Miért terveznek, és rendszeresítenek egyes országok ugrósáncos repülőgép-hordozókat, amikor nagyon korlátozott a felhasználhatóságuk, ellenben a gőzkatapultos repülőgép-hordozók jó teherbírásúak ?
A csatahajók a múlt. A rakéták korában semmi értelme hagyományos tüzérséggel egymás hajóját lövöldözni.
Az utolsó eset mikor csatahajónak harci bevetése volt az első Őböl háború volt. Az amerikai USS Missouri lőtte az iraki állásokat. De ezt a hajót is már 95ben kivonták a szolgálatból.
# 10
Nem anyagi okai voltak annak, hogy a britek nem őriztek meg II. világháborús csatahajót. Az HMS Belfast múzeumként történő üzemeltetése sem került többe, mint egy csatahajóé került volna.
Nem volt társadalmi igény rá.
A briteknek ráadásul ott volt már két nagy presztízsű múzeum-hadihajó, az HMS Victory sorhajó, Nelson zászlóshajója, és az első, vasból készült nagy brit hadihajó, az HMS Warrior.
# 14
Az utolsó négy amerikai csatahajót már korszerű rakétákkal és robotrepülőgépekkel is felszerelték, szolgálatban tartásuk oka, hogy a szovjet torpedók, rakéták és robotrepülőgépek egyike sem páncéltörő típus volt, így egy ilyen csatahajót a szovjetek legfeljebb taktikai atomtöltettel tudtak volna elsüllyeszteni.
# 5
A repülőgép-hordozóknak nincs akkora presztízse, mint a csatahajóknak.
Az USA nyolc csatahajót őrzött meg múzeum-hadihajóként, de csak 4 repülőgép-hordozót.
Ezek a múzeum-csatahajók:
USS Texas
USS North Carolina
USS Alabama
USS Massachusetts
USS Iowa
USS Missouri
USS New Jersey
USS Wisconsin
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!