Miért felkészületlenül mentek az Oroszok Ukrajnába ?
11# nem is az.
Az ukránokat sokkal előbb fogja kivéreztetni, mint a saját hadseregét.
Szerinted pl miért nem vetette be igazából az orosz légierőt???🤔🤔
#12
Fogd már fel, hogy a nagy orosz hadseregnél gondok vannak. Putyinék azt kommunikálták a háború elején, hogy néhány napos demilitarizálásra, és úgynevezett nácitlanításra készülnek, de ez nem jött be, mert Ukrajna ellenáll.
# 1 # 2 # 4 # 8
Oroszország egy viszonylag szegény és méretéhez képest gazdaságilag gyenge ország.
NOMINÁLIS BRUTTÓ HAZAI TERMÉK (GDP) 2021:
USA: 24 800 milliárd dollár
Európai Unió: 17 000 milliárd dollár
Oroszország: 1710 milliárd dollár
Oroszország gazdasága az Európai Unió gazdaságának csak bő egytizede.
Oroszország a gyenge gazdasága ellenére egy hatalmas, 1 014 000 fős hadsereget tart fenn.
Oroszország évi 61 milliárd dollárt költ az 1 014 000 fős hadseregére, csakhogy egy ekkora létszámú hadsereghez ez aprópénz.
Vagyis egy ekkora méretű orosz hadsereg a gyenge orosz gazdaság miatt csak krónikusan alulfinanszírozott lehet, ebből fakadóan elavult fegyverzetű, korszerűtlen.
Az oroszoknak van ugyan modern fegyverzet, de csak minimális mennyiségben.
T-14-es Armata tank maximum 100 db készült el összesen, az is 7 év alatt.
A Kh-47M2 Kinzsal hiperszónikus rakéta talán ha 35 példányban épült, peldául csak 10 db Mig-31K vadászrepülőgépet alakítottak át a hordozására.
Az 5. generációs Szu-57-es lopakodó vadászrepülőgép 4 db bevethető harci és 10 db tesztpéldányban épült.
Az USA és a szövetségesei összesen 957 db 5. generációs, lopakodó vadászrepülőgéppel rendelkeznek.
A 2022-es ukrajnai orosz hadművelet a katonai dilettantizmus iskolapéldája, bizonyította az orosz haderő gyengeségét és elavultságát. Rosszul lett megtervezve és gyakran lett végrehajtva.
4 hét alatt rettentő szerény eredményeket ért csak el az orosz hadsereg.
# 12
Azt kérdezed, miért nem vetették be igazából tömegesen az orosz légierőt?
Egyszerű a válasz.
Az ukrán haderő nagyszámú, modern légvédelmi rakétája, például a Stingerek miatt.
Féltik a repülőgépeiket az oroszok. Így is többet lelőttek az ukránok.
# Kürasszír,
- az Armata az egy futurisztikus, nem is tudom mire jó koncepciójú harckocsi, és az is van 40 éves, az Objekt 477-estől származik, az USA ahhoz fogható M1 TTB-je is kútba dőlt, jól megvannak a lassan 45 éves hagyományos elrenezésű Abrams-ekkel is. És a Merkava is ugyanilyen korosodó, sőt szerényebb, de egyedi rendszerekkel helységharcos lesz. Az Oroszoknál a T-64 / 72 / 80 / 90 egy kaptafára készül, 1971 óta. Csecsenföldre hivatkozva kezdték az Urban Kit-et, de láthatjuk, semmi nem lett belőlük.
- Légierős vonalon a Stinger az 4,000 méterig alkalmazható, és mi akadálya van, hogy 8,000 méter magasból, azok hatósugarán túl szórják eszetlenül a KAB-okat és H-29-est és társait ? Helyettük a Szu-34-esre is csak butabomba megy. És a Szu-24-es mit keres még hadrendben.
#8 / 10 / 12
"Honnan tudod, hogy felkészületlenül mentek??"
Onnan, hogy össze-vissza, koncepció nélkül tologatják az egységeket, kezdve hogy nem biztosítják az ellátmányos konvojokat, meztelen Urálok és Kamazok, vagy a Légierő is, minden fegyvernem leszerepelt. Negyedennyi veszteségük sem lenne ha normális műveleti célkitűzésekkel koncepcionálisan a támogató egységek és logisztika bevetésével indítottak volna offenzívát, nem pedig hülye magyarázatokkal takaróznának,
Szerinted Miért nem vetették be a Légierőt, ha már pont te rukkoltál elő ezzel ?
