Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olyan megtörténhet, hogy egy...

Olyan megtörténhet, hogy egy intelligens lény az evolúció során egy kevésbe intelligens lénnyé alakul?

Figyelt kérdés
Mondjuk lenne egy másik Föld bolygó, ami ugyanolyan, mint a mienk, csak nincsenek rajta emberek. Ha ide kitennénk az erdőbe 100-200 ember babát és valahogy túlélnének és szaporodnának, akkor idővel olyan emberek fejlődnének ki belőlük akik olyan buták, mint a csimpánz?

2013. máj. 18. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Persze: élő példa erre az ember.
2013. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Az alapkérdésre a válasz: igen. Az evolúciónak nem célja, hogy intelligens lényt hozzon létre, és az sem, hogy az intelligenciát növelje (vagy csökkentse). Amint az alacsonyabb intelligencia növeli a szaporodás esélyét, a populáció átlagos intelligenciája csökkenni fog.


A második kérdésre a válasz nem. A kirakott csecsemők, ha túlélnének, elvesztenék az elmúlt kb. 20 ezer év minden felfedezését, és mivel az intelligenciát részben a környezeti hatások is befolyásolják, ott is lenne visszaesés, de a csimpánz szintjét úgy is felülmúlnák, és mivel az ősembereknek megfelelő környezetbe kerülnének, az intelligencia minden bizonnyal nekik is evolúciós előny volna.

2013. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az elso valaszadoval kell egyetertenem. Es a masodik kommenthez hozzaszolva azt is hozza kell tennem, h az aktualis devolucio, ami globalis phenomen termeszetellenes.


A termeszetes es az evolucio igenis serkenti az intelligencia novekedeset.

2013. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem természetellenes és "temészetesen" sem feltétlenül serkenti. Az ember saját maga által létrehozott környezete is csak egy környezet, amibe az evolúciónak ugyanazok a törvényei/feltételei érvényesülnek ugyanolyan módon, mintha erdőben élnénk. A szelekciós nyomás lehet más, de ugyanúgy az hoz létre több utódot, az örökíti tovább a génjeit sikeresebben, aki a környezetében életképesebb.
2013. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Elméletileg megtörténhet,gyakorlatilag nem

Minél intelligensebb,összetettebb egy lény,annál életképesebb,nem fejlődhet visszafelé

2013. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

Erre tök jó példa a koala. Ugyanis az ő agya csak a koponyauregének alig több mint felét tölti ki. Nyilvánvalóan korábban nagyobb agya volt, csak a levélrágáshoz nem kellett sok ész, meg túl sok energiát vitt el, előnyösebb volt a hülye kolaa, amelyik kevesebb kajával is beérte.

[link]

2013. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

6-os, akkor azert dominalja a szex es a penz a vilagot a media jovoltabol, mert olyan rohadtul okosak vagyunk?


Lehet, h te ertelmes emberekkel veszed magad korul es jo konyveket olvasol, ennek orulok, de a te mikrokozmoszodat ne vetitsd ki a vilagra. A vilag, az emberiseg igenis devolucional. Folyamatosan. Es egyre lejjebb sullyedunk, mint emberek. Ne a tudomanyos es egyeb felfedezeseket vedd alapul az evolucio meghatarozasara.


'Az ember evolucioja a tudata evolucioja' (G.I.Gurdjieff)

2013. máj. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Dodo galamb, kivi madár, barlangi vakgőte?

Az evolúciós túlélés szempontjából nem szükséges tulajdonság elkorcsosul, mert a tulajdonságot sérülten tartalmazó génállományú egyedek szaporodási esélyeit nem rontja, így a globális génkészlet a hibás géneket is egyre sűrűbben tartalmazza.

Civilizációnk jelen statisztikái azt mutatják, hogy az alacsonyabb végzettségű illetve intelligenciájú emberek átlagosan több gyermeket vállalnak (vagy csak úgy sikerül). Mivel világszintű a jelenség, várható hatása az emberiség génkészletére is.

És valljuk be, a mai világban a legalacsonyabb intelligencia sem akadálya a szaporodásnak, sőt.

Az emberiség további fejlődésére (visszafejlődésére?) a társadalmi jellemzők sokkal nagyobb hatással vannak, mint a természeti hatások.

Butulunk.

2013. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Erre tök jó példa a koala. Ugyanis az ő agya csak a koponyauregének alig több mint felét tölti ki. Nyilvánvalóan korábban nagyobb agya volt, csak a levélrágáshoz nem kellett sok ész, meg túl sok energiát vitt el, előnyösebb volt a hülye kolaa, amelyik kevesebb kajával is beérte."

Ennél a jószágnál még hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a koala kizárólag az eukaliptusz levelét eszi, ami szinte minden más élőlény számára mérgező.

A koala szervezetében van egy enzim, ami a méreganyagot lebontja, de a bomlástermék valami LSD-hez hasonló alkaloid, amitől a koala folyamatosan "be van lőve". Az ausztrál bozóttüzeknél ezért járnak ki állatvédő csapatok koalamacit menteni, minden "normális" állat menekül, ezek meg csak ülnek a fán és hülyén vigyorognak ,amíg meg nem sülnek.

Szóval, rajta, drogosok, kövessétek kolargo macit, ti is szépen elhülyültök. :)

2013. máj. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az 1-es válaszoló jól mondja.

Egyébként a jövőnk egyre jobban hasonlít a múltunkra.

2013. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!