Az Oroszok hogyan tudják majd a nyugati tankokat hatástalanítani van rá fegyverük? Vagy a nyugati tankok jelentik a végét a háborúnak?
#11
"Arról nem beszélve, hogy akkor a teljes orosz tartalékos állományt ráengedhetnék az ukránokra."
Az lenne valószínűleg a legközelebb egy real life zombi támadáshoz. Fegyvertelen ember tömeg vs fegyveres erők.
#12
Igen. Kegyetlen húsdaráló lenne ebből. És még így is van azért esélyre egy hasonlóra. Putyinék most újabb mozgósítási hullámra készülnek, és elvileg fél millió embert akarnak behívni. Nem tudom, hogy mennyire fogják tudni ezeket a katonákat felszerelni, ha más nem, akkor majd a nagy honvédőből való puskákkal rohamoznak bevodkázva. Hatalmas veszteségekkel járna, de egy idő után hozna eredményt sajnos. Persze még az ukránoknak is vannak tartalékaik. Hosszú háború lesz ez még akkor is, ha Oroszország hadiállapotot vezet be. Feltéve, ha a hadiállapot nem jelentené e azt, hogy az oroszok atomot, vagy más tömegpusztító eszközt vetnének be. Harckocsik tekintetében lesz egyre nagyobb bajban Oroszország, ezért hozzák elő a T-64, T-62-es harckocsikat. Innen már egy lépcsőfok, és előkerülnek a T-55 és T-54-esek is. Sajnos van bőven emberük, és eszközparkjuk is. Igaz, ezek elavult eszközök, és képzetlen embertömegek lesznek, de igaza van a litvánoknak, hogy minimum 2 évig még Oroszország tudja ezt a háborút ilyen intenzitással nyomni, és a Nyugat is képes lesz ez idő alatt lélegeztetőgépen tartani Ukrajnát. Abban biztosak lehetünk, hogy Putyin míg él, orosz elnök lesz, és háborúzni fog, és majd az utódjának is évekbe fog telni lezárni a konfliktust.
#13
Csak a Wehrmacht mögött nem állt ott a kollektív Nyugat, míg Ukrajna mögött igen. Ezért ez a háború egy hosszú, keserves állóháború lesz még évekig. Az a dilemma, hogy Oroszország totális győzelmet nem tud aratni, Ukrajna teljes területét nem fogja sohasem elfoglalni, de még egy oroszbarát bábkormányt sem fognak tudni felépíteni. Ezzel szemben Ukrajna is maximum csak a 2022. február 24-e előtti határokig tud majd menni, de az is necces lesz.
#16
A Krím az igazi vörös vonal. A 4 annektált megye az igazi tárgyalási alap. A Donbaszt lehet el is engednék, ha annyira nem lehetne tartani. A Krím értékes stratégiailag igazán. Eleve a közigazgatási határt jelölte ki Putyin ezekre az annektált oblasztyokra, de sohasem birtokolták egyik 4 megyének sem közigazgatásilag a 100 százalékát.
"Sok lúd meg disznót győz - ahogy a II. Vh-ban is lenyomták a németeket hiába voltak korszerűbb eszközeik."
Most csak hogy teljesen offoljak: a német páncélos erők többsége reménytelenül elavult volt, a franciához és az oroszhoz képest is. A hadvezetési szemléletben volt óriási különbség.
Továbbá az oroszoknak rengeteg előremutató harckocsija volt, a rendkívül lesajnált T-34-esből is több típus létezett, a háború előrehaladtával erősebb fegyverzettel és páncélzattal szerelték fel. Szinte végig jóval erősebb volt ez a tank, az átlag német ellenfeleinél. És akkor még az orosz nehéztankokról nem is beszéltünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!