júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

Aki volt katona az "találkozott" fegyverrel is. Az más kérdés, hogy volt olyan alakulat, ahol 5 azaz öt db lőszerből letudták az éleslövészetet.

Ez nem büszkeség kérdése. Megcsináltad, mert ez volt a dolgod. Tömény szívás egyébként, s jórészt tényleg értelmetlenül. Ettől még ha feladatod van, akkor azt megcsinálod, pont. Ez az ami sokakból hiányzik manapság, csak a markukat tudják tartani, de a kötelességek elől már kivonják magukat.

júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
87%
Én utáltam a sereget, semmi értelme nem volt, inkább dolgoztam volna. Volt hogy havonta lemeszeltük a laktanyát mert nem tudtak mit kitalálni a tisztjeink.
júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 árokpart ***** válasza:
39%
5-os Konkrétan hol nem végzik el az emberek a feladatukat?
júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%
Akinek a sorkatobaság után lett normális élete - karrier, család - az sose emlegeti. Általában az ilyen lecsúszott, fogatlan, hájas alkeszek a legnagyobb sorkatona b*zik. Utólag meg kell ideologizálni, hogy 2 évet elvettek az életükből, ráadásul semmire sem vitték. Szerencsére hamarosan kihal ez a selejtes generáció.
júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Enélkül nem megy ez senkinek szerinted kicsi hármas?
júl. 4. 15:37
 10/37 anonim ***** válasza:
98%
Voltam sorkatona, megcsináltam amit megköveteltek, se többet, se kevesebbet, nem vagyok rá büszke. Volt, elmúlt, régen volt. Most akkor mit fogsz csinálni, hogy nem is mindenki büszke rá?
júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!