Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország miért nem teljesít...

Oroszország miért nem teljesíti azokat a nyugati várakozásokat, hogy annektálja Belaruszt, Kazahsztánt, Kirgizisztánt, Tádszikisztánt, Grúziát, Örményországot és felszámolja a posztszovjet utódállamok függetlenségét?

Figyelt kérdés

És miért gondolják, hogy Ukrajnával ezt volt a cél, pont ezt az ellenséges, nagy, erős országot akarta bekebelezni Oroszország a barátibb Belarusz helyett, ha már az elmaradt?


Így belegondolva a korábbi folyamatokba, hibásnak tűnik a nyugati politikusok, politológusok, politikai elemzők azon következtetése, hogy Oroszország legfőbb célja a régi Orosz Birodalom vagy a Szovjetunió határainak visszaállítása és Ukrajna után Észtországot, Lettországot, Litvániát, Lengyelországot, Finnországot annektálná Oroszország. Miért pont a legnehezebb célpontokkal kezdené Putyin a legkönnyebbek helyett (pl. Belarusz)?



2023. febr. 21. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

" hibásnak tűnik a nyugati politikusok, politológusok, politikai elemzők azon következtetése"


Ez nem következtetés, ma Putyin írt erről a 2021-es dolgozatában.


Belaruszt annektálása már elkezdődött:


[link]


Sokan nem értették mit igért Lukasenka amikor a legutóbbi választások után Putyin kisegítette. Most már azért sejthető.

2023. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


2030 még messze van, de a leírtak alapján sem tűnik úgy, hogy Oroszország annektálni fogja Belaruszt, csak elmélyítik az együttműködést, szövetséget, mint ahogy Albánia is csinálja Koszovóval vagy Franciaország viszonya Dzsibutival vagy akár az USA szövetsége Palauval, Mikronéziával, Marshall-szigetekkel (utóbbiak még szorosabb szövetségben vannak).

2023. febr. 21. 23:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felsorolt országok többsége (Grúziát leszámítva) jelenleg is oroszbarát politikát folytat. Jó kapcsolatokat ápolnak a Kreml lel, és általában mindent megtesznek, amire Oroszország megkéri őket. Többségük tagja a FÁK-nak és a CSTO-nak is. Tehát ezek az országok továbbra is stabilan az orosz befolyási övezetben maradtak, és nem úgy tűnik, hogy hamar kikerülnek onnan.


Ukrajnában a 2014-es forradalom óta nyugatbarát vezetés van, akik egyre inkább távolodnak Moszkvából, ráadásul '14-ben a Kreml meggondolatlanul kirobbantott egy háborút Kelet-Ukrajnában az orosz szakadárok és az ukrán kormány között, amit képtelen volt lerázni. Hiába kötötték meg a minszki egyezményeket, az ukrán kormánynak soha esze ágában sem volt azokat ténylegesen végrehajtani. Ezzel együtt Ukrajna egyre jobban függetlenedett az oroszoktól gazdaságilag, pedig korábban az volt az egyik legnagyobb zsaroló eszköze. És arról sem szabad elfeledkezni, hogy közben a NATO segítségével folyamatosan modernizálták az ukrán haderőt, ami lassan képes lett volna arra, hogy kisöpörje a szakadárokat a Donbászból. Elég csak az első Bayraktarokra gondolni, amelyek a háború előtt is hajtottak már végre bevetéseket a Donbászban. Moszkva ezt nagy aggodalommal figyelte, és hevesen kritizálta is ezeket az ukrán lépéseket. Tehát Ukrajna volt az az ország, amivel kellett kezdeniük valamit, nehogy végleg kicsússzon az oroszok markából.


És eredetileg a Kreml nem számított arra, hogy ez egy ilyen nehéz háború lesz. Fogalmam sincs, hogy mire alapozva, de azt gondolták, hogy az ukrán lakosság többsége támogat majd egy esetleges orosz offenzívát és hogy az ukrán haderő többsége se fog komoly ellenállást tanúsítani. Valami olyasmit akartak, mint 2014-ben a Krímen, csak sokkal nagyobban. Illetve a saját haderejük képességeit is jócskán túlbecsülték. A túlzott önbizalom és az ellenfél lebecsülése pedig pontosan ezt eredményezi: egy katonai katasztrófát. Az évtizedes korrupció és nepotizmus, a hozzá nem értés és az elavult haditechnika és doktrína pedig biztosította, hogy az orosz haderő képtelen legyen a hibáiból tanulni, és azóta is csak szenved Ukrajnában.


