Ha Putyin nem vesztett volna az ukránok ellen szerintetek elfoglalt volna más posztszovjet országot is?
#9 "Szerintem egészen jó koncepció, nem mellesleg, ha Ukrajna (egy esetleges győzelem) az EU-taggá válna, akkor az által, lehetne hivatkozni, szerintem logikusan-racionálisan érvelve, az egy tömbben élő magyar nemzeti kisebbség területi autonómiájáért is. Például Székelyföld, Partium, Felvidék, Vajdaság, Kárpátalján élő magyarságért, nem mellesleg, akkor könnyedebben tarthatnánk egymással a kapcsolatot."
Biztos te is tudod, hogy Románia és Szlovákia EU tag.Milyen autonómiát kaptak az ott elő magyarok?Szlovákiában a mai napig érvényben vannak a Benes-dekrétumok, nem tesz ellene senki semmit.Az EU pontosan tisztában van vele, a hallgatólagos beleegyezésevel támogatja is ezt.
Aki ilyen butaságokat beszél ezzel a témával kapcsolatban, az vagy nagyon naiv és tudatlan, vagy szándékosan egy bizonyos ideológiát propagál, ráadásul a magyarok kárára...
#9 Egyébként Oroszországot nem érdekli Ukrajna EU-s tagsága, főleg, hogy gyorsan széjjel is verné az EU-t Ukrajna.
Ukrajna NATO tagsága ellen tiltakozik Oroszország.
"Ukrajna NATO tagsága ellen tiltakozik Oroszország."
Egyrészt Ukrajna pont Oroszország (a Krím annektálása) miatt akar csatlakozni a NATO-hoz. Másrészt a NATO-csatlakozás elleni tiltakozás csak fügefalevél Putyin valódi célját illetően, ami eredetileg egész Ukrajna orosz fennhatóság alá vonása volt, most hogy azt bebukták, a keleti harmad annektálása. Az ukránok már rég elfogadták volna a békét ha megtarthatnák a területi integritásukat.
Egyszer levezettem logikusan azt egy tanáromnak, a mostani mester szakomon, hogy hogyan vesztette el a magyarság a képviseletét, Szlovákiban és milyen okokra hivatkozva..
Bős-Nagymarosi vízlépcső ügye eléggé megosztotta Csehszlovák-Magyar, majd Szlovák-Magyar kapcsolatokat is, és bár született egy döntés ami mindkét félnek kedvező döntést hozott, de Hágában született döntéssel kapcsolatban még Orbán se kezdett semmit, pedig mindig küldött pénzt az ő számára kedves Satelit-fidesz támogatta magyar pártoknak..
1998-ban mikor egyesületek az ottani magyar pártok akkor 9,12%-ot értek el, 2002-ben 11,16%-ot, és mindkét esetben koalíciós partnere lett az akkori kormánypártnak.
2006-ban a Magyar Koalíció pártja 11,68%-ot ért el, de akkor Ficó valahogy két nacionalista párttal kötött koalíciót, következő évre 2010-re meg ki esett az MKP a szlovák parlamentből,
Most-Híd amely inkább szlovák-magyar párbeszéd híve volt, nem volt annyira kedves Orbánnak, és 2010-ben 8,12%-ot ért el a választásokon, és be is jutott a parlamentbe és koalíciós tag is lett 2 évre, majd rá két évre szétesett a négypárti Iveta Radicova vezette kormánykoalíció, utána jött Ficó abszolút hatalma 2012-től, 2016-ban megint Ficó győzött, de akkor koalíciós partnere lett a Most-Híd, amit annyira nem díjaztak az emberek , különösen, hogy Ficónak köze lehetett egy oknyomozó újságírónak és annak menyasszonyának megöléséhez... és bár lemondott, de a Most-Hid ahelyett, hogy felállt volna kitartott a következő kormányfő mellett is és hiába keletkezett egy újabb magyar szövetség, a magyar nemzetiségi pártok nem rúgnak labdába....
#9 "nekem tökre az lenne a logikus, hogy amikor a Keleti-Partnerség koncepcióját kidolgozták, lásd, hogy Moldova, Ukrajna, Grúzia, Örményország, Azerbajdzsán, Fehéroroszország nyugati irányú elkötelezettségét támogassuk, akkor simán mellé állhattunk volna és még most is."
