Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-EU miért nem tiltja...

Az USA-EU miért nem tiltja meg Kínának, hogy modern repülőgépeket, alkatrészeket vegyenek tőlük, mint ahogy Kubát, Iránt, Szíriát, Venezuelát, Belaruszt, Oroszországot is elvágták a legális nyugati import lehetőségétől, karbantartási utánpótlástól?

Figyelt kérdés

A repülőgépipar a mai világban már alapvető stratégiai iparág, ahol a nyugati cégek, Boeing, Airbus, Bombardier dominálják a világpiacot és a kisebb keleti cégek, az orosz Irkut Corporation és a kínai Comac repülőgépgyártó is rengeteg nyugati import alkatrészre, berendezésre szorul a repülőgépépítésben. Az USA-EU lényegében megkerülhetetlen hegemón világhatalmak a szektorban.


Ezzel a lépssel teljesebbé tehetnék a technológiai, gazdasági szétvélást a két tömb között és az amerika kormány is tovább fokozhatná a hidegháborús nyomást, erőfeszítéseket a keleti hatalmak meggyengítésére, ha a chipgyártás, félvezető technológiák után a repülőgépiparban is pusztító szankciós rezsimre törekednének.



2023. márc. 19. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Mert ha hozol egy szankciót, akkor arra jönne egy kínai válasszankció. A szankcióháború végén minden csak rosszabb helyzetbe kerül.


Másrészt a kínaiak lehet, hogy akkor kiépítenének egy teljes hazai repülőgépipart, és a nyugati cégek piacokat buknának.

2023. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert miért tiltanák? Kína a világ egyik legjobb piaca. Iszonyatos bukás lenne az EU-nak is, az USA-nak meg főleg elvágni magukat tőle.
2023. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1


De Irán és Oroszország esetében is fennáll ez, amiket leírtál.

Miért ne lehetne kiterjeszteni a szankciókat Kínára is?

2023. márc. 19. 10:11
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Mert az usa nem főnöke Kínának. :)
2023. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező

Azt ugye tudod, hogy ma már mindent IS Kínában gyártanak le és onnan hozzák ide még ezen nagy repülőgép gyártók is alkatrésznek?

Hogy ha bármi szankciót léptetnek életbe Kínával szemben vagy bármiben korlátoznák őket akkor abban a percben a kínai termékek nem jönnének ide többet - és itt azonnal megállna az élet?

Nem volt olyan régen a covid miatti pandémia, amikor teljes iparágak azért álltak meg mert várni kellett a kínai alkatrészekre, alapanyagokra a gyártáshoz. Ahogy az egészségügyben az alapvető eszközök fogytak el mert azok is onnan jöttek. Már el is felejtetted?

Vagy hogy tavaly mekkora hiszti volt amiatt, hogy már nem lehet vámmentesen rendelni a kínaiaktól az eu területére? Az emberek tömegeinek onnan vannak a cuccai, a ruhaboltokban, elektronikai üzletekben az ázsiai termékek dominálnak. Vagy ott van a most olyan fontos lőszergyártás az ukránoknak. Csak az egyik legfontosabb összetevője a lőgyapot jönne Kínából - de nem jön. Mert kevés van és nekik nem elsődleges hogy olyan vevőnek adják el akik épp az oroszokkal szemben akarnak belőle lőszert gyártani.

Gondolkodj már kicsit végre! Nem okozott elég kárt már Európának az oroszokkal szembeni szankciózás? Tényleg teljesen padlóra akarnád küldeni Európa iparát?

2023. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Kína túl nagy tényező.


"Mert az usa nem főnöke Kínának. :)"


Oroszországnak igen? Őket eléggé meg tudták szopatni.

2023. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

#6 "Oroszországnak igen? Őket eléggé meg tudták szopatni."

Tuti biztos vagy ebben?

Az USA az egyik nyertese ennek a szankciózásnak, azt elismerem - legalábbis az ottani fegyvergyártók és gázkitermelők. De a lakosság már kevésbé.

Az oroszok helyett azonban Európát sikerül a szankciókkal kifosztani, tönkretenni, leépíteni. Az oroszok most szervezik át a piacaikat és pár éven belül sokkal jobb üzleteket fognak kötni, mint korábban - csak nem velünk.

2023. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kína erre annyit csinálná,hogy megszorozgatná többek között az európai autóipar tökeit.

Be is dőlne egy része, a német autóipar főleg Kínából él.Ha csak Európára koncentrálna, hamar felkopna az álluk.

2023. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A szankciós politikának nem feltétlen kell ésszerűnek, hasznosnak lenni.


Kuba, Irán, Szíria, Venezuela, Oroszország, Belarusz elvágása a nyugati polgári repülőgépektől, a korábban leszállított gépek karbantartásának megtagadása sem egy produktív, hasznos lépés, a cél inkább a másik megleckéztetése lehet, betartunk nekik. Kína is egy diktatúra, ráadásul egyre erősödik. Sok nyugati politikus, ideológus szerint Kínát is móresre kellene tanítanunk, ki kellene gáncsolni.

2023. márc. 19. 10:51
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

#9 Mit nem sikerült megértened abból, hogy ki szorongathatja meg a másik tökét egy ilyen lépéssel?

Akkor egyszerűbben.

Európa és az USA nem tudja szankcionálni Kínát, mert nem nekik van a kezében Kína "töke" hogy szorongathassák, hanem a kínaiak fogják az európai országok "tökét" és elég egy halvány mozdulatuk, hogy az európai ipar leálljon miatta.

2023. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!