# 16
Az oroszoknak, így az orosz légierőnek is kevés precíziós eszköze van.
Az igazán hatékony butabombázáshoz pedig a Stinger hatósugarán belülre kellene ereszkedni a repülőgépeknek.
Amely nagy orosz veszteségekkel járna.
# Kürasszír
Már a Szovjetunió idejében voltak irányított A2G rakétáik és LGB-ik, amik egy harckocsi méretű célpontot garantáltan telibe kaptak. Szíriában is a Toyota Hiluxos idiótákra szórták eszetlenül őket. Mi történt velük ? Elfogytak ?
A H-29-es a Maverick megfelelője / párhuzamosan fejlesztettje, hordozta a Szu-17 / 22-es Fitter és a MiG-27-es Flogger, és a modern nagyvasak, a Szu-27-es Flanker és MiG-29-es Fulcrum változatokra is integrálták utólag, vagy eleve egybekötött változat (Szu-30 és Szu-34-es), de még az sincs, nemhogy H-59 Ovod.
És a KAB-ok sem maiak.
Van olyan elmélet is, hogy van megfelelő mennyiség, csak a NATO-val és Kínával való háborúzásokra tartalékolják a készletet, és az önellentmondásos nyilatkozatok, hogy vállalnák a több hónapos háborúkat, máskor meg atommal rövidre zárnák, szerintem sincs értelme a nagyhatalmi összeverekedésekre tartogatni, hanem elbombázhatnák itt, és úgyis pótolnák a készletet, mert legreálisabban a hosszújáratú tárolás következtében jár le a szavatosságuk és kell megsemmisíteni az EOD-nak.
#14 kürasszír:
Egy nagyon lényeges dolgot kifelejtettél a válaszod elejéről:
Az amerikai védelmi költségvetés 600-700 milliárd dollár között mozog ( tavaly mondjuk 770mrd volt ) az orosz pedig 62 milliárd dollár. Ami ennél is érdekesebb: a 10 éves prognózis az amerikai nukleáris erős fejlesztésére és karbantartására 634 milliárd dollár ami átlagolva 63 milliárd $/év.
Korábban azt olvastam (de most firrást nem találok erről): a nukleáris arzenál éves fenntartása,karbantartása és üzemeltetése az 30-35 milliárd dollár körüli összegbe kerül. Ennyibe kerül éves szinten az 5000+ nukleáris csapásmérő eszköz üzemeltetése, ami több mint a teljes orosz védelmi kiadás fele!
Az oroszoknál ennél is több nukleáris fegyver van készleten és ha eltekintünk az "enviroment friendly" üzemeltetéstől és a jelentősen alacsonyabb bérektől még akkor is rettenetesen sokba kerül ezek fenntartása ( vagy ha nem költenek erre eleget akkor ez is csak papír alapú elrettentés ).
Ha innen nézzük akkor a 61-62 milliárd dolláros orosz védelmi költségvetésnek mindjárt leírhatjuk minimum a harmadát és a megmaradó 40 milliárd $ az nagyon kevés egy 1 milliós hadsereghez.
Itt az orosz bértábla:
Ha mindenki csak 10 000 rubelt kereső lövész lenne akkor is ( háború elátti árfolyamon ) 2-3 milliárdot elvinne csak a bérezés , de azért az állomány jelentős részét továbbra is a tisztek adják, így ez simán szorozható szerintem kettővel.
Ha levonjuk az orosz védelmi költségvetésből a nukleáris arzenál fenntartási költségeit, a személyi juttatásokat, az általános ellátmányt akkor nagyon nagyon max 30 milliárd dollár jut eszközökre és fejlesztésre ami ekkora haderőnél nagyon kis költségvetési keret.
Sokan tolják itt a gyakorin az szuper képességű orosz csillagháborús fegyvereket, csak azt felejtik el hozzátenni hogy miből fejlesztik ezeket. Teljesen nyilvánvaló, hogy a világ legjobb mérnökei dolgoznak havi két marok szotyiért a tajgán... :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!