Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Anglia sikeres megszállása...

Anglia sikeres megszállása esetén ("Oroszlánfóka hadművelet" a Hitler vezette náci Németország részéről) Írországot is a Tengelyhatalmak politikai és katonai szövetségébe terelte volna?

Figyelt kérdés
Így pedig az USA katonai szerepvállalása Európában teljesen ellehetetlenül?

máj. 23. 13:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
valahol olvastam régen,hogy anglia megtámadása előtt voltak neki ilyen légből kapott képzelgései,hogy készítsenek neki Írország katonai megszállására tervezetet,de nem lett belőle semmi a katonai vezetés lebeszélte erről,ő szerintük teljesen felesleges lett volna stratégialilag meg minden hogy is megszállni Írországot.
máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Totálisan esélytelen volt Németország az oroszlánfóka eredményes végrehajtására. Sem elég logisztikai kapacitás (hajótér), sem deszanttér (partraszálló hajók ugyebár), sem elégséges légifölénye nem volt hozzá.

Ha elfoglalták volna Angliát akkor nyilvánvalóan nem igazán tudott volna közvetlenül a kontinensen támadni az USA - de ez azt jelentette volna, hogy Németország kb. a világ legnagyobb légi-tengeri hatalma. Márpedig nagyon nem volt az.

máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen Írország anektálta volna Észak Írországot Egyesült Királyságoktól elvette volna és létrejött volna az egész Ír szigetet magába foglaló Írország. Ez Ír nemzeti érdek lett volna így biztos hogy csatlakoztak volna ezáltal a tengelyhatalomhoz.
máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 kürasszír ***** válasza:
60%

Kedves kérdező!


Anglia sikeres német inváziójához két feltétel lett volna szükséges:


1.) Német haditengerészeti fölény. A valóságban azonban a brit haditengerészet elsöprő, 7:1 arányú erőfölényben volt a némettel szemben a brit hazai vizeken.


2.) Német légifölény. Ez sem tudták kivívni, hiszen az angliai csatát a Luftwaffe elveszítette. Mellesleg a brit repülőgépgyártás volumene magasan verte a németet 1940-ben, hiszen Németország 10 800 db legyártott repülőgépével szemben Nagy-Britannia 15 000 darab repülőgépet épített. A brit ipar összességében is több tízezerrel nagyobb mennyiségű repülőgépet gyártott a II. világháborúban, mint a német ipar.

máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
#4 két "apróság" lemaradt a listáról: a hajótér-kapacitás az utánpótlás szállításához és a deszanttér (ugyebár gumicsónakokkal, sima szállítóhajókkal nem igazán lehet nehéztechnikát partra tenni). A németeknek egy dandár partra tételéhez sem volt elég kapacitásuk, nemhogy egy komplett inváziós erőhöz.
máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 kürasszír ***** válasza:
100%

# 5


A lemaradtak valóban apróságok, mert légi- és haditengerészeti fölény nélkül önmagukban másodlagos tényezők.


A hajóteret össze lehetett volna kaparni, hiszen a németek százas nagyságrendben zsákmányoltak francia, norvég, dán, belga, holland nagyméretű, tengerjáró kereskedelmi hajókat.

máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A légifölényt majdnem sikerült kivívni. Hitleren múlt. Ő hibázott.
máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 kürasszír ***** válasza:

# 7


Ez nem igaz.


A brit ipar 1940-ben 15 049 db repülőgépet gyártott, a német pedig csak 10 826 darabot.


A brit repülőgépgyártás óriási mennyiségi fölénye miatt a németeknek nulla esélyük volt megnyerni az angliai csatát.

máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy mennyi vadászgépet gyártottak, ha nem volt hozzájuk elég pilóta. Különben is, a Spit gyártási üteme akkor még nem elégítette ki az igényeket. Zömmel még a B-kategóriás, másodosztályú vadászgépet, a Hawker Hurricane-t gyártották, az tette ki a nagy mennyiséget. Nézz utána, miként nyilatkoztak a német vadászrepülők a H-ról.
máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#6 nem tudták előkaparni a szükséges hajóteret. A német hadvezetőség abban gondolkozott, hogy folyami uszályokat alakít át, de azoknak a szerkezete a 3-as erősségű hullámzásnál többet nem bírt volna nyílt vízen. Márpedig a csatornán elég szeszélyes tud lenni az időjárás. S még úgy sem lett volna elégséges hajótér.

A deszant kapacitás ugyanúgy elengedhetetlen tényező. A Szövetségeseknek is erőfeszítésbe telt mire Normandiához a szükséges kapacitást le tudták gyártani (ezért sem támadtak '43-ban, mert belátták nincs elégséges belőle).

máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!