Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok pénzt elvisznek Magyarorsz...

Sok pénzt elvisznek Magyarországról azok az ukrajnaiak és romániai erdélyiek, akik kihasználják a magyar nyugdíjrendszer szabályozási hiányosságait. Miért nem korlátozzák a kivihető pénzt? A többi lent.

Figyelt kérdés

Szerintem hosszútávon így nagyon sok kára keletkezik az országnak. A jótékonykodásnak is lehetnek határai. Meg szerintem ez a külföldi nyugdíjmizéria szégyene Magyarországnak. És ezzel a magyar nyugdíjasok alaposan meg vannak alázva. Ez szégyene az országnak.


Nem lehetne azt csinálni, hogy a probléma végleges fixálásáig, megszüntetéséig átmenetileg korlátoznák a Magyarországról nyugdíj címen kivihető pénz mértékét? Arra gondolok, hogy pl az ily módon "megszerzett" nyugdíjnak titulált pénz legalább 80 százalékát a "jogosult" kötelezően Magyarországon költse el.



#nyugdíj #ukrán nyugdíj #erdélyi nyugdíj #magyar nyugdíjasok helyzete #magyarországi szegénység
2018. ápr. 4. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én még azt is kinezem a fideszbol, hogy szavazas utan vissza veszi.😁

Tok mindegy undirito ez az egesz mindenhogyan...

2018. ápr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyedül Ukrajnaban van, ez egy szovjet-magyar megallapodas alapjan, semmi köze a magyar nyugdirendszer hianyossagaihoz. Az öszzes többi szovjet utodallam felmondta ezt a szerzödest, de >Ukrajna nem, a FIDESz 2011-ben elkezdte a targyalasokar a megszünteteseröl Ukrajnaval, de az ukrajnai konfliktus miatt abba maradtak
2018. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogyan az előző beírásban is szerepel, ezt a megállapodást nem a fidesz kötötte.

Egy nemzetközi szerződést nem lehet csak úgy felmondani.

Ukrajnát az utóbbi időkig a magyar kormányzat támogatta abban, hogy uniós tag lehessen - akkor a szerződés érvényét veszthette volna vagy könnyebben átalakítható lett volna a belső szabályok miatt.

A pár hónappal ezelőtti nyelvtörvény okozta csak az ellentétet.

Valóban van anyagi következménye, de ez olyan, mint az eu-s tagi befizetések. Bár a németek többet fizetnek be, mint amennyit eu-s pénzként közvetlenül visszakapnak az állampolgáraik - mégis jobban járnak vele, mert a cégeken keresztül sokkal több áramlik vissza az országba adóként. Az ukránok felé is létezik ez a megállapodás, de amíg nem volt a háborús helyzet és kilátásban volt az uniós tagság, addig számunkra is nyereséges volt a megállapodás.


Amennyiben ez a kormány marad, akkor nyilván ez is eszköz lehet majd a kezükben, hogy a nyelvtörvény megváltoztatását, a magyar kisebbség helyzetének javulását elérhessék.


Ha nem ez a kormány lesz, akkor meg mindegy, itt semmire nem lesz pénz 1 év múlva.

2018. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Szerintem hosszútávon így nagyon sok kára keletkezik az országnak."


Egy szar kormányzással rövidebb idő alatt is több megy el. Persze ettől függetlenül minden ittmaradó pénz jól jön.

2018. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A k.anyádat, azt. Ukrajnával van meg ez az egyezség, amíg el nem törlik.

Én a romániai egyetem elvégzése után kijöttem ide az ugarra, hitelesítettem a diplomáimat 80000 forintért. Az ország kapott ingyen egy munkaerőt, akit nem is taníttatott ki.

Most én tartom el a szüleidet például, akik jobban tették volna, ha óvszert használnak.

Ha nem kötne ide az élettársam, biz' visszamennék. Utálatos, buta, pökhendi birka nép. Azt hiszi el, amit éppen hall. Semmi utánajárás. Az ellenzéknek nincsen önálló programja, tehát ellenzék sincs, csak frusztrált infantilis pszichopaták, akik csak rágalmazni, csúfolkodni tudnak. Nem mondom, hogy a kormány hibátlanul jó, de a két rossz közül a kevésbé rosszat választom.

Egyelőre az országod tartozik nekem. Mesteris végzettséggel komoly 150000 forintot fizet ráadásul, ami az itt élők véleménye szerint: "ennyi pénzért az ágyból sem kelnék ki".

2021. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!