A kínai haditechnika mennyire versenyképes az amerikaival szemben?
Sok helyen olvasni, hogy nem is olyan sok idő múlva nem az USA lesz a világ vezető katonai hatalma, hanem Kína, ez mennyire igaz? Milyenek a kínai haditechnikai eszközök? Gondolok itt szárazföldi, légi és vízi fegyverekre. Pl: a PL-15 rakéta sokkal fejlettebb az amcsi AMRAAM-nál, ezért kezdték el az AIM-260 rohamos fejlesztését. De ez így van a többi eszköznél is?
A válaszokat előre is köszönöm! :-)
Itt meg azt ismeri el az amerikaik csendes óceáni légierő parancsnoka , hogy az E3 AWACS gépeik elavultak J-20 ellen:
„Amikor felszáll a levegőbe, azok az érzékelők, amelyekre az E-3-mal támaszkodunk, nem igazán alkalmasak a 21. századi harcra, különösen egy olyan platform ellen, mint a [Chengdu] J-20 vagy valami ahhoz hasonló. Egyszerűen nem látja elég messzire azokat a platformokat, hogy előnyt tudjon nyújtani a vadászoknak.”
Itt meg ezt mondja az amerikaik csendes óceáni légierő parancsnoka:
"Míg a J-20 PL-15-ének becsült hatótávolsága 200 és 300 km között van, és kényelmesen felülmúlja az amerikai arzenál mindenét, egy másik PL-XX rakéta hatótávolsága meghaladja az 500 km-t, így messze a leghosszabb hatótávolságú légierő. légi rakéta a világon. Bár a vadászgéppel még nem látták, de kívülről, vagy a támogató egységek által szállítható. 500 km meghaladná bármely ismert vadászrepülőgép hatótávolságát, amelyhez a KJ-500 vagy egy másik AEW repülőgép támogatása szükséges"
A cikk így folytatódik: Wilsbach nyilatkozata arra utalhat, hogy a J-20-ra várhatóan PL-XX vagy más nagyon nagy hatótávolságú levegő-levegő rakétákat telepítenek majd, és hangsúlyozta, hogy a J-20 program továbbra is a hálózatközpontú műveletekre összpontosít. A J-20 várhatóan még néhány évig a leghatékonyabb vadászgép marad egy potenciális amerikai ellenféllel szemben, és egyes elemzők szerint ez a világ legjobb vadászgépe, legalábbis addig, amíg az első hatodik generációs sugárhajtású repülőgépek, mint például az amerikai FX ki nem fejlesztik.
"Nem tudom, hogy mennyire modern most a teknikájuk, de ha egy prototípust leraknak ma az asztalra, akkor egy év múlva már ezres darabszám van a kezükbe. Azért ez is egy fölény."
Hát ha egy prototípus után egy évvel már ezres darabszámban gyártanak valamit, akkor jó hírem van: a 100%-a selejt lesz, ami használhatatlan lesz.
Se modern tankból, se modern hajóból, se modern repülőből nincs Kínának pikk-pakk ezres darabszáma. Még a páncélos erejének gerincét is T-54-es variánsok adják, annak ellenére, hogy rendelkeznek ezeknél valóban sokkal modernebb típussal.
Ahogy a vadászrepülőik döntő többsége is elavult típus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!