A partraszállás nem opció ?
A problémában az is szerepet játszott, hogy túl sok irányból, túl kevés emberrel indítottak offenzívát, és még a békeidős lopást nem is kezelték.
A csernobili, csernyihiv / csernyigovi, szumi, harkovi, és kijevi csapásirányok megkérdőjelezhetők voltak.
Ha Kijev elesik, onnantól még akadt volna város, pl. Vinnica / Hmelnickij / Ternopil / Lviv / Ivano-Frankivszk, ahol a tartalék / ideiglenes kormány felállhatott volna, és kezd a sereg újraszervezésébe.
Ezt hagyva, a lopás is olyan dolog, amit nehezen, vagy egyáltalán hogyan lehetne kezelni ?
A teherautót úgy szokták megtankolni az ilyen leépült hadseregekben, hogy ránézésre tele van, de méricsgélve a betöltő nyakánál akár 1-2 cm-el alacsonyabb lesz az üzemanyagszint. Az 20 liter üzemanyagot is jelenthet. A kiskatonáknak fogalmuk sincs az ilyenekről, megtankolnak úgy, ahogy sikerült. Az ellenőrzésnél meg azt akarják rájuk verni, hogy ebből kiloptak 20 litert mert 2 cm-el alacsonyabb a szint. De megegyeznek, belsős úton, és útjára indult az ilyesfajta trükközés, amiből lett nagyipar.
Az ilyesmi miatt fordultak krónikus üzemanyaghiányba élesben.
# 10
IDÉZLEK: "Igen, szép elképzelés, minden valószínűség szerint az oroszok is így gondolták, csak éppen mást dobott a gép. Ha megadja magát az ellenség, vagy nincs ellenállás, akkor kevés katona is elég a terület biztosításához. Annak idején a csehek 4000 katonával csatolták el a felvidéket, a románok meg 12000 bocskorossal Erdélyt. Mihelyt magukhoz tértek, és felvették az ukik a kesztyűt változott a helyzet, az azonnali sikeres háborúhoz a ruszkiknak legalább 1 millió katonát kellett volna bevetni, teljes légierővel, mindennel ami van csak a déli fronton, és akkor ott volt még vagy 800 km másik frontszakasz. Ettől függetlenül nem mondtak le Odesszáról, de ehhez előbb máshol kell győzniük, és akkor szinte ölükbe fog hullani minden."
1.) 2022. februárjában a teljes orosz szárazföldi haderő kerek 337 000 katonából állt, ennek több, mint a felét, 180 000 katonát vetettek be az ukrajnai támadásra. Szerinted honnan szedtek volna az oroszok 1 000 000 szárazföldi katonát, ha összesen volt nekik 337 000?
2.) A román hadsereg összlétszáma 1918-ban 205 000 fő volt, amelyhez ömlött az antant utánpótlás az antant által elfoglalt Balkánon át.
3.) A Balkánon 1918. novemberben mér egy összesen 450 000 katonából álló francia-brit-szerb-görög-olasz antanthadsereg állomásozott.
Tehát az antantnak összesen 655 000 katonája volt a románokkal együtt a Balkánon, köztük kiválóan felszerelt francia és brit csapatok.
A Szövetséges Keleti Hadsereg (AAO - Allied Army of the Orient /Armées alliées en Orient) 1918 Őszén a Balkánon:
8 francia gyaloghadosztály
6 brit gyaloghadosztály
6 szerb gyaloghadosztály
4 olasz gyaloghadosztály
10 görög gyaloghadosztály
ÖSSZESEN: 34 gyaloghadosztály
EBBŐL:
Franciák ( Armée d'Orient)
30. francia gyaloghadosztály
57. francia gyaloghadosztály
76. francia gyaloghadosztály
122. francia gyaloghadosztály
156. francia gyaloghadosztály
11. gyarmati gyaloghadosztály
16. gyarmati gyaloghadosztály
17. gyarmati gyaloghadosztály
11. francia huszárezred
1. afrikai könnyűlovasezred
4. afrikai könnyűlovasezred
Marokkói szpáhiezred
Britek (British Salonica Army):
10. brit gyaloghadosztály
22. brit gyaloghadosztály
26. brit gyaloghadosztály
27. brit gyaloghadosztály
28. brit gyaloghadosztály
60. brit gyaloghadosztály
7. brit hegyidandár
8. brit hegyidandár
#12
Most okosnak hiszed magad?
Nem írtam olyasmit hogy mennyi most az orosz haderő létszáma, csak annyit, hogyha erővel akarták volna elfoglalni a déli részeket, akkor legalább egy millió katonát kellet volna bevetniük. Nyilván erre lehetőségük nem volt, és most sincs, ezért is szenvednek a fronton.
Nagyon kimerítően felsoroltad a teljes antant haderőt, amelyik valaha is megfordult a fronton, bár a szpáhikat név szerint is felsorolhatnád, de a lényegen nem változtat, hogy Erdélyt a románok szálták meg, és nem az olaszok, angolok, franciák.
"A környező államok haderőinek bevonulását a belgrádi egyezmény tette lehetővé, amelyet 1918. november 13-án, 23 óra 15 perckor írt alá Linder Béla, a magyar kormány megbízottja. Ebben Magyarország hozzájárul a demarkációs vonalak és demilitarizált övezetek antantcsapatok általi megszállásához. A román hadmozdulatok már december 13-án megindultak (ekkor még antanthaderőnek beállítva magukat).[20] A Moldva völgyeiben felvonult két román hadosztály 1919. november 24-én négy oszlopban kezdte meg az előnyomulást a határon, mindössze 5–6000 fős haderővel szállták meg Erdélyt és vonultak folyamatosan nyugat felé.[21]"
A ruszkik a Kígyó szigetet sem tudták megtartani, a zászlóshajójukat is kilőtték, szerinted akkor mekkora esélyük lenne egy Odessza nagyságú város elfoglalására? 😂
Az ukránok azonnal oda összpontosítanák a haderejüket, legalább 50k élőerőt, több száz nehéztecnikát kellene partra tenni hogy egyáltalán tartani tudják magukat. S folyamatosan sok-sok száz tonna ellátmányt, tüzérségi muníciót, üzemanyagot szállítani naponta. Nincs az oroszoknak ekkora deszant kapacitása, de hajótere, sőt a Krími kikötőknek kapacitása sem ilyen művelet végrehajtásához. Az Odesszai kikötőt sem tudnák használni akkor sem ha elfoglalnák (az ukránok használhatatlanná tennék, s teljesen aláaknásítanák), az orosz légierő nem tud ennyi ellátmányt ledobni, mobil kikötője a ruszkiknak meg nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!