Többen miért vonnak tévesen párhuzamot a katonaság meg a hazaszeretet között?
# BécsiFehér
Magyarországnak 1991 - 2022 között milyen ellensége volt, ki ellen kellett dédelgetni a felfokozott hazaszeretetet ?
És miért van, hogy a Honvédség továbbra is harcképtelen ?
"Merthogy néhányan azt állítják, hogy a katonaságnál hazaszeretetet lehet tanulni"
Sokmindent hallottam de még ilyet sosem. Sőt önmagában a "hazaszeretetet" hogy tanulni kéne ott bajok vannak
"A hazafiság csak egy szó; vagy azt jelenti, hogy az én hazám, ha igaza van, ha nem, ami becstelenség, vagy azt, hogy az én hazámnak mindig igaza van, ami bárgyúság."
Patrick O'Brian
#26: "70 éves apám szokta emlegetni, hogy milyen a mi korosztályunk meg a fiatalabbak, nem igazán pozitív jelzőkkel, "
Ezt bármelyik pedagógus alátámasztaná.
#25: Épp eltaláltad, hogy harminc évet éltem benne. Persze, szoktam beszélgetni pl. 56-ról, főleg apámmal, aki át is élte, de van egy olyan kutatási eredmény, hogy ahogy egy társadalom kollektíve emlékszik egy múltbéli történésre, azt a jelen társadalmi kontextus eltorzítja, és annak megfelelően értelmezi, és nem feltétlenül úgy emlékezik rá, ahogy az valójában történt. Lásd az Újszövetségben lévő 4 evangéliumot, amik különböző időkben íródtak Jézus után 30-90 év távlatában, és egyes történéseket merőben másképp írnak le, másra helyezik a hangsúlyt, és vannak közöttük komoly ellentmondások.
Vagy, én mindíg azt hallottam az iskolában, hogy Petőfi március 15-én elszavalta a Nemzeti dalt a Múzeumnál. Kiderült, hogy több helyen is elszavalta aznap, de a múzeumnál pont nem. Csak azért írom ezeket, mert bár beszélhetünk a múltról, amiben nem éltünk, de nem biztos, hogy figyelembe vesszük az adott kor körülményeit, és a jelenkor felfogása szerint értelmezzük, sokszor tévesen.
Jeffrey Spender: "Szerinted akik az Amerikai vagy Orosz Hadseregben, vagy sok máshol katonák, azok miért azok ?"
Az USA-ban elég nagy hagyománya van a hazafiasságnak, vannak házak, ahol a kertben fel van vonva az amerikai zászló. Ez alapján feltételezem, hogy egy amerikai katona, mégha fizetést is kap érte, ha hadba indul, azzal a tudattal teszi, hogy a hazájáért és annak értékrendszeréért is teszi. És nem biztos, hogy egyből dezertálna pl. az iraki-hadseregbe, ha ott több pénzt ajánlanának. Az oroszok is elég büszkék a nemzetükre, és hatalmas veszteségek árán, de hősiesen győztek a II. VH-ban, továbbá partizán hagyományaik is vannak. Valószínűleg az ilyen emlékeket nem lehet egyik napról a másikra kiírtani, főleg, ha minden második család felmenői között vannak hősi halottak.
"Itthon maradva én csak egy okból mennék háborúba. A barátaimért, és a rokonaimért."
Ha már ott vagy a harctéren, nemmondhatod egy-egy lövés után, amit leadsz, hogy "ne, ez a barátnőmért volt, puff! - ez meg a barátomért", azután, ha elfogynak a barátok és rokonok, akkor összepakolsz és hazaindulsz.
"Kisarkítva nem léteznek számomra. És én sem létezek az őszámukra. Mi értelme harcolni idegenekért ?"
Ez nekem már magas, de úgy látom, nem sok hasznodat vették volna a normandiai partraszállásnál, amikor angol, amerikaiak és kanadai, részben önkéntesek harcoltak európai népekért a nácik ellen. Mondhatták volna, hogy mi közünk hozzá?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!