Németország megnyerte volna a világháborút ha bevetik a Sondergerät SG104 hátrasiklás nélküli hajóromboló ágyúval szerelt repülőket?
A német hadvezetés 1940-ben el kívánta foglalni Angliát is,ám ez nem sikerült az angol tengeri flotta és az angol légifölény miatt.
A németek egy 14 hüvelykes,csatahajó-kaliberű lőszert tüzelő ágyút raktak volna a Dornier Do 217es és Junkers Ju 288as repülőgépekre,így akarták kiküszöbölni az angolok tengeri erőfölényét.
Ezen ágyú egy lövéssel képes lett volna elsüllyeszteni az angol hajókat, tengeralattjárókat.
A japánok is hasznát vették volna ennek az ágyús repülőgépnek a tengeri csatákban,sok amcsi hajót el tudtak volna sűlyeszteni.
Ha a németek sorozatgyártásba küldik ezeket a nehézágyús gépeket akkor Németország megnyerte volna a világháborút?
Inkább erős radarhálózat (és légiirányító hálózat) kellett volna a Csatorna ideeső partjára és sok növelt hatótávolságú vadászrepülőgép meg több száz torpedóvető bombázó.
Akkor a légifölény kivívása után nem sok marad a brit flottából.
Kedves Kérdező!
Azért erős túlzás ezt az üresen mindössze 2,8 tonnás játékágyút mondjuk egy II. világháborús brit csatahajó 356 mm-es, 80,2 tonnás ágyújához hasonlítani, sokkal kisebbségben a nehéz páncélzat elleni hatékonysàga.
Mellesleg a fegyver a gyakorlatban nem működött megfelelően, tulajdonképpen kudarc volt.
Továbbá megfelelő tűzvezető eszközök sem voltak hozzá.
Kedves Kérdező!
A német eszköz lövedékének kezdősebessége csak 280-300 m/s, ellenben egy brit 356 mm-es hajóágyúé 730 m/s.
Vagyis ezen német fegyver páncélátütése összehasonlíthatatlanul gyengébb.
Nem, az oroszlánfóka-hadművelet több sebből vérzett. Sorrendben:
- Az SG104 egy zsákutca konstrukció, a rászelelt löveg inkább egy cső, amiből nevetségesen alacsony kezdősebességgel távozik a töltet, szinte nulla penetrációval, kb. mint egy eldobott bomba. Egy sima zuhanóbombázóról szabadesésben zuhanó bomba nagyobb sebességgel csapódna be. Első ránézésre az egész gép egy lomha, tohonya valami kb. szállítórepülő manőverező képességgel, sebességgel - agyaggalamb bármelyik hajó légvédelmi tüzérségének.
- A csatorna felett nem volt meg a német légi fölény, szóval még a hajók közelébe sem jutott volna már leszedik. Megpróbálták kivívni az angliai csatában, de utána váltottak London bombázására amikor már közel jártak (legalább ideiglenesen) a légifölény megszerzéséhez (az más kérdés, hogy a túlpartról beküldött repülőkkel tudták-e volna huzamosabb ideig tartani vagy sem).
- Az oroszlánfóka műveletnek mégsem ez volt a leggyengébb pontja, hanem az elégtelen német tengeri szállítókapacitás. Nem voltak deszanthajóik a partváltáshoz (az angolok aligha nézték volna a partról ölbe tett kézzel amíg gumicsónakokon békésen kievezgetnek a németek). A nehéz technika partra tételéről nem is beszélve. Utána az utánpótlást képtelenek lettek volna megoldani.
A Szövetségesek teljes légi- és tengeri fölény mellett, a németekhez képest többszörös hajóraktér-kapacitással, jelentős élőerő- és eszközfölény, számos olyan újdonsággal amivel a németek nem rendelkeztek (pl. "átúsztatható" kikötő, tenger alatti olajvezeték, DD tankok stb.), jelentős hadi- és üzemanyag tartalékkal is volt jónéhány meleg percük Normandiában.
Sehogy. Németország már 1939 Szeptember 1.-jén elvesztette a háborút, majd 1941 Júniusában garantálták, hogy a teljes náci vezérkar mehet majd a levesbe.
Anglia megszállására sosem volt esélyük. Még ha valamilyen csoda folytán sikerült is volna kiharcolni a légifölényt a La Manche-csatorna fölött (amire igazából komoly esély sosem volt, maximum átmeneti jelleggel tudták volna ezt elérni), és valahogy felszámolják a királyi haditengerészetet, akkor sem állt készen elégséges mennyiségű csapat- és teherszállító hajó ahhoz, hogy egy inváziós sereget átjuttassanak Angliába. Ráadásul ahogy láthattuk, a németek a szovjetekkel sem bírtak, tehát ha nem is lett volna a nyugati front, akkor is előbb-utóbb a Vörös lobogó ékeskedett volna a Reichstagon, maximum egy-két évvel később talán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!