Az afganisztáni kivonulás és Covid után a Kreml azt gondolta, hogy a Nyugat meggyengült és képtelen lesz megakadályozni a terveit. Meg persze erőfitogtatásnak se lett volna rossz, ha 1-2 hét alatt tényleg letiporják az ukránokat.


Egyébként valószínűleg utána tervezett volna lépéseket Moldova és Grúzia ellen, hiszen ezek se oroszbarát kormányok, és ahogy írtad elég könnyű célpontok.

2023. febr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

"Többségük tagja a FÁK-nak és a CSTO-nak is. Tehát ezek az országok továbbra is stabilan az orosz befolyási övezetben maradtak, és nem úgy tűnik, hogy hamar kikerülnek onnan."


Ó dehogynem, többen már ki is kerültek az orosz befolyás alól. Tavaly Putyin arrafelé mindenkinél elrúgta a pöttyös labdát és Kína egyből megjelent a térségben.

A legnagyobb hiba az Kazahsztán megszopatása volt az olajjal és gázzal. Kazahsztánban ezután jelent meg egy nagyon erős fordulat, szorosabbra füzték a viszonyt Kínával valamint a kazahok kitartóan dolgoznak azon, hogy rádolgozzanak a török-áramlat azeri végére, így végleg kiváltják az orosz tranzitot.


Vessünk egy pillantást a térképre: az összes többi isztán Kazahsztán és Kína között helyezkedik el. Kína a többi helyen is nyomul, a türkmének lepaktáltak Iránnal és az azeriekkel.


A CSTO tagállamok is beintettek amikor Oroszország segítséget kért Ukrajnába, ráadásul ahogy Oroszország befolyása meggyengült ki is újuk a csetepaté a Karabahban valamint a tádzsik-kirgiz határon.


Papíron ezek oroszbarát országok és CSTO tagok, de a gyakorlatban ez jelenleg a Kína felé csúszú senkiföldje.

2023. febr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kazahok sokkal inkabb kína barát ország mintsem oroszpárti. Egyebként durva beruházásokat hajtottak ott végre a kínaiak. Ha netán ott jársz ( egyebként ajánlom) nem az a aztereotipikus borat féle ország az. Az egész országot mágnes vasutak szelik át és igen magas az életszínvonal
2023. febr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A hagyományos orosz nacionalista felfogás szerint ukrán nép nem létezik, az ukránok oroszok, az ukrán nyelv pedig az orosz tájszólása.


Ukrajna területének elfoglalása és bekebelezése Oroszországba már az 1500-as évek dereka, IV. Rettegett Iván cár óta a legfontosabb orosz birodalmi stratégiai cél volt. Ezt az 1700-as évek végére sikerült csak megvalósítan, igaz csak részben, mert a nyugat-ukrán területek, Galícia 1918-ig Habsburg uralom alatt maradtak.

2023. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kürasszír ***** válasza:
100%

Ukrajna bekebelezése Oroszországba óriási mértékben erősítette volna meg Oroszországot.


Alapvető stratégiai igazság, hogy Oroszország Ukrajna és Belorusszia nélkül nem lehet már élvonalbeli nagyhatalom.

2023. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Világos, hogy Oroszország számára stratégiai fontosságú Ukrajna, valószínűleg fontosabb, mint az USA számára, de nem hiszem, hogy a fő cél, hogy új tagköztársaságokkal bővüljön az Oroszországi Föderáció, Ukrajna annektálása lesz az első lépés, ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok.
2023. febr. 22. 19:48
 9/11 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" A hagyományos orosz nacionalista felfogás szerint ukrán nép nem létezik, az ukránok oroszok, az ukrán nyelv pedig az orosz tájszólása. "


Mindkét oldalon fullba tolják a turbónacionalista őstörténet gyártást.


Az ukránok magukat képzelik az igazi ruszoknak, vagy ruszkiknak, hogyan kell ezt a kifejezést ragozni, és az oroszok meg az Urál mögül előmászott vademberek ...

2023. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

" oroszok meg az Urál mögül előmászott vademberek ..."


Azok mi vagyunk bameg 🙈

2023. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!