Magyarország is támogatta. 2021-ben közleményt is adtak ki februárban: "A magyar EU-elnökség továbbra is kiemelkedő fontosságúnak tartja a Keleti Partnerség programját és folytatja a csúcstalálkozó előkészítését, együttműködve a következő lengyel elnökséggel, az Európai Tanács és az Európai Bizottság elnökével annak érdekében, hogy a csúcstalálkozó sikeres és tartalmas legyen, újra megerősítve a Keleti Partnerség céljai és értékei melletti elkötelezettségünket.”
Ahogy szorgalmazták az unió bővítését is, és éppen azok nem hajlandóak a szerbeket sem tovább engedni befelé, akik most annyira verik az asztalt Ukrajnáért.
Magyarország segítette hozzá Ukrajnát a vízummentességhez és hálából életbe léptették a kisebbségek nyelvhasználatát korlátozó rendelkezéseiket. Ekkor döntött úgy a magyar kormány, hogy amíg a kisebbségi jogokat nem állítják vissza addig semmiféle további lépésben nem tudják Ukrajnát támogatni.
De nagyon nem ugyanaz egy ilyen Keleti-Partnerség, mint a NATO tagság amerikai támaszpontok telepítésével az orosz határra.
#10
"Ez nagyon szép képzelgés, csak a világ nem így működik.Vannak a nagyhatalmak, a többi meg alárendelődik, ha tetszik, ha nem.Teljesen egyértelmű, hogy akik szomszédosak egy nagyhatalommal, azoknak földrajzi elhelyezkedése miatt az ő érdekszférájába kell tartozni."
Te ember, 1989-ben érzed magad, nem tűnt fel neked, hogy az oroszokkal szomszédos 3 balti ország, meg az orosz proxyállam Fehéroroszország szomszédja Lengyelország már legalább 30 éve nem orosz, hanem nyugati érdekszféra?
10-es, Érdekes azért voltak például akik kiléptek ebből a nyugat-kelet ellentétből, és még viszonylag jól is jártak.
Titó miután nem egyeztetett arról, hogy ő szorosabbra fűzné Bulgáriával és Albániával kapcsolatát, Sztálin megvonta a bizalmát, holott Sztálin maga is ilyen koncepcióban gondolkodott, de Titó sokkal gyorsabb volt. Aztán Titó elboldogult a harmadik utas álláspontjával egészen haláláig, az más kérdés, hogy utána atomjaira hullott szét Jugoszlávia, amit az EU elődje az EGK is egybe tartott volna.
Orbánnak is lehetett volna annyi következetessége, és becsületessége, hogy 2010 után is megmarad nyugati orientáció mellett, és értékelvű politikát folytatja, nem pedig pillanatnyi haszonelvű politikát követve, mert lássuk be, azeri baltás gyilkost haza engedi és azt mondjuk, hogy hát úgy reméltük, -hogy ha megöl egy örmény katonát, akkor majd szépen ott is börtönbe lesz, és nem csinálnak belőle nemzeti hőst indok-eléggé kamu szagú. Ezzel volt az első komolyabb diplomáciai gondunk, mert örmények az egyik elismert nemzeti kisebbségünk, és úgy sose volt velük gond, de hát Orbán üzlet szagot érzett, de azóta se látok azeri befektetőket..
Oroszokkal elköteleztük magunkat Paks II. ügyében, holott megújuló energiaforrásokra is építhetnénk, tessék mondani 12 év alatt le lehetett volna szigetelni a házakat, lakásokat, társasházakat, és lakóparkokkat, illetve közintézményeket, lehetett volna napelemmel, geotermikus energiával, hőszivattyúval spórolni sok ezret? Helyette energetikai szempontból függő helyzetbe kerültünk... és még mindig ezt harsogja a kormány, hogy az EU rákényszeríti ezt... érdekes módon, még Horthy Miklós bár reménykedett revízióban, de mégis 20-as években már elkezdődött a kőolaj és földgáz készletek hazai kutatása és feltárása, mi nálunk is így leltek a kisvárosomban például termálvízre... amit szintén lehet fűtésre használni... de jaj fontosabb az oroszokkal való barátság...
Amúgy igen 18-asnak igaza van, mert három balti állam a hivatalos megszűnése előtt nyilvánította ki a függetlenségét, és önként döntött egy nyugati szövetségi rendszerbe való betagozódás mellett, Észtországban szinte mindent digitalizták, IT fellegvára lett, Lettország és Litvánia is fejlődik, a korábban Németországhoz tartozó észak-kelet-porosz terület meg visszafejlődött... pedig az oda betelepített oroszok igazán csodálkoztak, például a bicikli utakon, az automata mosógépeken, a jól gondozott kiskertek sokaságán... meg az épületek színvonalán...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!