Az miért van, hogy egy erős, potens hadseregről, haderőről hadműveletek háborús konfliktus közben kiderül, hogy koránt sem annyira ütőképes, mint ahogy a világban gondolták róla?
Pl. Putyin haderejéről azt állították hogy a világ második legerősebb hadserege. Mint kés a vajban fog átmenni az ukrán védelmi erőkön Kijev alatt. Erre itt szenvednek másfél éve lassan.
Pl. Mussolini haderejéről azt állították, hogy hasonlóan erős, mint a Wehrmacht. Csehország elleni inváziónál Hitler az olasz diktátor hozzájárulását kérte. Erre II.Vh-ban többször a németeknek kellett kisegíteni őket a szövetségesek ellen is.
A puding próbája az evés.
Az orosz hadseregnél azért vegyük figyelembe, hogy csak egy töredéke vesz részt az ukrajnai harcokban, egy kisebb haderővel támadtak meg egy jóval nagyobbat, és nem vetettek be minden fegyvertípust, ami rendelkezésükre áll.
Mert az emberek hiszékenyek, és bedőlnek a propagandának. Nem az olasz vagy az orosz hadsereg a gyengébb, hanem a hétköznapi ember gondolta erősnek.
Itt van pl. az orosz haderő példája, ahogy az #5-ös is írja, nem most éli a fénykorát, erősen le vannak maradva nem csak gyakorlatozásban, de fejlesztésekben is. A szovjetunió egyszerre fejlesztett 4-5 tanktípust, amiket aztán 10ezerszámra ontotak a gyárak, míg az oroszok egyszerre kettőt tudnak tervezni, és ami kész, azt szó szerint képtelenek egyáltalán sorozatgyártásba is vinni. Ez teljesen nyilvánvaló évtizedek óta, de az átlagembert ez nem érdekli, csak megnézett 2 youtube videót arról, hogy számszerűen az oroszoknak van a világ legtöbb tankja, és azt gondola, hogy akkor ők a világ legjobbjai.
Ráadásul ezek az összehasonlító videók rendszeresen az ország teljes haderejét veszik figyelembe. De hiába van Oroszországnak flottája a balti-tengeren és hiába rendelkezik a világ legnagyobb nukleáris arzenáljával (amik papíron beleszámítanak az ország erősségébe), egyiket sem tudják használni Ukrajnában. Ezzel ellentétben Ukrajna a saját területén minden erőforrását felhasználhatja, ezért hiába erősebb papíron az orosz hadsereg, a valós erőviszonyok máris kiegyenlítettebbek. De az átlagember ebbe nem gondol vele, csak azt látja, hogy az oroszoknak volt a legtöbb tankjuk, most meg Európa legszegényebb országát sem tudják legyőzni, miközben megfeldkeznek arról a két apró tényről, hogy Ukrajnának nagyobb méretű hadserege volt mint a briteknek vagy a németeknek, ráadásul több, mint 40 ország támogatja őket aktívan katonailag.
Az országok erőssége függ a szituációtól is, pl. a Szovjetunió képtelen volt megverni a finneket, de egy kis katonai támogatással a háta mögött Berlinig vonult a vörös hadsereg. Ebből nem azt a következtetést kell levonni, hogy a finnek a náciknál is erősebb haderővel rendelkeztek, hanem azt, hogy ugyanaz az ország ugyanazzal a haderővel, de más típusú háborúkban máshogyan tud teljesíteni.
# 1
IDÉZLEK: "Azborosz hadseregnél azért vegyük figyelembe, hogy csak egy töredéke vesz részt az ukrajnai harcokban, egy kisebb haderővel támadtak meg egy jóval nagyobbat, és nem vetettek be minden fegyvertípust, ami rendelkezésükre áll."
Téves, amit írtál.
Ugyanis Oroszország teljes szárazföldi hadereje 337 000 katonaból állt az Ukrajna elleni támadáskor, ebből a 337 000 katonabol pedig 180 000 fő, azaz a szárazföldi haderő emberanyaganak több, mint a fele lett bevetve az ukrajnai invázió kezdetén.
Sőt, az orosz szárazföldi hadsereg 170 meglevő zaszlóalj-harccsoportjából 120 indította meg az ukrajnai orosz inváziót.
Vagyis az orosz szárazföldi haderő tamadó muveletekre alkalmas, összesen 170 zászlóalj-harccsoportja közül kapasból 120, azaz több, mint az ilyen alakulatok kétharmada be lett vetve.
# 1
Jelenleg, mozgosítas után az orosz szárazföldi hadsereg 550 000 fős.
Ukrajnában hivatalosan 400 000 orosz katona harcol.
A jelenlegi, 550 000 fős teljes orosz szárazföldi haderőhöz képest az Ukrajnában 2023. augusztusaban harcoló 400 000 orosz katona pedig nem éppen "töredék", mint te írtad.
# 1
Jelenleg az orosz szárazföldi hadsereg főerői Ukrajnában harcolnak.
Például az összes orosz bevethető, "aktív" orosz tank kétharmada Ukrajnában harcol.
A nyugat csak a közvéleményét eteti azzal, hogy nem ütőképes az orosz hadsereg.
Csak két példa:
- egy 200 tonnás Sarmat interkontinentális ballisztikus rakéta 25 megatonna (25 millió tonna TNT robbanóerejű) atomfegyvert tud a világon bárhova célba juttatni, 9-szer több robbanóerő ez, mint amennyit az egész másodig világháborúban kapott Európa az amerikai és brit bombázásokban.
- a legnagyobb orosz hagyományos bomba 7 tonnás, 14 tonna TNT pusztító erejű (ennek célba juttatásához kell egy 15 milliárd Ft értékű bombázó, a bomba és a küldetés költsége 500 millió Ft), egy 50 éves önjáró mozsárágyú értéke meg gyakorlatilag nulla, mert már rég ki kellett volna vonni, hozzá egy atomtöltetű legnagyobb bombánál 1000-szer nagyobb pusztítása képes tüzérségi lőszer is már lejárt életciklusú, így nulla az értéke (anno előállítása kb. 50 millió Ft-ba került).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!