Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Hitler 1941 december 11-én...

Ha Hitler 1941 december 11-én nem üzent volna hadat az Egyesült Államoknak akkor az a háború menetét, hogy befolyásolta volna?

Figyelt kérdés
"HA" kategóriás tehát tudom, hogy erre jó választ nem lehet adni. Leginkább egyéni meglátásokra vagyok kíváncsi. Tehát ha Pearl Harbor után a németek nem üzennek hadat (meg egyik európai tengelyhatalom sem) az USA-nak akkor az amerikaiak tették volna meg ezt vagy ők sem jelentettek volna be hadiállapotot (a japánokon kívül) egyik tengelyhatalommal sem? Ha pedig nem lett volna háború sz USA és az európai tengely közt az, hogy befolyásolta volna az európai hadműveleteket? Válaszokat előre is köszönöm.

2014. febr. 28. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Előbb utóbb úgyis belépett volna az USA is a háborúba, maximum nem '45 elején ért volna véget a háború, hanem '45 végén, vagy '46-ban.
2014. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
A Lusitania elsüllyesztése miatt az USA mindenképp hadba lépett volna a németek ellen!
2014. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A németek szövetségben voltak a japánokkal, tehát Pearl Harbour után már nem volt visszakozz.

Érdekesebb kérdés lenne, hogy mi lett volna, ha a japánok kimaradnak a háborúból, vagy hogy lett volna-e esélyük az amerikaiakkal szövetségre lépni.

2014. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Lusitaniát az I. világháborúban süllyesztették el a németek...
2014. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A németek nem voltak szövetségben a japánokkal.

Olyan ország volt számukra, amivel jó viszonyt ápolnak a közös ellenségek miatt, de nem volt konkrét szövetséges.

Ha azok lettek volna, akkor automatikusan háborúba léptek volna a Szovjetunió ellen a német támadáskor, de nem így történt.

Az pedig végképp lehetetlen lett volna, hogy a japánok az USA szövetségesei legyenek, ugyanis a Kína ellen viselt támadó háborújuk miatt az USA-ban konkrétan egyre inkább rühellték őket, főleg a közvélemény. Ezért is vezettek be ellenük olajembergót, ki akarták kényszeríteni a japán-kínai háború végét, aminek aztán a japám támadás lett a vége Pearl Harbour ellen.


A kérdésre válaszolva valószínűleg sokkal kedvezőbben alakult volna a háború a németek számára, bár akkor is vesztettek volna a Szovjetunió ellen.

2014. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

2# Te akkora b#rom vagy! Minek kell pofázni, ha nem is tudod mi hogy volt.

[link]

2014. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A dolog külön érdekessége, hogy az Egyesült Államok nagyon sokáig semleges akart maradni, és ki akart maradni a második világháborúból,(komoly ír lobbi ellenezte az angolokkal való bármilyen szövetséget, ők akkor inkább a németeket pártolták volna a saját ősellenségeikkel szemben,) viszont a fegyverek eladásából busásan meg akart gazdagodni a háttérben. (És ez így is lett, a 20-as évek gazdasági válságából a világháború húzta ki őket.)


A baj az volt, hogy a fegyvergyártók és befektetők esélyesebbnek ítélték Angliát és Franciaországot Németországgal szemben, ezért elkezdtek egyre inkább hitelre is fegyvereket eladni nekik, -- a németeknek viszont nem. Az eredmény: rengeteg amerikai kintlevőség, amit csak a francia és angol győzelem esetén tudnak majd behajtani. Amerika ekkor belátta, hogy saját kezűleg kell megvédenie az érdekeltségeit. Ilyen egyszerű gazdasági okból, ha Németország nem üzent volna hadat, az Egyesült Államok előbb utóbb megtette volna maga is.


Másrészről nyilván a németeket is zavarta az egyre inkább elmaradó (viszont az ellenség felé fokozódó) amerikai ellátás, így az egyre inkább elmérgesedő viszony kölcsönös volt.

2014. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Belépett volna, hogy több pénzforrása legyen. A legnagyobb hasznot azok húzták, mert sok fegyvert eladtak már az I.vh.-ban is.
2014. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Ne legyél naiv. Az USA-nak érdeke volt a háború. A hadüzenet csak formalitás. Pearl Harbourt is direkt hagyták megtörténni, hogy legyen indok.
2014. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

Hogy mennyire volt érdeke Amerikának a háborúba belépés? A dolog ugy néz ki, hogy Németország üzent hadat az USA-nak.


Hogy Japán szövetségese volt-e Németországnak? Ha esetleg előveszed a tankönyvet akkor üsd fel a tengely hatalmak kifejezésnél.

2014. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!