Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Putyin nem vesztett volna...

Ha Putyin nem vesztett volna az ukránok ellen szerintetek elfoglalt volna más posztszovjet országot is?

Figyelt kérdés
Ha ténylegesen pár hét alatt ledarálták volna az ukránokat szerintem nem álltak volna meg. Moldovát, Grúziát, Azerbajdzsánt, Örményországot, Kazahsztánt, Tádzsikisztánt, Üzbegisztánt, Türkmenisztánt és Kirgizisztánt biztosan megtámadták volna. A három NATO tag (Észtország, Litvánia, Lettország) már kérdéses. A balti államok bekebelezése nagyban függött volna attól, hogy mennyi veszteség nélkül foglalták volna el a nem NATO-s posztszovjet országokat, valamint a NATO hozzáállása is közrejátszott volna. Ha azt lássák, hogy a NATO nem reagál akkor valószínűleg a legvégén őket is megtámadta volna Putyin.

2022. szept. 5. 11:19
A kérdező szavazást indított:
Nem állt volna meg Ukrajnánál, más posztszovjet országokat is megtámadott volna
Putyin beérte volna Ukrajnával, nem támadott volna meg más országot
20 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Putyin nem vesztett.
2022. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

Valamiről lemaradtam?

Eddig úgy tudtam, hogy a Krím már az oroszoké, Ukrajna maradékának 20%-t is nemrégiben megszerezték az oroszok és haladnak előre.

Valami volt tegnap éjjel amiről lemaradtam és Putyin vesztett?

2022. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Moldova valószínűleg azonnal elesett volna Ukrajna után, a következő támadást jó eséllyel Grúzia kapta volna. De pl Azerbajdzsánt nem tudnák elfoglalni, mert ott van mögöttük Törökország.
2022. szept. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
Az a helyzet kérdező, hogy Putyin nem vesztett az Ukránok ellen, mivel Putyint kényszeritették, arra a háborúra, amit nem is ő inditott, merthogy az a helyzet, hogy nincs is háború és az egész csak az ócska szinész báb miatt van, akik eljátszák az orosz rakétákat és egyébként is ott az tiszta Amerika, de legalább itt az a szitu, hogy bár meghallnak, mégis túlélik.
2022. szept. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, durván el vagy tévedve.


Egyrészt Putyin nem veszített. Mármint beszopta, ebből a háborúból már jól nem fog kijönni, de magát a háborút bőven megnyerheti még.


Másrészt Ukrajnát sem támadta volna meg, ha maradt volna az érdekszférájában, és ilyen téren a volt szovjet tagállamok elköteleződését többnyire rendezték. Semmi oka pl Kazahsztánt megtámadni, ha amúgy is oroszbarát vezetésük van.


Putyin nem a sátán maga, hanem egy autokrata vezető, aki világhatalmi státuszt akar elérni. Mint ilyent nem szeretjük, de attól még nem célja lerombolni a világot, hanem az eurázsiai térségből akar egy orosz központú birodalmat kiépíteni. A háború ehhez eszköz nem maga a cél.

2022. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Putyin vesztett? Vége a háborúnak?
2022. szept. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Putin Vladimir sohasem veszít. Neki még Csák Nórisz is csókolomot köszön.
2022. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%
Kezdjük ott, hogy nem vesztett... folytassuk ott, hogy nem fog megtámadni más országokat.
2022. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként bár lengyel-magyar kettős állampolgár vagyok és részben orosz felmenőkkel is rendelkezem, de nem értem a magyarokat, nekem tökre az lenne a logikus, hogy amikor a Keleti-Partnerség koncepcióját kidolgozták, lásd, hogy Moldova, Ukrajna, Grúzia, Örményország, Azerbajdzsán, Fehéroroszország nyugati irányú elkötelezettségét támogassuk, akkor simán mellé állhattunk volna és még most is.


Lengyelország és a 3 balti állam erőteljesen támogatta ezt az ötletet, Lengyelországnak a két világ háború között is volt egy hasonló tengerközi elmélete, aminek a korábbi változata a Jagelló-uralkodók idejére vezethető vissza: [link]

Ebben a koncepcióban is az lett volna a lényeg, hogy ne egy köztes nagyhatalom mondja meg, hogy te melyik érdekszférába tartozzál, hanem együtt közösen. Molotov-Ribbentrop paktum például szabálytalanul megváltoztatta számos európai ország függetlenségét illetve határait, lásd Románia esetében ketté vágták Bukovinát és Moldovát is elvették, illetve Moldovától is elvették a tengerpartját.


Litvánokat, Letteket, Észteket nyomás alá helyezték és rávették, hogy csatlakozzanak a Szovjetunióhoz, és ez érvényben maradt akkor is, miután felszabadították őket másodjára is német megszállás alól.


Lengyelországtól is elvették 44-45 évre a függetlenséget, a honi hadsereg túlélőit börtönbe zárták és egyrészüket kivégezték... erről se beszélnek Oroszországban... mint ahogy a Molotov-Ribbentropp Paktumról se...



Szerintem egészen jó koncepció, nem mellesleg, ha Ukrajna (egy esetleges győzelem) az EU-taggá válna, akkor az által, lehetne hivatkozni, szerintem logikusan-racionálisan érvelve, az egy tömbben élő magyar nemzeti kisebbség területi autonómiájáért is. Például Székelyföld, Partium, Felvidék, Vajdaság, Kárpátalján élő magyarságért, nem mellesleg, akkor könnyedebben tarthatnánk egymással a kapcsolatot.


Dél-Tirolban kialakult egy jó kis területi autonómia az ottani németek számára.

2022. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
13%

#9 "Ebben a koncepcióban is az lett volna a lényeg, hogy ne egy köztes nagyhatalom mondja meg, hogy te melyik érdekszférába tartozzál, hanem együtt közösen."


Ez nagyon szép képzelgés, csak a világ nem így működik.Vannak a nagyhatalmak, a többi meg alárendelődik, ha tetszik, ha nem.Teljesen egyértelmű, hogy akik szomszédosak egy nagyhatalommal, azoknak földrajzi elhelyezkedése miatt az ő érdekszférájába kell tartozni.


Kanada sem döntheti el, hogy kivel akar cimborálni, muszáj neki az USA-val barátkozni, függetlenül attól, hogy mit szeretne.Egyszerűen azért, mert szomszédok.


Tételezzük fel, hogy a mostani egypólusú világ felbomlana úgy, hogy keleten lenne egy vezető nagyhatalom.Hiába lenne ez mondjuk Kína, Kanadának akkor is az USA-val kell barátkozni, mert az USA erősebb Kanadánál, és mivel szomszédok, az USA érdekszférájába tartozik.

2022. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!