Megtörténhet-e hogy egy elektronikai koincidencia során az atomrakéták elindulnak?
#20 A stabil indítóhelyen be tudják táplálni a célpont koordinátáit, de nem tudják előre sem a szél sem a páratartalom és légnyomás adatokat. Ennyit az előre betáplálásról. Az orosz kilövőállások jó része önjáró-mobil. Az éles indítókörzet adatait csak a végső pillanatban közlik a kezelőkkel (nálunk sosem derült ki). 10 perc alatt a kilövési körzetet sem érik el, a szállítóról át kell daruzni a rakétát, le kell venni a rögzítőket és fel kell szerelni a robbanófejet. Eközben bemérik a megadott paramétereket és ahhoz állítják a kilövőállványt (ballisztikus). Ez nem 10 perc.
https://www.youtube.com/watch?v=2ohTUH1Zp-0
A luna kilövőállása mechanikusan talpalt ki (kulcs-1.kezeló-2.kezelő...)
Az ukránok még ma is használják.
A tocska már hidraulikus volt, de a többi ugyanúgy történik csak kisebb személyzettel.
Akkoriban jótanács a tisztektől: indítás előtt keressetek egy járművet és indítsátok be mert ha 100 méter fölé emelkedik a rakéta akkor indul a válaszcsapás.
Nem tudnak annyira közel lenni hogy válaszcsapás ne történjen, ha más nem akkor a stabil silókból kilövik az ICBM-eket. A híradások szerint ukrajnából 4 perc alatt ér a rakéta moszkvába. Szerinted megkockáztatja az usa hogy fénybe borul észak amerika?
#21 "... nem tudják előre sem a szél sem a páratartalom és légnyomás adatokat."
- Be is baxna ha a mai rakéták nem tudnák korrigálni a saját röppályájukat!
Ezek után nem baj ha a többi marhaságodat nem veszem komolyan? :D
#22 Ne zavarjon hogy a most zajló háborúban mindkét fél többnyire a 60-as évek technikáját szórja egymásra.
De te nyugodtan maradj meg abban a tudatban hogy Putin megnyomja a piros gombot és mennek a rakéták mint a szél :)
#24 Nézd, én belinkeltem a Luna és a Tocska indítását és azokhoz nem 10 perc és nem egy ember összehangolt munkája kell. Én legalább láttam hogy miként indul egy igazi rakéta.
Talán ha tennél ide valami bizonyítékot az állításod igazolására akkor komolyan lehetne téged venni.
Egyébként igazoljon téged a Putnoki halottlátó :)
#25 Videón láttam én is sokmindent.
Felejtsd el a LUNA és Tochka rendszereket. Nem ilyenekkel fognak lődözni, ha eldurvul a helyzet.
Nézd meg ezt:
#26 Látod, ez a különbség. Lehet hogy a Luna rendszer öreg már mint én is, de én legalább láttam élőben, és nem a múzeumi változatot.
Szépen néz ki a rakéta indítás a videóban de mint láthatod, a mobil indítóállás felállítása nem két perc, és a végén ott álldogál a nem kis létszámú kezelő személyzet. Az indítás éles a videón, de a röppálya már csak cgi szimuláció. Ezeket soha nem szimulálták éles töltettel valódi röppályákon, és mindkét fél csak feltételezi hogy végrehajtja a pályakorrekciókat a fej, teljes terhelés-zavarás mellett.
#4: Akkor minek az indítóbőrönd? Minek a Halott Kéz? Minek a Gépi Intelligencia?
Minek a Forró Drót?
Ma az idő a legkritikusabb faktor.
Csak egyik oldal sem akar atomháborút. Csak az USA volt olyan mocsok, hogy ledobott két atomot egy már vesztes országra. Ezt még meg kell bosszulni.
Az USA nélkül a Világ egészen jól elvolna kisebb, az evolúciós kiválogatódást szolgáló helyi konfliktusokkal.
Az USA főnökök célja az atomizált, digitálisan kontrollált, redukált atomszámú Világ, de ez elvezet az egyetlen irányító - ez a legvégén még az MI is lehet - talponmaradásához. Aki Istent játszana...
A 2024-es USA választási csalást kell megakadályozni (Dominum helyett Dominimum) és egy informatikához is értő fiatal elnök kell az USA-nak. Akkor elindulhatna a rákgyógyítás.
(Értetleneknek: YouTube, Drábik)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!