Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A barbarossa hadművelet...

A barbarossa hadművelet időzítése a lehető legszerencsétlenebb volt?

Figyelt kérdés

Ha jóval korábban támadnak, a németek esetleg beelőzik a telet, ha pedig jóval később, akkor a télre felkészülten lehetett volna támadni.

Hatalmas hiba volt pont nyáron indítani a támadást?

Mekkora lehetett ennek a jelentösége?



2023. nov. 17. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Lényegtelen az időzítés, végsősoron így is úgy is esélytelenek voltak
Korábban kellett volna támadniuk akkor győzhettek volna
Késöbbi támadás lett volna célszerű
A nyári támadás kifejezetten jó ötlet volt
14 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell elmondani, hogy talán a nyári támadási időpont nem volt teljesen rossz ötlet,mert a tavaszi nagyobb esőzéseket, és a májust mindenképp célszerű volt megvárni ezzel, de az anyagi erőforrásai a két félnek nem voltak egy lapon említhetőek. Az oroszoknak akkora volt a hátországuk, hogy

amíg visszavonultak, addig fel is tudtak készülni az ellencsapásra.

Most is ez a helyzet, hogy anyagi erőforrásokban messze megelőznek minden más országot.

2023. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon a szövetségesek erőforrásbeli fölénye lett volna döntő, de lettek volna pontok, ahol a németek lerövidíthették volna a háborút. Az egyik ilyen volt, hogy ha Mussolini nem áll neki Észak-Afrikában és a Balkánon szerencsétlenkedni és a németek két hónappal korábban támadnak, akkor lett volna esélyük megtörni a Szovjetuniót. A másik, hogy a korábban kitartóbban bombázzák a britek ipari központjait, akkor harcképtelenné tehették volna őket.
2023. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Hitlernek fel kellett volna ismernie az orosz lehetőséget. Ha egyáltalán nem támadnak, sőt, megmarad az orosz-német "barátság" (nyilván nem voltak barátok, de a háború elején támogatták egymás törekvéseit) akkor Hitler egész Európa ura lehetett volna. Azzal a brutális mennyiségű hadianyaggal és emberi erőforrással amit a keleti fronton elhasználtak, a briteket ötször kipucolhatták volna a szigetükről. Nem beszélve arról, ha Sztálin is besegített volna egy kicsit pl. a közel-keleten vagy afrikában. Hitler ráért volna az oroszokkal foglalkozni azután hogy teljes Európát bekebelezte és bebiztosította.

Nyilván sürgette a saját ideológiája, hiszen az egész birodalom a keleti terjeszkedésre épült, de ahogy Lengyelország esetében is szövetkeztek, nem tudom miért nem várhatott volna ez a támadás még 5-8 évet. Erősen kétlem hogy Hitler hatalma addigra megingott volna.

El volt sietve ez az egész háborúsdi a németek részéről. Ráadásul az USA-nak is a németek üzentek hadat, simán lehet hogy anélkül még így is elbírtak volna a britekkel, vagy ha el nem is bírtak volna, a britek egyedül biztos nem szállnak partra sehol. És akkor több erőforrás jut a keleti frontra vagy afrikára. Volt ott rossz döntés bőven, meg rossz időzítés is, nem egy dolgon bukott el Hitler. Túl sokat akart, túl gyorsan.

2023. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
A németeknek a Balkánon is és Észak Afrikában is ki kellett segíteni az olasz szövetségesét, mert mindkét fronton elakadt az olasz agresszió. Ez azért már akkor is jelentős német erőket kötött le, mind anyagilag, mind élőerőben. Ezeket az erőket máshol is fel lehetett volna használni, főleg egy olyan országnak, mint Németország aminek az erőtartalékai igencsak végesek voltak.
2023. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Az a lényeg hogy ha később támadnak, talán a szovjetek is sokkal erősebbek és felkészültebbek

Akkortájt indult be egy rakás csúcsfegyver (t34, kv1, il2, katyusa) sorozatgyártása és ha ezekből több van, emellett tényleg készülnek a védekezésre is akkor a németnek mégkeményebb lett volna az a dió, amibe így is beletört a bicska. Az is lehet hogy a szovjetek megelözik őket a támadással.

Korábban meg a helyzet miatt nem támadhattak.


De azt is nézzük hogy a németnek messze fölényesebb volt a hadseregük, ha nincs pont télen a logisztikai katasztrófahelyzet tetőpontja, úgy hogy téli ruházat ugye nem volt a csapatoknál, akkor a németek még elérhették volna a fővárosokat.

