Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor a Magyar Nyugdíjren...

Most akkor a Magyar Nyugdíjrendszer ugye 3 pillér?

Figyelt kérdés

0pillér: akik nem szereztek jogosultságot- időskorúak járadéka

1:pillér: állam által garantált minimálnyugdíj

2:pillér: kötelező magánnyugdíjpénztár

3.Pillér: önkéntes


A második pillér most maradt vagy hogy van? Akik maradtak a magánnyudíjpénztárnál azoknak három pillér, akik meg ne, azoknak kettő? Akik az államiba léptek vissza, azt most hogy nevezik, mert a járulékai most oda mennek...

Bocsi hogy értetlenkedem, de vizsgaanyagomban van benne. Még amikor tanultam így volt (két éve), most vizsgázom belőle.


2011. nov. 29. 13:05
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
2011. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs kötelező magánnyugdíjpénztár. Vagyis van, létezik ami az volt, de nem kötelező, viszont nem sok értelme maradt benne lenni.
2011. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A neten én is csak a "régi" felállást találtam.

Igen, ennél a résznél akadtam fel.

Vagyis akkor nem három pilléres a magyar nyugdíjrendszer, hanem csak kettő, mivel a kötelező magánnyugdíjpénztár "megszűnt". (vagyis van, az államnak fizetjük ugyanazt) Így az 1 pillér, az állam által garantált minimálnyugdíj kiegészítendő ezzel, vagy a második pillérnél, az eddig kötelező magánnyugdíjpénztárnál változik "állami kötelező nyugdíjpénztárrá"?


Imádkozom hogy ne ezt a tételt húzzam. Hagyom az egészet. :(

2011. nov. 29. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!