Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki leírnà, hogyan is...

Valaki leírnà, hogyan is kezdődött 2015-ben a migrànsvàlsàg? Mielőtt a magyar hatàrhoz értek màr vàrtàk őket vagy olyan volt, mint a hóesés. Lehet előre tudni mégis felkészületlenek az emberek.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 4. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Úgy kezdődött, hogy Soros György besétált Szíriába és felpakolt vonatokra több százmillió embert, majd egyenesen Magyarország felé vette az irányt.
2018. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Bármennyire meglepő a fidesz által propagalt és Magyarországot több okból sem érintő migráns válság nem 2015 ben kezdődött illetőleg a bevándorlók kérdése a fejlett nyugati államokban már a a 2000es évek től is jelen volt. Ez csupán egy fideszes propaganda. És nem ez a legnagyobb problémánk.
2018. ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban voltak nyomai korábban is.

Volt több kisebb, nagyobb hullám, de töredéke a mostaninak.

Vendégmunkásként voltam kint 2013-14-15 ben és már szivárogtak. Laktam is együtt egy négerrel, olyan tömegszálláson, ahol mindenkinek volt egy apró szobája és minden más helység közös volt.

Elképedve vettem észre, hogy amíg mi semmi támogatást nem kaptunk, neki fizették a lakását, rendszeresen kapott ruhákat, úgy, hogy alig mosott valamit, egyszerűen kidobta a koszost, ingyen bérletet, még ingyen kaját is hurcolt haza, teli nyomta az egyetlen hűtőt pofátlanul, ingyen nyelvtanfolyamra járt, de 4 hónap alatt semmi nem ragadt rá, meg kapta a segélyt, nekem alig maradt valamivel több, pedig keményen güriztem, túlóráztam is.

Nem akarom tovább részletezni, de gondolhatja mindenki, hogy széles körben elterjedt közöttük, milyen jó dolga van a migránsnak, hogy aztán szándékosan terjesztette e valami NGO, vagy magától terjedt el, azt nem tudom, de erre kezdtek el özönleni. Inkább arra tippelnék, hogy szervezték, sok jel erre utal.

2018. ápr. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1) A menekülthelyzet már évek óta tartott akkor, csak elsősorban a meditárrán országokat érintette még.


2) Magyarországon 2014-ben ugrott meg a menedékkérelmek száma, de ekkor még semmit nem lehetett érzékelni belőle és a média se beszélt róla.


3) Az első esemény a plakátkampány volt 2015 tavaszán ("Ha Magyarországra jössz..."), amikor szinte még mindig sehol nem voltak menekültek, szóval igen, a kormány tudta hogy jönnek, de pont leszrta, a kezdetektől belpolitikai célra használta fel.


4) Ezután pár hónappal lepték el a vonatokat és Budapestet és ekkor fogott kerítésépítésbe a kormány. Hogy teljesen hidegen hagyja a valós probléma, az jelezte, hogy tojtak a több ezer közterületen várakozó menedékkérőre és civileknek kellett kézbe venni az ügyet. (Valószínűleg pont az volt a cél, hogy szembesüljön a főváros is a "szörnyekkel".)


5) Aztán a kormány végül továbbengedte őket és konkrétan átbuszoztatta őket Ausztriába, a többi érkezőt pedig már felfogta a kerítés és a hozzákapcsolt törvény, ami gyakorlatilag ellehetetleníti a menedékkérelmek gyors elbírálását.


6) Az EU szokásosan lassan őrlő malmai pedig ekkor is le voltak maradva, még mindig a 2015-ben a mediterrán országokba érkezett menedékkérelmek gyorsabb feldolgozására keresett valami megoldást (ez lett a kvóta), miközben a menedékkérők már régen Németországban voltak.

2018. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm vàlaszokat.

Én 2015 óta élek egy német kisvàrosban.

Én alig érzek ebből valamit, holott a célpontban élek. Annyi török van, hogy nem vettem észre ki a menekült és ki a régi lakos. Érdekel a téma, mivel most testközelből tudok róluk mesélni, ugyanis velük járok nyelvtanfolyamra.

Vannak nagyon ügyesek, akik szépen elsajàtítottàk a nyelvet és van akiknek nem olyan jók a képességei hozzà. Ez emberi tulajdonsàg, ok. Ahogy elnéztem nagyon jól élnek. Rendes ruhàkban jàrnak, kàvé, cigi, ingyen lakàs,ingyen tanulás ingyen bérlet.

Nagyon jó sorsuk van. Pàran elmesélték, hogyan érték el Németorszàgot. Ők tök lazàn mesélték, mint egy kiràndulàst lett volna. Beilleszkedni be tudtak, ami alatt azt értem, hogy cseppet sem szégyenlősek, úgy bevették a vàrost, hogy én érzem magam kivülàllónak magam. Ezért sem tudom ki a migràns, ki a régi bevàndorrló. Nem tudom mit gonddoljak erről a témàról. A magyar sajtó tényleg nagyon demagóg. Ilyenkor én is azon az àllàsponton vagyok, hogy tényleg muszàj megvédeni Európàt és a kultúrànkat. A német hírekben meg jönnek a szétrombolt vàrosokat, az éhező gyerekeket bemutató képsorozatok, olyankor bennem is sajnàlat van és én is segítséget nyújtanék.

Ahol élek, a közbiztonsàg jó. Bennem nincs félelem és lakást is lehet talàlni. Én pont abban az időszakban vàltottam lakàst. A munkàt illetően sem érzem, hogy hàttérbe szorulnék. Sokan attól félnek,hogy ők lesznek előnybe részesítse. Ez majd pàr év múlva lehet gond, mert, ha a nyelvet megtanuljàk, tovàbb tanulnak több esélyük lesz, mint egy magyar munkavàllalónak, akik 8-10 éve kint él,de nem volt hajlandó elsajàtítani a nyelvet.

Szívós nép, ahogy elnézem és vannak jó képességűek közöttük, csak lusták. A tanfolyamra sem tudnak időben érkezni, 45 perc utàn szünetet követelnek. A magànügyeiket oktatàs alatt végzik és teljesen máshogy gondolkodnak, mint mi európaiak. Tehàt bennem is megvan a félsz, hogy egyszer csak átveszik az írànyítàst.

Az arab nyelv nem tetszik, sőt irritàl.

2018. ápr. 5. 07:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Arra gondoltál e már, hogy ha sikerül egymillió migránsnak beilleszkednie Németországban, akkor valószínűleg csökkennek a bérek és nem lesz könnyű munkát találni, főleg, ha a migráció tovább tart és egyre nő a bevándorlók száma.

Én már éltem meg komoly változásokat, nekünk magyaroknak ebből a szempontból sem jó, mert kiszorulunk a munkaerő piacról.

Afrika lakossága olyan ütemben gyarapodik, hogy az a néhány millió menekült, aki kivándorol onnan, se nem oszt, se nem szoroz, a szétrombolt házaikban továbbra is gyors ütemben szaporodnak.

Afrika válságát nem oldja meg a modern népvándorlás, csak esetleg Európa roggyan meg.

Én a gazdasági regresszió előtt is kint dolgoztam, de ahogy kitört a krach, sorra hazaküldték a munkásokat, mert magyar cégtől voltunk kint. Ezzel enyhültek is a terheik kissé, lengyeleket is elzavartak, meg másokat, de ha majd később indul be egy negatív gazdasági folyamat, az csak súlyosbítja a terheket, hogy a betelepülteket nem tudják elküldeni.

Könnyen eljöhet az az idő, amikor bezárulnak a kapuk a számunkra, mert nem lesz ránk szükség.

2018. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!