A barbarossa hadművelet időzítése a lehető legszerencsétlenebb volt?
Ha jóval korábban támadnak, a németek esetleg beelőzik a telet, ha pedig jóval később, akkor a télre felkészülten lehetett volna támadni.
Hatalmas hiba volt pont nyáron indítani a támadást?
Mekkora lehetett ennek a jelentösége?
10#
Azért az nem igaz hogy eleve nem volt esély a háború megnyerésére.
Az opciót is csak azért tettem be hogy mindenkinek legyen valami amire tippelne.
Ha a szovjetúnió megtörik - ami belátható közelségbe is került akkor - akkor a szövetségesek is békére kényszerültek volna hosszútávon. Az usa úgy is beszáll, a briteket is bevédi és blokkolják a német haditengerészetet. Így a németeknek patthelyzet van.
Ekkor egyértelművé vált volna hogy egyik fél sem nyerheti meg a háborút sehogy sem, és békét kell kötni.
Ez egy új világrendet is jelent.
De nem ez a lényeg, hanem hogy a szovjetúnió megdöntésével a háborút a németek nyerik meg, egy kompromisszumos békével.
SZU-t annyival nem törték volna meg, hogy elfoglalják Sztálingrádot, Moszkvát, és Leningrádot "kihalasztják" stb. Szovjetunió keletebbre hátrált volna, és egyre kevésbé tudta volna Németország kontrollálni a megszállt területet, ill. a logisztikát is biztosítani a hadseregének, miközben több oldalról is támadják.
És ahogy mondtam, jött volna az atombomba Berlinre, meg ide-oda, simán lehet, hogy ők törtek volna meg előbb.
A tengeralattjárók is csak egy ideig kaszáltak, később már hiába lettek volna többen, megvolt a védelmi rendszer ellenük:
1. feltörték az enigmát, tudták mindig a helyzetüket, szóval tudták, hogy kerüljék el azokat
2. nagy hatótávolságú repülők voltak,
3. repülőn radarrendszer, nagy reflektor
Ezért mondom, hogy csak nagyon az elején veszélyeztették volna Nagy-Britanniát, de akkor még Hitler tiltására nem támadhattak amerikai hajót, hiszen Hitler nem akart az USA-val is háborúzni, mert tudta, hogy akkor veszíteni fog.
Azért a 15-höz csatlakoznék én is, mert eleve a Molotov-Riebentropp paktum érvényben volt, tehát valóban nem teljesen érthető volt a Szovjetúnió ilyen képpen történő megtámadása. Keletről a paktummal Hitlernek a háta védve volt, az erőforrásokat-ami a németeknek szűkös volt- máshova lehetett volna
koncentrálni. Nagy hiba volt az oroszokat megtámadni, ha ez nem történt volna, akkor akár győzhettek is volna. A történelemben -tudom-nincs volna.
Azért azt el tudom képzelni, hogy ha Németország már mindenfele harcol, és már szépen megfogyatkoznak, meggyengülnek, akkor előbb-utóbb Sztálin indít támadást. Ő sem egy nagy szavatartó úriember volt.
Másfelől Németországnak sáska gazdaságpolitikája volt, mindig újabb és újabb területeket foglaltak el, és annak vagyonát élték fel. Egyszer csak elfogynak ezeknek egy jelentős részük, talán marad a bánya, de a bankban lévő értékek, stb. nem. Aztán már csak ezért is lett volna a pofára esés.
#17
A Vörös Hadsereget átfegyverzése közben kapták el a németek, töménytelen mennyiségű és teljesen elavult T-26-os és BT-7-es harckocsi adta a szárazföldi erőik gerincét.
A légierejüket félig fegyverezték át modernre, de használható bombázóik továbbra sem voltak.
1943-ra tűzték ki célul a teljes átfegyverzést, amit borítottak a németek 1941. június 22-én, de nem sikeresen megakadályozták, hanem még jobban rájuk kényszerítették.
A Barbarossa-hadműveletnek az eleve kitűzött célja az Arhangelszk - Volga / Asztrahány vonal volt.
Ami Murmanszkon, Leningrádon, Moszkván, és Sztálingrádon túl feküdt.
Négy nagy lélekszámú, kiépített, infrastruktúrával is bíró, városi harcokra megerődített várost jelentett.
Hogy verekedték volna át magukat rajta ?
És magyarázták volna otthon a véráldozatokat ?
Weisung Nr. 21
Fall Barbarossa.
Die deutsche Wehrmacht muß darauf vorbereitet sein, auch vor Beendigung des Krieges gegen England, Sowjetrußland in einem schnellen Feldzug niederzuwerfen (Fall Barbarossa).
Das Endziel der Operation ist die Abschirmung gegen das asiatische Rußland aus der allgemeinen Linie Wolga - Archangelsk. So kann erforderlichenfalls das letzte Rußland verbleibende Industriegebiet am Ural durch die Luftwaffe ausgeschaltet werden.
#16
A földközi-tengeri hadjárat mellett Göring és Wilhelm Keitel kardoskodtak, de Hitler mániájával, a bolsevizmus, és az Oroszország elleni keresztes hadjárattal nem tudtak mit kezdeni, nem lehetett jobb belátásra bírni, hogy várjon vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!