A téli ruházatot letenni meg gondolom nem okoz akkora logisztikai problémát mint megszerezni.

Télen támadni sem túl rossz ötlet, hiszen felkészülten tehetik meg.

2023. nov. 17. 17:08
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
A hármas válaszolót annyival egészíteném ki, hogy Hitlerék a téli háborút látva érezték úgy, hogy most kell leszámolni a Szovjetunióval, amíg annyira szervezetlen a hadseregük, hogy még a finnekkel is alig bírnak el.
2023. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon soknak tűnt egy 2000-2500 km-es frontvonalon mindenhol támadni, ehhez irdatlan anyagi,és emberi erőforrás kellett.Így is bámulatos, hogy meddig eljutottak, és egyszerre 3 óriási város bevétele is elérhetővé vált./Moszkva, Leningrad, Sztalingrád/

Ma még arra sincs normális erőforrása a legnagyobb országnak sem,hogy

egyszerre több országnak tudjanak fegyvert szállítani(Ukrajna,Izrael),nemhogy-mondjuk- 2500 km-es fronton támadni tudjon. Elképesztő feladvány volt ez akkoriban hadtáp oldalról is a német vezetésnek.(!)

2023. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha Hitlernek lett volna esze akkor előbb Észak-Afrikból dobja ki a briteket majd elfoglalja a Szuezi csatornát, utána a közel keleti olajmezőket.

Az oroszokkal pedig nem érdemes saját földjükön háborúzni mert ott képtelenség megverni őket.

2023. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Németország-akkor megelőzte a korát-,hogy egy ilyen átfogó támadást majdnem sikerre vitt.

Ember,és nyersanyagkészlettel nem bírták tartani ezt a hosszú frontot.

2023. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Sokkal korábban valóban nem lehetett volna tartani, hiszen elakadtak volna a sárban stb. egészen rövid hadviselésre gondoltak csak, és ez volt a gond. Ha hosszabb és kemény téli hadviselésre is felkészültek volna, akkor sokkal jobbak lettek volna az esélyeik, de akkor is vesztettek volna. Németország nem nyerhette volna meg a háborút.

Talán ha Olaszország kamusemleges marad, akkor nem támadták volna meg, Németországnak nem kellett volna a segítségükre sietni, hogy kritikus helyzetben kivonják a seregeiket onnan, ahol a legnagyobb szükség volt rá.


De a vesztés garantált volt, ha másképp nem, hát Berlinben robbant volna az első atombomba.


Nagyon sok dolgot kellett volna másként csinálni, hogy kicsivel jobban jöjjenek ki, de hát így nem.


Szerintem ha néhány ország elfoglalásával megelégedtek volna, és tényleg leálltak volna, megegyeznek az angolokkal és Szovjetunióval is, akkor jobban jártak volna. Akkor USA eleve nem is keveredett volna harcba. Persze ahhoz az is kell, hogy Japán se legyen az igazi szövetségesük, és az se húzogassa az USA bajszát, két külön háborúra tekintsenek az egészre, és Hitler ne üzenjen hadat az USA-nak, csak embargót tartson.


Néhány dolog mégis, amit nagyon elszúrtak: sokkal több tengeralattjáróval kellett volna indulni,

eleve jól védett földalatti gyárakat kellett volna készíteni

A védelmi fegyverek fejlesztése a támadók mellett

Megalomániás találmányok hanyagolása, gondolok itt pl. az "egérre"

Interkontinentális, FAU 3-ason agyalni atommal vagy piszkosbombával.

A radar rendszer kiiktatására valami hatékonyabb fegyvert kellett volna.

De itt már ellentmondás van, hiszen ebben már benne van Anglia megtámadása, ami hatására lehet, hogy már USA üzent volna hadat, még akkor is, ha SZU épp a németek szövetségeseként harcolt volna (igaz, a japcsik miatt az ország másik végén nagyon is fosott Sztálin.


De tény, ha Nagy-Britanniát elfoglalják, megtörik, akkor sokkal nehezebben indult volna ellenük háború.


Persze az is lehet, hogy Sztálin egy ilyen helyzetben nevető harmadik lett volna, ill. később lesz valamelyik fél részéről árulás. Két ilyen szociopata között hosszútávon nem lett volna semiképpen béke, vagy tartós, hiteles katonai szövetség.

2023. nov. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!